Artykuły redakcyjne
Like

Razem czy osobno?

05/02/2014
1911 Wyświetlenia
18 Komentarze
2 minut czytania
Razem czy osobno?

We wczorajszym artykule redakcyjnym „Sprytna Gowinagra” rednacz Tomasz Parol pisał o jakichś ptaszkach, które mu doniosły jakoby Korwin-Mikke miał chęć przyłączyć się wraz z KNP do partii Gowina oraz o jakichś zakulisowych roszadach i popieraniu tego czy innego polityka. Nie wiem czy te ptaszki były „zbliżone” do TVP, bo jak mi mówił znajomy, podobną spekulację słyszał wczoraj w jakimś programie TVP. I teraz nie wiadomo czy to TVP wzięła tą wiadomość z „3 Obiegu”, czy źródłem tej spekulacji jest jakiś „ptaszek” „zbliżony” do TVP uwielbiający wszędzie węszenie spisków.

0


Jak znam pana Janusza Korwin-Mikkego (JKM), to jako przywódca – indywidualista był przeciwnikiem koalicji z innymi wodzami. Faktem jest, że do koalicji UPR (wcześniejszej partii pana Janusza) czasem dochodziło (np. z LPR), ale było to wymuszone przez rwących się do koryta młodszych stażem działaczy już widzących siebie w ławach sejmowych. Takie koalicje, czy to w wyborach samorządowych, czy do Sejmu zamiast spodziewanego przez działaczy sukcesu kończyły się klęską w wyniku odwrócenia się części „żelaznego” elektoratu JKM, chcącego ukarać UPR za zdradę ideałów. Być może ktoś widział rozmawiających ze sobą JKM i Gowina i stąd ta plotka. To że nawet nielubiący się wzajemnie politycy ze sobą rozmawiają to chyba normalne. Podobno do JKM zadzwonił kiedyś sam Jarosław Kaczyński pytając go, jak on to robi, że bez państwowych pieniędzy potrafi utrzymać przy sobie taki aparat partyjny przez tyle lat niepowodzeń.
Myślę, że w kolejnych wyborach rozsądek weźmie górę nad marzeniami niektórych działaczy KNP i Rada Główna KNP nie będzie głosowała za wejściem w koalicję z innymi partiami, a zwłaszcza z partią Gowina, który przez wielu sympatyków KNP nie jest uważany za człowieka prawego. Co innego jeśli chodziłoby o włączenie się jakieś mniejszej partii pod szyld KNP w wyborach do PE – to zmienia postać rzeczy, ale przyłączanie się KNP do Polski Razem raczej w grę nie wchodzi! Myślę, że zamiast słuchać ćwierkania „ptaszków” red. Parol powinien wprost zapytać Korwin- Mikkego o zamiary kierownictwa KNP dotyczące najbliższych wyborów do PE.
Tak byłoby prościej i z pierwszej ręki.
Żurek Janusz

0

Janusz Żurek http://opty.org

Z urodzenia (1949) optymista, z wykształcenia inżynier elektryk (AGH), z zawodu elektronik, z poglądów liberalny (wolnościowy) konserwatysta.

150 publikacje
739 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758