Artykuły redakcyjne
Like

Pycha i chciwość Jerzego Owsiaka

20/12/2014
1640 Wyświetlenia
12 Komentarze
4 minut czytania
Pycha i chciwość Jerzego Owsiaka

Wojnę, która wypowiedział Jerzy Owsiak Piotrowi Wielguckiemu (bloger Matka Kurka), facet w czerwonych gaciach musi przegrać. Jak zwykle w takich sytuacjach zgubiły go dwie fałszywe papużki nierozłączki i bliźniaczki zarazem, czyli siostrzyczki Pycha i Chciwość. Największy błąd (w ogóle), który popełnił „Jurek”, to była decyzja o wytoczenia procesu o zniesławienie i wniesienie powództwa cywilnego przeciwko Piotrowi Wielguckiemu! Owsiak miał tyle brudu „za pazurami”, że powinien był siedzieć cicho, jak mysz pod miotłą i powtarzać przed każdym zaśnięciem w swoich „wośpowych” apartamentach: „tisze jediesz, dalsze budiesz”. A potem wszystko zaczęło się sypać. Owsiak uwierzył w swoja szczęśliwą gwiazdę, zdemoralizowany poparciem mediów III RP i wyniesiony na piedestał przez „POmunistyczną władzę”. To prawda, mało kto oparłby się takiej tyralierze wazeliniarzy, wystawiony na pozycję środkowego napastnika. A przecież Owsiak, jako „resortowe dziecko”, musiał w domu doświadczać „socowej” blagi i nauk z dziedziny uniwersalnego oportunizmu! To i łatwiej mu było wskoczyć w czerwone gacie!

0


 

Pieniądze drzwiami i oknami pchały się do „Złotego Melona” i „Mrówki Całej”, firm, które choćby z racji swoich nazw, dowodziły, że ich animator zaczyna powoli tracić kontakt z rzeczywistością. „Woodstockowej” lewackości zapewniała poparcie niezastąpiona „Gówno Prawda”!

„Jurek” Owsiak poczuł się hegemonem „POlskiego przemysłu” charytatywnego i… rozrywkowego, czyli „szoł biznesu”. Literatura i ballada zna takie przypadki z dawnej i niedalekiej przeszłości.

Zapomniana dzisiaj (niestety) kapela „Trzeci Oddech Kaczuchy” tak starała się podsumować „ojca narodu” Edwarda Gierka” –

. Poszukajmy w piosence analogii do naszego wodza „Jurka”:

Witali, wołali, wołali ,witali
Kwiaty, krawaty, pompa i puc.
Lakierki, szpalerki, miliony ton stali,
Wrzaski, oklaski, Pan Prezes Pan Wódz.

Tu telewizja a tam radary!
Mieszkanie, ubranie, technika i cud,
Bankiety, zalety, brygady, sztandary,
Wrzaski, oklaski, Pan Prezes Pan Wódz.

Kwiaty dla niego, przemowy dla czerni,
Wódz a za Wodzem wierni.
(…)
Reklama i patos, patriotyzm i biznes.
Krawaty i kwiaty, niech nastrój nie pryska.
Chleba i igrzysk! Igrzyska, igrzyska.

Chleba dla niego, igrzyska dla czerni,
Wódz a za Wodzem wierni.

Wygląda na to, że takie ballady, okazują się ponadczasowe!

Ale największy błąd, „kontestator” z „polskiego Woodstocku”, popełnił nie doceniając misji i inteligencji Piotra Wielguckiego.

Jerzy Owsiak uznał, że Piotr Wielgucki, to zwykły pacan, wsiok, „gostek” spod Złotoryi i Legnicy… My tu w „warszafce” pokażemu baranowi, gdzie raki zimują, że prawdziwą POlskę mamy w „stolycy”, że tutaj tętni życie „okrągostołowe” tego kraju. Ty” Kurka” zrozum, że konfitury rozdzielają centralnie, a nie prowincjonalnie, gdzieś w Złotoryi, czy Legnicy! „Srał cię pies”! Ty, „Matka od Kurki”, ciesz się, że dzisiaj nie strzelają w potylicę! Ty, „Matka od Kurki”, ledwo wiążesz koniec z koniec, śmieciu. Pokory, gnoju! I tak sobie, ani chybi, dywagował syn milicjanta.

I tak także należy rozumieć ostatnią akcje WOŚP, która została wczoraj opisana przez Piotra Wielguckiego – http://kontrowersje.net/jerzy_owsiak_i_fundacja_wo_p_wyrzuci_a_na_mietnik_50_ludzkich_tragedii.

Trafiła jednak kosa na kamień. Bo Piotr Wielgucki, to nie tylko błyskotliwy komentator życia społeczno-politycznego III RP i bardzo dobry pisarz („Berka” naprawdę warto przeczytać), ale przede wszystkim facet z duszą społecznika, dla którego felieton nie kończy się z chwila napisania ostatniego zdania i postawienia kropki. Za ujawnienie szemranych interesów „Złotego Melona” i „Mrówki Całej” należy się Wielguckiemu wielki „szacun”. Jak szeryf Will Kane „w samo południe” Matka Kurka stanął oko w oko z całym specyficznym zakłamaniem III RP, którego symbolem pozostanie już do końca świata, a może nawet jeden dzień dłużej Jerzy Owsiak.

Jeśli uważacie, że przesadziłem, to piszcie komentarze!!! A ja sobie będę nucił za „Trzecim Oddechem Kaczuchy”… Tu telewizja a tam radary!
Mieszkanie, ubranie, technika i cud,
Bankiety, zalety, brygady, sztandary,
Wrzaski, oklaski, Pan Prezes Pan Wódz”.

Wódz, a za wodzem pic!
Więcej o słusznej sprawie Piotra Wielguckiego na – http://kontrowersje.net/blogi/matkakurka.

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

 1. Avatar kanton

  Szanowny Panie Macieju. Serdeczne dzięki za post. Już po Świętach zacznie się Owsiakowy taniec chocholi. Ciekawi mnie jak ten pajac będzie się zwijał na antenach jedynie słusznych telewizji. Co będzie pieprzył na salonach, czy w końcu prokuratura okręgowa zajrzy temu panu do gaci.
  Pozdrawiam Pana i Matka Kurka.

  0
  • Avatar Ada

   Owsiak jest nietykalny, z naszych datków pomagał w kampanii pełowskiej. W sądzie nie chciał okazać ksiąg rozrachunkowych. Gdyby był uczciwy to by pokazał, proste. Oni na nas maja sie bogacić, tak jak wyznał Lejba Kohne “Bracia na głupocie polaczków dorobicie sie majatków’. To było w Ameryce na kongresie żydowskim.

   0
 2. Avatar ada

  owsiak to jest kawał sq….na w moim odczuciu, swołocz która ograbia chore dzieci, swołocz broniąc się nasyła różnej masci kanalie, tak postępuje Żyd Josek.

  0
  • Avatar Ronion

   @ada

   “swołocz która ograbia chore dzieci”

   Możesz rozwinąć swoją myśl?

   0
   • Avatar Ada

    jeden przykład datki na leczenie chorych dzieci szły na kampanię wyborczą PO, “Jak zmanipulowalismy wybory w r.2007 by wygrała PO”: google. Autorzy, same znakomitości: Zoll, Bartoszewski, Olechowski itd. Na koncie co sam Owsiak przyznał ma 50 mln zł a na prośby matek chorych dzieci o pomoc wcale nie odpowiada. Potrzebny jest pilnie aparat płucoserce Owsiak nie odpowiedział na apel. No i te jego zakupy dla siebie i rodziny: mercedesy, 3 domy, kilka mieszkań, to z czego taki majatek jak nie z okradania chorych dzieci? Dla mnie Owsiak to jest swołocz, bo tylko tak postepuje swołocz i mam nadzieję,że te zagrabione pieniądze wyjdą bokiem jego dzieci… Szpital w Procimiu nigdy nie dostał zadnego sprzętu ale juz owsiak podkleił sie do…. cudownie uratowanego dziecka, tak jakby on miał w tym zasługę. “Kupił dla szpitala igły, no wazne igły ale kazał ponaklejać na sprzęt kupiony przez szpital serduszka WOSP” pisała pielegniarka itd.itd.

    0
    • Avatar Stefan Rogut

     Przeczytałem. Nie powiem ciekawe.
     – – – – – – – – – –
     “W skład koalicji weszło również około 150 innych organizacji pozarządowych z całej Polski
     . . . .
     W ramach kampanii – . . . .- przygotowano reklamy telewizyjne, radiowe i prasowe, które bezpłatnie emitowały największe stacje telewizyjne . . . . i telewizje adresowane do młodzieży . . . ., rozgłośnie radiowe . . . ., dzienniki . . . .,tygodniki . . . ., dzienniki regionalne . . . . oraz portale internetowe . . . .. Kampanię wspierały również media lokalne.
     . . . .
     W pozyskiwaniu bezpłatnych emisji i publikacji bardzo pomogły firmy zrzeszone w PKPP Lewiatan, domy mediowe – Universal McCann i CR Media oraz członkowie Związku Pracodawców Prywatnych Mediów. W przygotowaniu strategii uczestniczyły firmy DDB, Satchi & Satchi oraz Millward Brown SMG/KRC.
     . . . .
     Raport o kampanii podaje: poparcie dla działań koalicji zgłosiło prawie 300 instytucji non-profit, mediów lokalnych, portali internetowych, szkół, oraz innych instytucji i nieformalnych grup.”
     – – – – – – – – – –
     Jak to zsumować to ponad pięćset organizacji/podmiotów gospodarczych wsparło te działania.
     Mam w takim razie dwa pytania.
     Dlaczego tylko Owsiak ma się tłumaczyć?
     Ada ile Ty dałaś swoich pieniędzy na WOŚP?

     0
 3. Avatar Przemek

  Czytając tego typu teksty za każdym razem, od wielu lat, łapię się za głowę myśląc jak ograniczony potrafi być autor. Im więcej neologizmów, tym głupszy tekst.

  0
  • Avatar Ada

   sam jesteś głupi, a takich potrzebuje owsiak i melon, teraz załozył kolejną firmę hahahahaha…. Moze wiesz skąd ma taki potężny majatek owsiak? Zarobił sam, a na czym i gdzie? Na tępych gojach Joskowi dobrze poszło.

   0
 4. Avatar kanton

  Jakiś czas temu ,kiedy moi synowie byli w takim ciekawym wieku i biegali za Orkiestrą Owsiaka zbierając pieniądze dla chorych dzieci. Mieli z tym wiele radochy ,ale im jakoś przeszło to bieganie. Na moje zapytania w tym temacie odpowiedzieli że to wielka ściema.
  Teraz sami mają chłopaków , ale żaden nie wyśle swojego syna z puszką po datki dla chorych dzieci.

  0
 5. Avatar oświecony

  Dawno nie zaglądałem na ta stronę ale jest coraz gorzej.
  Rozliczacie Owsiaka ok. Pewnie nigdy nie daliście mu złamanego grosza, ( wszystko dla ojca narodu prezesa kaczyńskiego, pioseneczka pasuje) to dlaczego go rozliczacie. Z tego co robi Owsiak są korzyści prawie w każdym szpitalu czy karetce pogotowia. Jak rydzyk zbierał na stoczniowców to nawet rozliczeń nie pokazał. Jak SKOKi finansują kampanie PIS i kradną pieniądze, to tez jakoś nie ma chętnych do rozliczeń. A to są pieniądze nie tych którzy sami dają tylko nasze wszystkich bo fundusz gwarancyjny z moich pieniędzy zwróci naiwnym klienta SKOK-ów.

  0
  • “A u was murzynów biją”… Każdy podatnik płaci Owsiakowi, proszę zobaczyć na organizację jego zabawy, policja, służby medyczne, straż – sądzisz że to wszystko za darmo, a Owsiak płaci tym służbom? Jest zupełnie na odwrót! Nie wiem jakie są koszty używania karetek, wozów strażackich i policyjnych z obsługą wtej lewackiej zabawie, ale wiem że to koszty przewyższające te, za które kupuje się ten sprzęt i lepiej by państwo miast sponsorować tą imprezkę z naszej kasy, dało te pieniądze na szpitale, pożytek byłby o wiele większy.

   0
 6. Avatar anna

  Drodzy Państwo, na szczęście jest alternatywa, można pomagać innym na przykład http://www.hospicjum-podkarpackie.pl/ na prawdę warto

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816