Globalnie i Lokalnie
Like

Pytania do Barbary Bartuś i Stanisława Koguta

16/11/2015
788 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
Pytania do Barbary Bartuś i Stanisława Koguta

Na naszych oczach z gabinetów rządowych odchodzi złodziejska  i antypolska Platforma Obywatelska. Jakiś czas temu pożegnaliśmy prezydenta, którego z nazwiska nie wspomnę, bo mi zwyczajnie wstyd i przez gardło przejść nie mogą jego imiona. Mam nadzieję, że organy scigania Niepodległej i Suwerennej i Sprawiedliwej Rzeczpospolitej nie będą tak wyrozumiałe. A więc chciałem tylko tyle powiedzieć, że wieje wiatr zmian. Jarosław Kaczyński zapowiada gruntowną reformę Państwa. Dlatego ja mam kilka pytań do parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości Ziemi Gorlickiej i Ziemi Sądeckiej: Pani Barbary Bartuś i Pana Stanisława Koguta.

0


z

Jak długo jeszcze będziecie popierali skorumpowane kliki samorządowe w powiecie gorlickim? Jak długo będziecie tolerowali bezhołowie administracyjne w naszych gminach? Kiedy wreszcie zaczniecie reagować na doniesienia portalu „Gorlice i Okolice“, dokumentującego jawne i bezczelne łamanie prawa przez lokalnych kacyków? Kiedy wreszcie upomnicie się o pokrzywdzonych obywateli naszego powiatu? A jest ich legion! Czy nie wstyd Wam uczestniczyć w niekończących się uroczystościach, jak z real-socu, stojąc ramię w ramię z ludźmi, dla których prywata, tj. ekwiwalent za niewykorzystany urlop i kilometrówka, wyznacza rytm „misji“ publicznej? Czy nie nadszedł już czas, żeby odciąć prywatne lokalne media od pieniędzy publicznych? Czy nie nadszedł także czas, żeby zrobić porządek w gorlickiej prokuraturze rejonowej, która dziesiątki, a może nawet setki przestępczych spraw, lekką ręka, po prostu umorzyła w ostatnich latach?

Ja tych pytań mogę zadać jeszcze więcej! A każde z nich wynika z jakiejś niewyobrażalnej krzywdy, którą opisałem na portalach „Bobowa Od-Nowa“ i „Gorlice i Okolice“ (zob. www.gorliceiokolice.eu).

A to, że nigdy nie podjęliście żadnej interwencji w związku z artykułami, które zamieszczam na tym portalu, jak na razie wystawia Wam katastrofalną opinię i każe przypuszczać, że działacie wspólnie i w porozumieniu z lokalna, przestępczą władzą? Czy tak ma wyglądać Wasza sejmowa i senacka misja? Komu służycie? Wójtom, burmistrzom i starostom, czy zwykłym zjadaczom chleba , dla których dochody rzędu 200 tysięcy złotych rocznie, to zwykła obraza Pana Boga. Kiedy wreszcie dotrze do Was, że ten system samorządowej oligarchii trzeba obalić?

Przez ostatnie lata staliście, dosłownie i w przenośni, po stronie tej samorządowej bandy, która, z uporem godnym lepszej sprawy, trzyma sie swoich stanowisk i obrasta w tłuszcz, dosłownie i w przenośni, futrowana publicznymi pieniędzmi.

Nie uda się żadna reforma Panu Jarosławowi Kaczyńskiemu, jeżeli Pani poseł Barbara Bartuś i Pan senator Stanisław Kogut nadal będą wazelinować samorządowa brać od dożynek po imieniny „burwójta“ i od imienin do przecięcia kolejnej wstęgi nad chodnikiem z kostki Bauma.

No cóż! Papier jest cierpliwy! A Wy znowu będziecie milczeć. No to z „innej Mańki“.

Kiedy następna biesiada w Ostoi?

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816