Globalnie i Lokalnie
Like

Radek podwójnym agentem

29/06/2014
767 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Radek podwójnym agentem

Pisaliśmy o tobie tutaj wiele razy. Zadawaliśmy ci pytania o twoje studia w Anglii, o maturę w Polsce w Bydgoszczy, o Afganistan, o Chobielin,  o mezalians z Anne, o zastrzeżenia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, które na Donku „Oskarze” Tusku nie zrobiły żadnego wrażenia…  O MON, a potem o MSZ, o Smoleńsk i o Tomasza Turowskiego… trzeba przyznać, że masz niezłych kumpli.

Nic tak nie plami honoru agenta jak atrament zwierzchnika. Dzisiaj przeczytałem niewinne doniesienie agentury FSB, tj. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/lawrow-zrzucanie-winy-za-podsluchy-w-polsce-na-rosje-to-odwracanie-uwagi/w8hke. I tam twój pryncypał Ławrow powiedział:

0


 

 

Mianem „realisty politycznego” określił szef rosyjskiej dyplomacji polskiego ministra spraw zagranicznych, odnosząc się do treści jednej z podsłuchany rozmów – Radosława S. z byłym ministrem finansów Jackiem R., w której ten wypowiedział się m.in. na temat relacji polsko-amerykańskich.

Zapytany, czy zgadza się z uwagami Radosława S. na temat „natury wzajemnych stosunków między Polską i USA”, Ławrow odparł: „Nie zanurzałem się głęboko w materię relacji między Polską i Stanami Zjednoczonymi. Nie mogą powiedzieć, jak tam wszystko konkretnie się odbywa”.

 

 

Radku, toś ty zwykły zdracja i to ci ujawnił/powiedział Ławrow, a nie jakiś obwieś znad Wisły. Teraz musisz tylko powiedzieć, kiedy przeszedłeś na drugą stronę, jeśli Cameron ciągle mówi do ciebie na ty.

Jak zwał, tak zwał, mam na ciebie taśmy obciążające. Jakem Korowiow!

Z cyklu: „Taśmy Korowiowa”.  Desant SS

Radek

Bartek, baba mnie z chałupy wyrzuciła!

Bartek

No, mnie jeszcze nie, ale było blisko… Pluła się na cztery strony świata…

Radek

Wczoraj przespałem się w ministerstwie, ale jak mnie rano zobaczyła sprzątaczka, to narobiła takiego rabanu, że ochrona wyprowadziła mnie w samych skarpetkach. Oni nie wiedza jak ja wyglądam, bo nie oglądają TVN-u, gamonie, nic nie oglądają, i myśleli, ze ktoś się włamał do mojego gabinetu.

Bartek

Wyrzuć ich na zbity pysk!

Radek

Już to zrobiłem, ale problem pozostał. Nie mam gdzie mieszkać. Donek tak się wnerwił, że zablokował mi Parkową.

Bartek

No, to teraz trzeba zwolnić Donka! I jemu Gośka da popalić…

Radek

A żebyś wiedział… Niewdzięcznik! Jak przekupiłem  Plicha, który miał taśmy z Amber Gold i Michałem w rolach głównych, to Donek chciał mi nieba przychylić. Radziu to, Radziu tamto, NATO stoi przed tobą otworem, a jak nie NATO, to może na prezydenta zastartujesz,  a teraz, potraktował mnie jak psa, bezpańskiego… nomen omen…

Bartek

A gdzie masz te taśmy od Plicha?

Radek

W Chobielinie, ale ja tam teraz nie mam wstępu.

Bartek

No i co się martwisz. Poślę tam moich kominiarzy, tylko musisz dokładnie powiedzieć, gdzie te taśmy schowałeś, bo jak będą szukać po omacku, to Anne obudzą i zrobi się niepotrzebnie afera. Nie ma nic gorszego, jak na ABW wpada jakaś miejscowa policja i myśli, że dopadła gangsterów i złodziei. Potem trzeba wszystko prostować u komendanta wojewódzkiego i dla niepoznaki wręczać psiarni medale za ofiarność i odwagę. Tfu…

Radek

Wszystko jasne. Masz tu plan sytuacyjny domu i kody do sejfu. Najłatwiej wejść od strony ogrodu. Strażnika trzeba unieszkodliwić… Tylko, proszę cię…, bo jak mu zrobicie krzywdę, to niedoczekanie nasze.

Bartek

A co ja jestem seryjny samobójca. Spoko… wszystko w białych rękawiczkach. Radek, teraz mamy inne priorytety. To Jaruzel wysyłał oprawców do Jaroszewicza, a FSB do Musia. My, w demokratycznym kraju, załatwiamy to inaczej. Ten strażnik nawet nie będzie wiedział, że przyszliśmy… Prześpi się chwilę i nawet nie zauważy, że byliśmy…

Radek

A potem desant via Ladkowski na KPRM?

Bartek

No chyba tak, Donek, to już trup… polityczny oczywiście… i niedługo bezdomny, bo Gośka mu nie daruje.

Wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń jest niezamierzone i przypadkowe!

0

Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758