HYDE PARK
Like

Putin. Zabawa skończona, odłóżcie zabawki

14/11/2014
1259 Wyświetlenia
6 Komentarze
6 minut czytania
Putin. Zabawa skończona, odłóżcie zabawki

Wielu ludzi na świecie nie zna przemówienia Putina wygłoszonego na Konferencji Wałdajskiej w Soczi. Deprecjonować ją i udawać że jest ono nieistotne mogą tylko ignoranci. Ci co nie doceniają swego rywala zwykle kończą marnie.

Zachodnie media a ślad za nimi polskie dołożyły starań by zignorować zmanipulować wypowiedź Władimira Putina w Soczi pod koniec października. W tym roku w konferencji wzięło udział 108 ekspertów, historyków i politologów z 25 krajów, w tym 62 zagranicznych. Niezależnie od tego co kto myśli lub sądzi na temat Putina jest jasne jak słońce że było to chyba najważniejsza mowa polityczna od 5 marca 1946 roku, czyli zawieszenia przez Churchilla “Żelaznej kurtyny”.

0


 

W tej wypowiedzi Putin nagle zmienia zasady gry a może nawet samą grę. Dotychczas politycy grali w polityce międzynarodowej w salonowca. Swoje publiczne wypowiedzi starali się trzymać w sferze przyjemnej fikcji, prowadząc zakulisowe tajne negocjacje o przywracaniu pokoju. Jednakże skąd brały się wojny skoro wszyscy wiecznie bredzili o pokojowej koegzystencji NWO.

Oficjalne mowy były tylko na pokaz choć od czasu do czasu udawało się wypracować jakieś porozumienie które zazwyczaj tylko odwlekało egzekucje skazanego lub zmieniało rodzaj kary.

Dotychczas Putin także próbował tej gry, oczekując,że Rosja jest traktowane poważnie zgodnie z zasadą że negocjuje równy z równym. Ale te nadzieje zostały pogrzebane, szczególnie po tym jak jednostronnie nałożono na Rosję sankcje i zaczęto ją strofować mówiąc co wolno, czego nie.

Na wspomnianej konferencji, Putin oświadczył, żegra się skończyła. Wypowiedź stanowiła jakby naruszenie tabu gdy przywódcom politycznym Zachodu nowe zasady gry podano prosto w oczy.

Wypowiedź Putina da się ująć w 10 punktach:

1. Rosja nie będzie już brać udziału w gierkach inegocjacjach “dupereli”  na zapleczu.. Ale Rosja jest przygotowana do poważnych rozmów i zawierania porozumień, jeśli są oparte na uczciwości,  sprzyjają zbiorowemu bezpieczeństwui biorą pod uwagę interesy obu stron.

2. Wszystkie systemy globalnego bezpieczeństwa zbiorowego leżą obecnie w gruzach. Nie ma już żadnych gwarancji bezpieczeństwa międzynarodowego. Podmiot,który to wszystko zniszczył nosi  nazwę: Stany Zjednoczone Ameryki.

3 Budowniczowie New World Order zawiedli, budując zamek zpiasku. To czy nowy porządek światowy w jakiejkolwiek formie ma być budowany czy nie, nie zależy od decyzji Rosji . Ale żadna decyzja w tych sprawach nie może zapaść bez Rosji.

4. Rosja preferuje konserwatywne podejście do wprowadzenia innowacji do ładu społecznego, ale nie jest przeciwna badaniu i omawianiu takich innowacji, aby upewnić się, czy ich wprowadzenie może być uzasadnione.

5. Rosja nie ma zamiaru łowić ryb w mętnej wodzie, zmąconej przez Amerykę która buduje coraz większe “Imperium chaosu,” i nie ma interesu w budowaniu nowego własnego Imperium,które nie jest Rosji potrzebne gdyż ma wystarczająco dużo swoich własnych wyzwań w rozwijaniu swego ogromnego terytorium. Rosja nie ma chęci do działania jako Zbawiciel świata, tak jak to miała w przeszłości.

6. Rosja nie będzie próbował reformować świata według własnego wizerunku, ale też nie pozwoli  nikomu kształtować siebie według czyjejś wyobraźni. Rosja będzie zamykać się przed światem, ale też każdy, kto spróbuje odcinać ją od świata może siejąc wiatr zebrać burzę.

7. Rosja nie życzy sobie rozprzestrzeniania chaosu, nie prowadzi żadnej wojny i ma zamiaru żadnej wojny rozpoczynać. Jednak dzisiaj Rosja widzi możliwość wybuchu wojny światowej jako  wydarzenie prawie nieuniknione, jest na to przygotowana i nadal się do niej przygotowuje.Rosja nie prowadzi wojny, ale się jej nie boi.

8. Rosja nie zamierza blokować tych,którzy wciąż próbują skonstruować nowy porządek świata (NWO)  ani tych prób udaremniać. New World Order, może powstawać o ile nie będzie rzutować na kluczowe interesyRosji. Rosja wolałaby stać z boku i przyglądać się przyjmują na swą głowę tyle guzów ile można wytrzymać. Ale ci, którzy usiłują wciągnąć Rosje w ten proces lekceważąc przy tym jej interesy, mogą poznać na czym polega prawdziwe znaczenie słowa ból.

9. W zewnętrznej ale bardziej wewnętrznej polityce, siła Rosji będzie polegać nie na elitach i ich  salonowych knowaniach na zapleczu domu, ale na woli narodu.

10. Jest jeszcze szansa skonstruowania nowego porządku świata,który pozwoli uniknąć wojny światowej.Ten nowy porządek świata z konieczności musi obejmować Stany Zjednoczone- ale musi ich dotyczyć na takich samych zasadach jak wszystkich innych: przy pełnym przestrzeganiu prawa międzynarodowego i umów międzynarodowych; powstrzymaniu się od wszystkich działań jednostronnych; przy pełnym poszanowaniu suwerenności innych narodów.

Podsumowując to wszystko: czas zabawy się skończył. Dzieci, odłóżcie swoje zabawki. Teraz jest czas dla dorosłych do podejmowania  decyzji. Rosja jest  na to gotowa ; a świat?

Oto całość wystąpienia Putina:

 

Szersze omówienie tego wystąpienia można znaleźć TU: www.sadistic.pl/valdai-discussion-club-wystapienie-wladimira-putina-2411-vt324557.htm
Tu – pełen tekst po angielsku: eng.kremlin.ru/news/23137
Prezydent Związku Radzieckiego Michaił Gorbaczow uważa, że „wałdajskie” przemówienie Władimira Putina w Soczi było jednym z najlepszych wystąpień podczas jego kariery politycznej. Uznał wystąpienie Putina za „fantastyczne”, podkreślając, że wymaga tego obecna sytuacja.Eksperci są zgodni co do tego, że prezydent Rosji jest pierwszym liderem, który nazwał po imieniu zachodzące obecnie na świecie procesy.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816