Bez kategorii
Like

Pytanie do admina nE

03/03/2011
282 Wyświetlenia
0 Komentarze
21 seconde czytania
no-cover

Proszę o wyjaśnienie dotyczące usunięcia (zbanowania) konta VIILO, blogera wielkiej marki, twórcy Listy Obecności znanego także z inicjatywy My Uczennice VII Liceum. Sytuację przedstawił sam Villo na swoim blogu Raporty z drugiej półkuli MarkD Inne zapisy autora: //——- OŚWIADCZENIE ————Koniec – do zobaczenia w “getcie”Sztuka dla sztuki?Błędna diagnoza Ryszarda OparyPytanie do admina nE

0


Proszę o wyjaśnienie dotyczące usunięcia (zbanowania) konta VIILO, blogera wielkiej marki, twórcy Listy Obecności znanego także z inicjatywy My Uczennice VII Liceum.

Sytuację przedstawił sam Villo na swoim blogu Raporty z drugiej półkuli

MarkD

Inne zapisy autora:

0

Bez kategorii
Like

Pytanie do admina nE

20/02/2011
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

W związku z dyskusją w wątku http://antonioiwaldi.nowyekran.pl/post/3482,ll-zaprasza-do-ne-poncyljusza-zamiast-j-kaczynskiego oraz komentarzem I.Janke pod postem http://seawolf.salon24.pl/279960,agent-tomek-wspolbloger (komentarz poniżej) proszę o wyjaśnienie. Każdy "przyzwoity" system CMS ma szyfrowane hasła. (Oczywiście szyfry można łamać, ale dlatego się je zmienia i uaktualnia). Nie jest więc tak, że informatycy (admini) obsługujący portal, nie mówiąc o właścicielach lub innych osobach, mogą bez trudu używać loginów i haseł użytkowników. Jak wie każdy kto stracił hasło, procedura jest taka, że wysyła się prośbę (tu działa automat na stronie) o nowe hasło, które generowane jest automatycznie i wysyłane na adres użytkownika (ruch bazodanowy związany jednocześnie z użyciem procedury szyfrującej zapisującej nowe hasło w bazie, pobraniem adresu mailowego itd.), Hasło dodatkowo, dla bezpieczeństwa, można zmienić osobiście. Jakie to hasło, tego nie powinien […]

0


W związku z dyskusją w wątku http://antonioiwaldi.nowyekran.pl/post/3482,ll-zaprasza-do-ne-poncyljusza-zamiast-j-kaczynskiego oraz komentarzem I.Janke pod postem http://seawolf.salon24.pl/279960,agent-tomek-wspolbloger (komentarz poniżej) proszę o wyjaśnienie.

Każdy "przyzwoity" system CMS ma szyfrowane hasła. (Oczywiście szyfry można łamać, ale dlatego się je zmienia i uaktualnia). Nie jest więc tak, że informatycy (admini) obsługujący portal, nie mówiąc o właścicielach lub innych osobach, mogą bez trudu używać loginów i haseł użytkowników.

Jak wie każdy kto stracił hasło, procedura jest taka, że wysyła się prośbę (tu działa automat na stronie) o nowe hasło, które generowane jest automatycznie i wysyłane na adres użytkownika (ruch bazodanowy związany jednocześnie z użyciem procedury szyfrującej zapisującej nowe hasło w bazie, pobraniem adresu mailowego itd.), Hasło dodatkowo, dla bezpieczeństwa, można zmienić osobiście.

Jakie to hasło, tego nie powinien wiedzieć nawet administrator portalu – WŁAŚNIE dlatego by uniknąć sytuacji pojawiania się "przypadkowych" – "testowych" – czy innych źle podpisanych komentarzy.

Zdaję sobie sprawę że sprawy IJ dotyczą innego portalu, ale wykonawca (W3media.pl)  jest ten sam. Ponieważ więc tłumaczenia Igora Janke brzmią mało wiarygodnie:

===========================================================

@Bieszczadnik. SMOLEŃSK DOMAGA SIĘ PRAWDY

Cuda, cuda:) trudno uwierzyć, ale historia jest bardzo zabawna i świadczy o moim roztargnieniu.
Pół godziny wczesniej dostałem sms od Pawła Poncyljusza, który poprosił mnie o odzyskania jego loginu i hasła do Salon24. Odzyskałem je i by sprawdzić czy to dobre hasło zalogowałem się. I zapomniałem przelogować. Po czym zająlem sie innymi rzeczami, m.in. notką Seawolfa. I wpisałem mu się…
Po chwili zadzwonił do mnie Follow, ktory domyślił się, że to ja a nie Pancyljusz. Szybko naprawiłem błąd, ale nie umknęło to czujnym oczom.:) Przepraszam za zamieszanie. Swoją drogą pomyłka zabawna.

IGOR JANKE 490 2603  | 19.02.2011 19:12

===========================================================

zadaję pytanie : Czy nE funkcjonuje na zasadzie poufności powyżej opisanej? Czy może znacie hasła użytkowników jak IJ na Salonie24?

Inne zapisy autora:

0

Avatar
MarkD

Z faktami sie nie dyskutuje

6 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
334816