HYDE PARK
Like

Putin. Zabawa skończona, odłóżcie zabawki

14/11/2014
682 Wyświetlenia
6 Komentarze
6 minut czytania
Putin. Zabawa skończona, odłóżcie zabawki

Wielu ludzi na świecie nie zna przemówienia Putina wygłoszonego na Konferencji Wałdajskiej w Soczi. Deprecjonować ją i udawać że jest ono nieistotne mogą tylko ignoranci. Ci co nie doceniają swego rywala zwykle kończą marnie.

Zachodnie media a ślad za nimi polskie dołożyły starań by zignorować zmanipulować wypowiedź Władimira Putina w Soczi pod koniec października. W tym roku w konferencji wzięło udział 108 ekspertów, historyków i politologów z 25 krajów, w tym 62 zagranicznych. Niezależnie od tego co kto myśli lub sądzi na temat Putina jest jasne jak słońce że było to chyba najważniejsza mowa polityczna od 5 marca 1946 roku, czyli zawieszenia przez Churchilla “Żelaznej kurtyny”.

0


 

W tej wypowiedzi Putin nagle zmienia zasady gry a może nawet samą grę. Dotychczas politycy grali w polityce międzynarodowej w salonowca. Swoje publiczne wypowiedzi starali się trzymać w sferze przyjemnej fikcji, prowadząc zakulisowe tajne negocjacje o przywracaniu pokoju. Jednakże skąd brały się wojny skoro wszyscy wiecznie bredzili o pokojowej koegzystencji NWO.

Oficjalne mowy były tylko na pokaz choć od czasu do czasu udawało się wypracować jakieś porozumienie które zazwyczaj tylko odwlekało egzekucje skazanego lub zmieniało rodzaj kary.

Dotychczas Putin także próbował tej gry, oczekując,że Rosja jest traktowane poważnie zgodnie z zasadą że negocjuje równy z równym. Ale te nadzieje zostały pogrzebane, szczególnie po tym jak jednostronnie nałożono na Rosję sankcje i zaczęto ją strofować mówiąc co wolno, czego nie.

Na wspomnianej konferencji, Putin oświadczył, żegra się skończyła. Wypowiedź stanowiła jakby naruszenie tabu gdy przywódcom politycznym Zachodu nowe zasady gry podano prosto w oczy.

Wypowiedź Putina da się ująć w 10 punktach:

1. Rosja nie będzie już brać udziału w gierkach inegocjacjach “dupereli”  na zapleczu.. Ale Rosja jest przygotowana do poważnych rozmów i zawierania porozumień, jeśli są oparte na uczciwości,  sprzyjają zbiorowemu bezpieczeństwui biorą pod uwagę interesy obu stron.

2. Wszystkie systemy globalnego bezpieczeństwa zbiorowego leżą obecnie w gruzach. Nie ma już żadnych gwarancji bezpieczeństwa międzynarodowego. Podmiot,który to wszystko zniszczył nosi  nazwę: Stany Zjednoczone Ameryki.

3 Budowniczowie New World Order zawiedli, budując zamek zpiasku. To czy nowy porządek światowy w jakiejkolwiek formie ma być budowany czy nie, nie zależy od decyzji Rosji . Ale żadna decyzja w tych sprawach nie może zapaść bez Rosji.

4. Rosja preferuje konserwatywne podejście do wprowadzenia innowacji do ładu społecznego, ale nie jest przeciwna badaniu i omawianiu takich innowacji, aby upewnić się, czy ich wprowadzenie może być uzasadnione.

5. Rosja nie ma zamiaru łowić ryb w mętnej wodzie, zmąconej przez Amerykę która buduje coraz większe “Imperium chaosu,” i nie ma interesu w budowaniu nowego własnego Imperium,które nie jest Rosji potrzebne gdyż ma wystarczająco dużo swoich własnych wyzwań w rozwijaniu swego ogromnego terytorium. Rosja nie ma chęci do działania jako Zbawiciel świata, tak jak to miała w przeszłości.

6. Rosja nie będzie próbował reformować świata według własnego wizerunku, ale też nie pozwoli  nikomu kształtować siebie według czyjejś wyobraźni. Rosja będzie zamykać się przed światem, ale też każdy, kto spróbuje odcinać ją od świata może siejąc wiatr zebrać burzę.

7. Rosja nie życzy sobie rozprzestrzeniania chaosu, nie prowadzi żadnej wojny i ma zamiaru żadnej wojny rozpoczynać. Jednak dzisiaj Rosja widzi możliwość wybuchu wojny światowej jako  wydarzenie prawie nieuniknione, jest na to przygotowana i nadal się do niej przygotowuje.Rosja nie prowadzi wojny, ale się jej nie boi.

8. Rosja nie zamierza blokować tych,którzy wciąż próbują skonstruować nowy porządek świata (NWO)  ani tych prób udaremniać. New World Order, może powstawać o ile nie będzie rzutować na kluczowe interesyRosji. Rosja wolałaby stać z boku i przyglądać się przyjmują na swą głowę tyle guzów ile można wytrzymać. Ale ci, którzy usiłują wciągnąć Rosje w ten proces lekceważąc przy tym jej interesy, mogą poznać na czym polega prawdziwe znaczenie słowa ból.

9. W zewnętrznej ale bardziej wewnętrznej polityce, siła Rosji będzie polegać nie na elitach i ich  salonowych knowaniach na zapleczu domu, ale na woli narodu.

10. Jest jeszcze szansa skonstruowania nowego porządku świata,który pozwoli uniknąć wojny światowej.Ten nowy porządek świata z konieczności musi obejmować Stany Zjednoczone- ale musi ich dotyczyć na takich samych zasadach jak wszystkich innych: przy pełnym przestrzeganiu prawa międzynarodowego i umów międzynarodowych; powstrzymaniu się od wszystkich działań jednostronnych; przy pełnym poszanowaniu suwerenności innych narodów.

Podsumowując to wszystko: czas zabawy się skończył. Dzieci, odłóżcie swoje zabawki. Teraz jest czas dla dorosłych do podejmowania  decyzji. Rosja jest  na to gotowa ; a świat?

Oto całość wystąpienia Putina:

 

Szersze omówienie tego wystąpienia można znaleźć TU: www.sadistic.pl/valdai-discussion-club-wystapienie-wladimira-putina-2411-vt324557.htm
Tu – pełen tekst po angielsku: eng.kremlin.ru/news/23137
Prezydent Związku Radzieckiego Michaił Gorbaczow uważa, że „wałdajskie” przemówienie Władimira Putina w Soczi było jednym z najlepszych wystąpień podczas jego kariery politycznej. Uznał wystąpienie Putina za „fantastyczne”, podkreślając, że wymaga tego obecna sytuacja.Eksperci są zgodni co do tego, że prezydent Rosji jest pierwszym liderem, który nazwał po imieniu zachodzące obecnie na świecie procesy.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

935 publikacje
192 komentarze
 

 1. Rosja ma wreszcie prezydenta, na jakiego zasługuje.
  .
  Chorobliwa rusofobia naszych “elyt politycznych” jest biegunowo odległa od interesu narodowego Polski.
  .
  Ślepe posłuszeństwo wobec USA i Niemiec oraz brak własnej wizji obecnych “polityków” jest bezpośrednim zagrożeniem dla Polski.
  Polska bez Rosji sobie nie poradzi, zaś Rosja bez Polski i owszem.

  0
 2. Avatar AS

  “Jednak dzisiaj Rosja widzi możliwość wybuchu wojny światowej jako wydarzenie prawie nieuniknione, jest na to przygotowana i nadal się do niej przygotowuje.Rosja nie prowadzi wojny, ale się jej nie boi.”
  Komentarz; To fakt, eksperyment Andropowa wg Berii nie powiódł się, to goły fakt. Ten eksperyment Rosję kompletnie wyniszczył, i fizycznie i psychicznie. I rzeczywiście był to największy kataklizm 20 wieku. Ale sami Rosjanie to sobie zmajstrowali i nikt i ich o to nie prosił. Rosja jest pod ścianą i nie ma gdzie się dalej cofać. A w dodatku po takim katakliźmie nie ma już nic do stracenia. To też fakt i to widać. Ale Ameryka nigdzie nie będzie się spieszyć, bo czas zawsze pracuje na korzyść silniejszego. Jest jeszcze co innego. To cykle gospodarczo-polityczne. Są 200-letnie. Rosja weszła do Europy za Piotra Wielkiego po zwycięstwie na Szwedami. To był początek 18 wieku. Po 200 latach odbył się upadek Rosji, tak jak i UK. Agonię Rosji przedłużyła rewolucja. Dostała po niej jakiegoś tam kopa w górę. Na wykresie byłoby to ładnie widać. 1917+55 ( z ciągu Fibbonaciego) to 1972. I wtedy był to punkt maksymalny tego wzrostu. Wtedy to Rosja powinna zrobić wielką wojnę. I wygrała by ją. W Ameryce był już kryzys podobny jak w 29. Szansy nie wykorzystali. Ale nie wynika to z jakieś tam rosyjskiej głupoty, ale z historii. Rosja nigdy nie wchodziła do Europy bez zaproszenia. Rosjanie bardzo tego przestrzegają!!! A nie miał jej kto zaprosić. A o tym, żeby uderzyć tylko na Amerykę, to nie pomyśleli. Ale tak to już jest, jak biedny boi się bogatego. I nawet o tym nie myśli, żeby go uderzyć. Innego powodu nie widzę.
  PS. Chińczycy też się nie spieszą. Spokojnie czekają, aż Rosja zmniejszy się do rozmiarów WKs. Moskiewskiego. Bo to musi nastąpić. W analizie giełdowej, będzie to wielka 1-ka, po której spadek zabiera wszystkie zyski. Tworzy się formacja podwójnego dna. A to jest bardzo silna formacja. Najsilniejsza ze znanych. Ale jak po tej 1-ce zacznie się wzrost a będzie na pewno, to Rosja ma całą Europę. Nie bez powodu napisałem braciom Rosjanom, że Saksonia ma być polska, a resztę Europy to sobie weźcie. A po co nam ona? Królewskie Drezno ma być nasze i już!
  PS1. Putin robi co może, bardzo go za to podziwiam (myślę, że i cały świat), ale biegu historii nie jest w stanie zmienić. Wyrok na Rosję został już wydany. I wydała go historia.
  PS2. UK ma to samo co i Rosja. Ale flegmatyczni Anglicy przyjmują wszystko ze stoickim spokojem. Biorą na przeczekanie. Bessa nie trwa wiecznie i kiedyś się skończy. U Anglików będzie jeszcze 100 lat. I przeczekają ją na najmniejszych stratach. Bo inaczej się nie da. A Rosjanie się denerwują. A to do niczego dobrego nie prowadzi. To też pisałem braciom Rosjanom.
  PS3. Bardzo żal mi jest Rosjan, tych zwykłych najzwyklejszych. Są tacy ja i my, jak Rusini. Ale to się stało i się nie odstanie.

  0
  • Avatar gosc

   “…Wyrok na Rosję został już wydany. I wydała go historia.” – Coz za infantylizm – Historia – czyli kto. Historia nie jest bezosobowa, to ludzie tworza i ksztaltuja Historie – rowniez ja zaklamuja, manipuluja, etc.

   0
   • Avatar AS

    Przyczynkiem do historii może być i to że jedna pani olej rozlała. Koło torów tramwajowych. I wtedy wszystko się zaczęło.

    0
 3. Avatar Ewiak Ryszard

  Kolejna wojna światowa jest rzeczywiście tylko kwestią czasu. Wskazuje na to także analiza biblijna. Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: “I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [wrogość wobec chrześcijan], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [powrót Rosji w tym kontekście oznacza kryzys, który przyćmi Wielką Depresję. Rozpadnie się nie tylko strefa euro, lecz także UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i powróci pod skrzydła Rosji]. I [król północy] wkroczy na południe [wiele wskazuje na Gruzję. Punktem zapalnym może stać się także Ukraina, jeśli Rosja odzyska wpływy tylko nad częścią tego kraju], ale nie będzie jak wcześniej [2008 – Gruzja], lub jak później [2014 – Ukraina. Tu także sukces i brak reakcji militarnej ze strony Zachodu], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, na początku bez Brytyjczyków. Oni dołączą do tej wojny później] i będzie utrapiony [to oznacza tu załamanie nerwowe] i zawróci” (Daniela 11:28-30a).

  Według tego scenariusza późniejsze, trzecie wejście na południe zakończy się konfrontacją militarną z USA i globalną wojną jądrową (Objawienie 6:4). Nie będzie to koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus – “początek bólów porodowych” (Mateusza 24:7,8).

  Mam nadzieję, że nie stanie się to za prezydentury Obamy. Nieprzypadkowo to właśnie on (a nie McCain, lub Romney) jest obecnie prezydentem Stanów Zjednoczonych. Obama jest człowiekiem rozsądnym i nie ulega presji szaleńców. Bóg w ten sposób zabezpieczył nas przed przedwczesną wojną światową (por. Jeremiasza 1:12; Rzymian 13:1).

  W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę “króla południa”. Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję “króla północy”, rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27).

  Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. Wizja ta jest różnie komentowana. Jak widać, zawiera wiele szczegółów, dlatego osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 12:10). Inni komentatorzy nawet nie próbowali komentować wszystkich szczegółów, gdyż wiele z nich zupełnie nie pasuje do ich interpretacji.

  Poniżej przedstawiam krótką analizę tej wizji.

  Daniel 11:2 – Cambyses II, Bardiya (Greek: Smerdis), Darius I, Xerxes I.

  Daniel 11:3, 4 – Alexander the Great.

  Daniel 11:5 – The king of the south = Ptolemy I Soter. One of his princes = Seleucus I Nicator.

  Daniel 11:6 – The king of the north = Antiochus II Theos. The king of the south = Ptolemy II Philadelphus.

  Daniel 11:7-9 – The king of the north = Seleucus II Callinicus. The king of the south = Ptolemy III Euergetes.

  Daniel 11:10-19 – The king of the north = Antiochus III the Great. The king of the south = Ptolemy IV Philopator (11:10-12); Ptolemy V Epiphanes (11:13-17).

  Daniel 11:14b, (LITV) “And the sons of the violent ones of your people shall rise up to establish the vision [to fulfill the vision (KJ2000)], but they shall stumble.” = The Maccabean revolt. (Compare Matthew 24:15; Daniel 10:14).

  Daniel 11:20 – The king of the north = Augustus.

  Daniel 11:20b – “and within a few days he will be broken, but not in anger and not in battle”. Augustus died after a brief illness. Seleucus IV Philopator was assassinated!

  Daniel 11:21-23 – The king of the north = Tiberius. The Leader (chief) of the covenant = Jesus Christ. (Isaiah 55:4)

  Daniel 11:24 – The king of the north = Tiberius and the successive emperors.

  Daniel 11:25, 26a – Aurelian against Zenobia (queen of Palmyra).

  Daniel 11:26b = The twilight of the Roman Empire. (Compare Daniel 9:26b).

  Daniel 11:27 = Russia and England (from second half of the XIX Century).

  “And both these kings, their hearts (will be) to do mischief, and at one table (they) will speak a lie. But it will not succeed, for yet (the) limit to (the) appointed time.” (literal translation) It certainly suggests that the verse does not relate to the ancient times. It describes the end of times right before the appointed time. (Compare Daniel 11:29a).

  In 1882 British troops occupied Egypt. Great Britain then took the role of “the king of the south”. Around the same time, Russia expanded its influence in the region, which previously belonged to Seleucus I Nicator, and took the role of “the king of the north”.

  Daniel 11:28, 29a = Russia after the Second World War.

  “And [the king of the north] will go back (to) his land with great wealth [1945. This detail indicated that Hitler will attack also the Soviet Union and will fight to the bitter end. In the beginning there were no signs of such the ending of this war]; and his heart (will be) against the holy covenant [hostility towards Christians]; and will act [it means activity in the international arena]; and turned back to his own land [1991-1993. The collapse of the Soviet Union and the Warsaw Pact. Russian troops returned to their country].” (Daniel 11:28, literal translation).

  Russia, however, will not return everywhere. “And [the king of the north] will enter into the south [this may be Georgia or Ukraine, if the Russians will not recover influence over the entire country], but it will not be as the former [2008 – Georgia] or as the latter [2014 – Ukraine. Here also a success, and no military reaction from the West], for the dwellers of coastlands of Kittim [USA, in the beginning without Britain] will come against him, and he will be dejected, and will go back.” (Daniel 11:29, 30a, literal translation)

  What will induce the “king of the north” to enter into the south? Jesus said: “For nation will rise against nation”, as in 2008, and then …

  Moses writes: “But ships from the direction of Kittim [US Navy], and troubling Asshur [Russia] and troubling Eber [remaining enemies, including Iran and China].” (Numbers 24:24a, literal translation)

  This will be a nuclear war. (Revelation 6:4) “A great sword” = a nuclear sword. As Jesus foretold, it will be “the beginning of birth pains”. (Matthew 24:7, 8)

  Daniel 11:30b – The king of the north against the holy covenant. The persecution of Christian minorities. (Compare Matthew 24:9)

  Daniel 11:31-35 = The great tribulation of the small Christian churches. (Matthew 24:15, 21, 22; Daniel 7:25; Revelation 6:9-11; 11:2, 7; 13:7)

  “The abomination of desolation” = “The beast” = The future world government.

  The king of the south = The Anglo-American Alliance. (Daniel 7:8, 21; 8:10-12) The United Kingdom and the United States will strengthen their cooperation. (Revelation 13:11)

  Daniel 11:36-39 – Russia before World War IV. Dictatorship and militarism.

  Daniel 11:40-43 = The Fourth World War. (Matthew 24:29; Luke 21:25; Revelation 6:12; 13:3; Isaiah 5:26-30; Daniel 7:11; Ezekiel 32:2-16; 39:23-29; Habakkuk 1:5-17; Zephaniah 1:14-18; Joel 2:1-11)

  Revelation 17:16 = “The judgment upon the great harlot who sits on many waters” = The pastors of large churches who betrayed Christ. (James 4:4)

  1 Corinthians 15:52 = The first resurrection and transfiguration. (1 Thessalonians 4:13-18; Revelation 19:7-9; Matthew 24:30; Revelation 1:7)

  Ezekiel 43:11 = The Third Temple, also known as Ezekiel’s Temple. (Ezekiel 37:24-28; Romans 11:25-32; Hosea 3:5; 5:15)

  Daniel 11:44 – “News (reports) from the east and from the north”- Psalm 48:2; Job 37:22; Isaiah 41:25; Joel 3:16; Jeremiah 25:30.

  Daniel 11:45 = Ezekiel 38:8-23 = The attack of Gog of the land of Magog (a future dictator of Russia).

  Daniel 12:1 = The great tribulation of the enemies of God’s people. (2 Thessalonians 1:6-9; Revelation 7:14)

  Daniel 12:2 = Resurrection. (John 5:28, 29; Acts 24:15)

  0
  • Avatar AS

   Proroctwa mają to do siebie, że wszystko można tam dopasować. Bo jak ktoś w nie wierzy, to i wszystko dopasuje. Moim zdaniem, tylko analiza tego co było i tego co jest.

   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217