SPOŁECZEŃSTWO
Like

Razem pomóżmy Marice Kassan – pomagamy dbv pl

17/03/2012
635 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Razem pomóżmy Marice Kassan – pomagamy dbv pl

Chcielibyśmy prosić ludzi dobrych serc o pomoc dla Mariczki Kassan, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i niedowład lewostronny. Dziewczynka potrzebuje wsparcia finansowego na pokrycie kosztów rehabilitacji oraz pomocy materialnej.

0


Chcielibyśmy prosić ludzi dobrych serc o pomoc dla Mariczki Kassan, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i niedowład lewostronny.  Dziewczynka potrzebuje wsparcia finansowego na pokrycie kosztów rehabilitacji oraz pomocy materialnej.
Marika Kassan, urodziła się 2 marca 2009 roku. Niestety w trakcie porodu doszło do obrzęku mózgu i niedotlenienia centralnego układu nerwowego. Stwierdzono również wzmożone napięcie mięśniowe, które utrzymuje się do chwili obecnej. Diagnoza Lekarza brzmiała: Mózgowe porażenie dziecięce i niedowład lewostronny.

 

Jest bardzo wesołą, pogodną dziewczynką, która ma niesamowitą wolę walki o normalne dzieciństwo i życie.

 

Każdy dzień jest dla Niej i dla rodziny walką o kolejny krok do przodu. Mimo że Marika robi powolne postępy, to nadal nie potrafi samodzielnie jeść, chodzić i jest opóźniona psychoruchowo.

 

Aby mogła lepiej funkcjonować, dziś i w przyszłości, potrzebna jest długa i intensywna rehabilitacja.

 

Uczęszcza na zajęcia z psychologiem, pedagogiem, logopedą, integrację sensoryczną, terapię zajęciową, masaż wirowy, rehabilitację metodą Bobath i rehabilitację w wodzie.

 

Niestety rehabilitacja jest kosztownai przekracza możliwości rodzinnego budżetu
dlatego chcielibyśmy prosić ludzi dobrych serc o pomoc dla Mariczki.

 

Poznaj Jej świat i zostań z Nią na dłużej!Numer konta w Fundacji “Potrafię Pomóc” na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi, na który możesz skierować pomoc, znajdziesz w tym miejscu:pomagamy.dbv.pl/…416

Inne zapisy autora:

0

pomoc chorym
pomoc chorym http://pomagamy.dbv.pl

Próbujemy pomóc chorym, niepełnosprawnym dzieciom i osobom dorosłym w leczeniu i rehabilitacji. Wszyscy nasi podopieczni mają założone konta w Organizacjach Pozarządowych OP lub Organizacjach Pożytku Publicznego OPP. Kont prywatnych nie podajemy

41 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816