Komentarze dnia
Like

Putin potwór czy zbawca?

15/04/2018
1416 Wyświetlenia
20 Komentarze
8 minut czytania
no-cover

Pierwsze salwy wojny „zachodniej społeczności międzynarodowej” z Putinem nastąpiły wcześniej niż to planowano, bo już w piątek 13 kwietnia, atakiem rakietowym na Damaszek.

0


Pierwsze salwy wojny „zachodniej społeczności międzynarodowej” z Putinem nastąpiły wcześniej niż to planowano, bo już w piątek 13 kwietnia, atakiem rakietowym na Damaszek[i].  Przyczyną tego pospiechu była decyzja OBWE[ii] o wysłaniu do Syrii misji sprawdzającej doniesienia o użyciu przez prezydenta Assada broni chemicznej przeciw własnej ludności cywilnej.  „Społeczność międzynarodowa” nie mogła bowiem ryzykować kompromitacją spowodowaną niechlujstwem CIA, MI5 i Mossadu w organizacji tej kolejnej prowokacji, tak jak to miało miejsce w przypadku „otrucia przez Putina swych własnych obywateli w Londynie”.  Rzekomo użyty w tej prowokacji rosyjski gaz bojowy Nowiczok, okazał się po pierwsze produkcji brytyjskiej, po drugie całkowicie niegroźny, tak że z „martwych wstali” i mają się dobrze zarówno Skripal, jak i jego córka, a domowe zwierzęta pozostawione w zapieczętowanym domu ofiar zdechły z głodu, a nie od działania „rosyjskiej borni chemicznej”.  Nie ma to co prawda większego znaczenia, bo dokumentnie zidiocieli obywatele Zachodu i tak nic nie kojarzą, nie pamiętają i nie rozumieją.  Większość nie wie nawet o wspomnianym na wstępie ataku rakietowym[iii], nie wspominając już o sprawie Skripala.

 

Gwoli klarowności należy tu dodać, że atak ten jest ostatnim krokiem w kierunku globalnego konfliktu nuklearnego, za nim jest już tylko anihilacja naszej Matki Ziemi.  Również ten fakt umyka całkowicie świadomości zachodnich społeczeństw, a co gorsza ich „elit”.  Stoicki spokój zachowują wszyscy „kompetentni” i odpowiedzialni za sytuację „politycy” oraz „autorytety moralne” z KKK (koszernym kościołem katolickim) na czele , a także  z pozostałymi zachodnimi (protestanckimi) związkami wyznaniowymi.

 

„Społeczność międzynarodowa” zainaugurowała swój  ostateczny bój o wyzbycie się „tyranów”, wojną z jugosłowiańskim prezydentem Miloszewiczem.  Potem było wiele innych, przykładowo z irackim Saddamem Huseinem, syryjskim Asssadem, libijskim Kadafim, itd.  Głęboki humanitaryzm, moralność  i altruizm Zachodu nie pozwala mu walczyć z drugimi narodami;  jeżeli już to tylko z satrapami je uciskającymi!

 

Wczorajszy atak na Damaszek, to nie jest przedłużenie wojny z Assadem, ale jej początek z Putinem.   Waszyngton jasno dał to do zrozumienia[iv], obarczając Rosję  „ostateczną” zań odpowiedzialnością.  Logika żydowskiej hucpy jest tu jasna.  Jeśli Zachód chce obalić legalnego i demokratycznie wybranego prezydenta Syrii, a na przeszkodzie temu stoją wojska rosyjskie i polityka Putina, to za wszelkie zbrodnie które „społeczność międzynarodowa” zmuszona jest popełniać rękami swych agentów islamskich terrorystów i za wszelkie prowokacje dokonywane przez MI5, CIA i Mossad odpowiada tylko i wyłącznie PUTIN.  Jest to oczywiste dla każdego „myślącego” obywatela Zachodu, w tym też wszystkich polskojęzycznych „europejczyków”!

 

Tak więc pole bitwy i przeciwnicy są zdefiniowani. Z jednej strony „zachodnia społeczność międzynarodowa”,  z drugiej Putin.

 

O ile Zachód stanowi dziś najbardziej zdeprawowaną i niebezpieczną formę imperium zła jaka kiedykolwiek istniała w historii Ludzkości, o tyle z Putinem sprawa nie jest już tak oczywista.  Jego ewolucja od funkcjonariusza KGB w NRD do światowego formatu męża stanu była długa i nieprosta.

 

Z  Polskiej perspektywy najwięcej problemów narobiła sprawa smoleńska.  W tym temacie wylano morze atramentu i ocean przestrzeni cybernetycznej.  Dała ona też doskonałe pole do popisu polskojęzycznym podżegaczom wojennym podszywającym się pod „polskich patriotów”.  Nie wdając się w szczegóły całego wydarzenia, których prawdziwość nie jest możliwa do zweryfikowania, sprawa jest prosta.  Zamachu na samolot prezydenta III RP dokonała Rosja przy współpracy z Zachodem, który zapewne był pomysłodawcą projektu.

 

Było to jeszcze w okresie rozkwitu idei „Europy od Lizbony do Władywostoku” tak pięknie wyartykułowanej przez przywódców Rosji, Niemiec i Francji na szczycie w Normandii.  Żaden z tych przywódców nie zdawał sobie zapewne sprawy , jak mało w temacie światowej architektury politycznej (NWO) mają oni do powiedzenia.  Taka „Europa”, nawet po trupie Polski, musiała być atrakcyjna dla pragmatyka Putina.  Gdyby zamachu dokonała Rosja ze swej własnej inicjatywy, lub był to tylko nieszczęśliwy wypadek, to Waszyngton który oskarża Rosję nawet o spowodowanie gradobicia w Nebrasce, skwapliwie dostarczyłby prawdziwych lub sfałszowanych dowodów rosyjskiej zbrodni.  Fakt dyskretnego milczenia CIA nawet w obliczu zainstalowanego obecnie w Warszawie  swego agenturalnego reżimu, może świadczyć tylko o jednym:  o wzajemnie mitygującym obie strony współudziale w tej zbrodni.  O pełnej impotencji politycznej i intelektualnej współczesnych Polaków świadczy to, że żaden znany publicznie komentator nie doszedł do tego prostego i oczywistego wniosku.

 

Wniosek ten potwierdza tysiącletnie polskie doświadczenie w stosunkach z Zachodem, wykazujące że Polska nigdy nie była, nie jest i nie będzie jego partnerem, a jedynie ofiarą manipulacji, agresji i wyzysku.  Nie zdawali sobie z tego sprawy wszyscy przywódcy Polski, poza pierwszymi Piastami, twórcami polskiej niezależności i potęgi.  W kontekście rosyjskim nie zdawali sobie sprawy z tego stosunku Zachodu do Rosji również  przywódcy Rosji , w tym  Putin.  Jednak w przeciwieństwie do swoich polskich odpowiedników obdarzony jest on inteligencją i autentycznym patriotyzmem.  Od lat obserwuję wszystkie jego działania i wypowiedzi i nie mam wątpliwości, że  dziś w pełni zdaje on sobie z tego sprawę.  Dlatego też jest tak niebezpieczny dla Zachodu i tak wielką nienawiścią przezeń jest obdarzony.

 

Czym więc jest dzisiejszy Putin dla Polski?  Szansą i jak zwykle w Jej historii niewykorzystaną.

 

 

[i]

“>https://

[ii] https://pl.wikipedia.org/wiki/Organizacja_Bezpiecze%C5%84stwa_i_Wsp%C3%B3%C5%82pracy_w_Europie

[iii] https://www.infowars.com/watch-live-do-americans-even-know-about-syrian-airstrikes/

[iv] https://www.theguardian.com/world/video/2018/jan/23/tillerson-says-russia-ultimately-responsible-for-suspected-syria-chemical-attacks-video

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
dr nowopolski

Unikajacy stereotypów myslowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i swiata

344 publikacje
3 komentarze
 

 1. Avatar dr. importer

  cały tzw. “artykuł” – brednie!

  0
 2. Avatar Mack

  Oczywiscie to sa brednie. faktem jest, ze Putin skonczyl akademie KGB, gdzie zostal na wysoko wyszkolonego bandziora. Czy taki bandzior moze byc zbawca; oto jest pytanie tylko dla glupich ludzi.

  0
  • Avatar StopNWO

   “Putin skonczyl akademie KGB, gdzie zostal na wysoko wyszkolonego bandziora. Czy taki bandzior moze byc zbawca; oto jest pytanie tylko dla glupich ludzi.”
   Tak ci powiedzieli w telewizorze? A niby co Putin zrobił złego? Wyciągną Rosję z łap koszernego zachodu? Poczytaj trochę na np. Veteranstoday (USA) Klubu Inteligencji Polskiej itp. Zespawanie nas na sztywno z bandytami z zachodu w takiej sytuacji geopolitycznej jest idiotyzmem.

   0
 3. Avatar Krzywousty

  Natomiast najnowsza wojna dezinformacyjna Rosji rozpoczęła się 14 kwietnia. Jakiś zbieg okoliczności Dr. Noworosyjski?

  Dla pogłębienia pańskiej wiedzy powiem panu tylko że pierwsi Piastowie byli bardziej zintegrowani z tym tzw. zachodem niż ze wschodem czyli z Rusią (nie mylić z Rosją). Nawet wespół z germanami podbili zachodnich słowian i podzielili między siebie (co akurat niezbyt mi się podoba ale fakt pozostaje faktem).

  Tak się składa że w 1939 roku, ci Polacy którzy mogli, nauczeni kilkusetletnią historią uciekali nawet boso przez zamarznięty Bug, byle dalej od rosyjskiego okupanta. Jak pan nam to wytłumaczy? Woleli germańską niewolę od rosyjskiej?
  A czy cokolwiek od tamtego czasu się zmieniło?

  Dlatego się pna już tak nie męczy bo i tak wszyscy czytają jedynie pierwsze zdanie pańskiej propagandy, może też rzucą okiem na końcowe i każdemu to wystarczy żeby zorientować się po której stronie Bugu powstał artykuł.
  Z tego samego powodu trzeba było zamordować 30 tysięcy polskich oficerów (wiem że dla Rosjan to niewiele) bo po prostu byli zupełnie niepodatni na rosyjską propagandę i sowieckich ludzi nie dało się z nich zrobić. Więc marnuje pan czas – we Francji poszło by panu znacznie łatwiej. Oni są daleko od Rosji, nigdy nie doświadczyli…
  To tylko taka mała recepta na pański sukces.

  0
  • Avatar StopNWO

   “Z tego samego powodu trzeba było zamordować 30 tysięcy polskich oficerów (wiem że dla Rosjan to niewiele) ”
   Nie siej dezinformacji trolu. Polaków mordował naród przebrany.
   Breżniew o żydach, jako sprawcach mordu katyńskiego.

   Fragment książki “Bez strachu. Wspomnienia stare i nowe”, autor: Albin Siwak. Tom 1, str 90, Warszawa 2009.

   „Wiedziałem, mówił Gierek, że Gomułka rozmawiał na temat Katynia już z Chruszczowem. Zapytałem Breżniewa, co myśli o tym, że należałoby wyjawić tę sprawę i powiedzieć światu, a szczególnie Polakom, prawdę. Wtedy Breżniew powiedział:

   «Ja już tyle powiedziałem na Berię i Żydów, że więcej nie mogę. Oni na świecie mają duże wpływy, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Mimo że od nas wyjechało już ponad dwa miliony Żydów, to oni ciągle jeszcze u nas są i mają bardzo mocne powiązania z ludźmi władzy. Nam zależy na dobrych stosunkach z Zachodem, a oni tam są i mają duże możliwości wpływania na różne decyzje rządów. Na razie nie możemy o tym głośno mówić, bo jak zacznie się ciągnąć za tą nić to okaże się, kto to zrobił i dlaczego. Na razie nie» – zakończył Breżniew.”

   KATYŃ – KTO STRZELAŁ? Kto mordował Polaków?

   W lipcu 1971 r. prasa zachodnia szeroko rozpisywała się o wyznaniach polskiego Żyda z Izraela, niejakiego Abrahama Vidro. Abraham Vidro wyznał, że:

   1. Komendantami obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie byli:
   Raichman
   Mierkułow
   Urbanowicz

   2. Kierownikami masowych egzekucji byli członkowie mińskiego komisariatu GPU:
   Lew Rybak
   Chaim Finberg
   Abraham Borisowicz

   3. Zbrodnię wykonali:
   Bogdan Zacharewicz
   Kobulow
   Begman
   Elman
   Estrin
   Abram Borysowicz
   Krongauz
   Lejbkind J.Raichman
   Abakumow
   Milstein (transport)
   Sierow
   Lew Rybak
   Chaim Finberg
   major Joshua Sorokin
   kapitan Aleksander Suslow
   kapitan Samyun Tichonow

   ŻADNA z wyżej wymienionych osób nie była Rosjaninem! Zbrodni dokonało żydowskie NKWD. Wśród strzelających było również 3 Żydów polskiego pochodzenia.

   Janusz Rozwada w książce Katyń, Paryż 1960, opisuje, jak udało mu się zbiec. Podaje ze kierownikiem pociągu przewożącego więźniów z Kozielska był Bolesław Bierut, późniejszy prezydent Polski.

   Albin Siwak w książce „Bez strachu” podaje, że oficerów polskich żydowskiego pochodzenia odłączano od reszty i zabierano im dokumenty, wkładano te żydowskie dokumenty zamordowanym Polakom, a Żydom oddawano dokumenty pomordowanych Polaków. Dlatego taki Wajda może udawać, że jego ojciec zginął w Katyniu.

   Około 2,000 Żydów, którzy przeżyli w ten sposób Katyń, stanowiło później trzon Armii Andersa, niemieckiego Żyda. Zdezerterowali oni w Palestynie, aby tworzyć wojsko izraelskie, organizacje terrorystyczne itd.
   Pisać Krzywousty nauczyli, ale myśleć nie.

   0
 4. Avatar StopNWO

  Ps Trolu Krzywousty, W Putin do dziennikarki polskojęzycznej (TVN)
  „w tych samych dniach, z tej samej broni, ci sami oprawcy, co zamordowali polskich oficerów, to również zamordowali 46.000 oficerów Armii Czerwonej i leżą oni tu w Katyniu obok Polaków.”

  W Katyniu zginęło 22,000 ludzi – kwiat inteligencji polskiej. Eksponujemy zbrodnie Katyńską.

  Zbrodnicza, nazistowska III Rzesza Niemiecką zgotowała narodowi polskiemu TYSIĄCE KATYNIÓW. Ale o tych zbrodniach zapominamy. Dlaczego? Trol odpowie?

  0
  • Avatar Krzywousty

   Mnie nie interesują ruski trolu wasze wewnętrzne problemy. Swoich możecie mordować skolko ugodno.
   Tak samo nie interesuje mnie kogo sobie dobieracie do przeprowadzania egzekucji. U was mnogo narodov, wybór wielki. A Katyń to mały pryszcz przy setkach tysięcy Polaków jakich zamordowaliście tuż przed drugą wojną. Słyszał ty o Akcji Polskiej? Słyszał, słyszał, tylko głupa rżnie.
   A po Katyniu… ile setke tysięcy Polaków jeśli nie milionów zagłodziliście, zamroziliście, zamęczyliście Syberią, Kazachstanem… Więc ty mi tutaj z Niemcami nie wyskakuj bo oni przynajmniej nie wypierają się swoich zbrodni.
   Powiesz mi jeszcze że Stalin który wydał ten wyrok śmierci był Żydem to nawet mój pies posika się ze śmiechu. Tak tak, wiem, Gruzin nie Rosjanin. Więc od razu ci odpowiadam: goo.. mnie to obchodzi. My też mieliśmy wiele narodowości w II-Rzeczpospolitej ale nie zwalamy winy na mniejszości.
   A może wogóle nie ma Rosji? Cały czas od was słyszę że sami innostrańcy tam rządzą, mordują, gnębią… To może podzielcie ten nieszczęsny kraj miedzy sąsiadów i wszyscy będą mieli spokój. I wy i sąsiedzi.
   Idź chłopie uprawiać swoją propagandę na Kamczatce bo na wschód od Buga tylko głupa z siebie robisz.

   0
   • Avatar al

    to ty uprawiasz idiotyczna propagande

    jeszcze nie oswiecilo cie kto rzadzi w polsce
    po skandalu w oswiecimiu?

    0
 5. Avatar franek

  Dlaczego ten kacap o ps. “Nowopolski” agent wpływu albo i gorzej ma udostępniony portal? Do sputnika z czubarykiem!

  0
  • Avatar Krzywousty

   Pytałem już o to 3Obieg, ale nic to nie dało.
   A może 3Obieg jest działem Sputnika? No bo jak wytłumaczyć udzielanie swoich stron Noworosyjskiemu? Czym innym jest wolność wypowiedzi, a czym innym bezwstydna i nachalna propaganda i świadoma dezinformacja.
   Dobrze że przynjamniej można znów komentować. Przynajmniej my możemy demaskować kacapów z Leningradu.

   0
   • Avatar AS

    Wolę Leningrad jak Petersburg. Ooo!

    0
   • Avatar AS

    Ten pan niczego nie przyjmuje. Ale mu napisałem co myślę. Ooo.
    Wielce Szanowny Panie Doktorze Nowopolski! Z tego co wiem, Pan Krzywousty nie jest trolem. Jest profesorem fizyki, zwolnionym z pracy po 81 i przymusowym emigrantem. Na tej samej zasadzie co było o nas w 67 i w Czechach w 68. Wylądował w USA, tam mieszka i pracuje. To co Pan Krzywousty napisał, to była prawda. Najpierw po wrześniu, Polacy uciekali na wschód, a później jak zobaczyli antypolskie czystki, to w te same pędy wracali. I rzeczywiście boso, przez zamarznięty Bug. Zawsze byłem wrogiem, wypominania naokrągło sąsiadom jednego i tego samego. Bo to jest droga do nikąd. Owszem, można tam od czasu do czasu, przy jakichś tam rozmowach wypomnieć to i owo. I tak jest w dyplomacji. Np. gdyby nie ta nieszczęsna wyprawa Piłsudskiego na wchód, to zawsze moglibyśmy Rosji wypominać, że polska granica na wschodzie jest sprzed rozbiorów. Tak jest w prawie międzynarodowym i Rosjanie mogli by to skwitować jedynie milczeniem. A teraz z innej beczki. Po co Rosjanie wykrwawiają się z daleka od swoich granic? A po za tym to bardzo, bardzo kosztuje. Czy Rosja jest naprawdę, aż taka bardzo bogata? Że stać ją na to? To już Rosjo zapomniałaś o Afganistanie? Po co Ci Syria, Iran? Niech je sobie wezmą i sami się w tym moczą. Jesteś Rosjo mocarstwem, ale lądowym. Aby być światowym to musisz mieć flotę morską, a tej nie masz. A nawet gdybyś ją teraz miała, to bez zgody Ameryki nie zawiniesz do żadnego portu. Została Ci tylko Wenezuela, do której Ameryka niedługo się dobierze. I gdzie Twoje okręty zawiną, jak będą w potrzebie? Skup się Rosjo na sobie! To jest Ci Bardzo, bardzo potrzebne! Ooo!

    0
    • Avatar al

     biedny idioto

     by chronic swoj obszar przed atakiem
     musisz miec czas na odpowiedz na ten atak swoja wlasna bronia

     ten czas zyskujesz poprzez wysuniete posterunki obserwacyjne

     tak jest od wiek wiekow

     0
     • Avatar AS

      Jak po tym wpisie ochłonę to napiszę. Ooo!

      0
     • Avatar AS

      To nie jest tak. I na przyszłość wypraszam sobie podobne inwektywy. Zawsze było tak, żeby aby oddalić wojnę od swoich granic, ten kto może, prowadzi wojny, z daleka od swoich granic. Tak robił Rzym, tak robiła to 1RP, i tak robi to Ameryka. Czyli jakie tam posterunki obserwacyjne? Wydaje mi się, że Polacy, aż tacy głupi to nie są. Zrobiliście idealne posunięcie wobec Ukrainy. Zaszachowaliście ją. I tak trzymajcie. Co mnie niepokoi to pieniądze. Wojna kosztuje. Ameryka sobie wydrukuje tyle pieniędzy, ile będzie chciała. Wy już nie. I co będzie dalej? Przecież u Was jest bardzo biednie. Czy Wasz naród to wytrzyma? Uważam na dzień dzisiejszy, że powinniście zająć się pracą u podstaw i własny naród wyprowadzić z bardzo wielkiej biedy i pijaństwa.Mieliśmy taki stan stan po powstaniu styczniowym, daliśmy sobie spokój i zajęliśmy się pracą organiczną. Wyszło nam to tylko na dobre. Przecież Wy Rosjanie nie macie zapasów żywności. To jak Wy chcecie prowadzić wojny? I co będą Wasi żołnierze jedli? Rolnictwo sobie odtwórzcie, co zginęło po rewolucji. Przemysł spożywczy. Macie takie doskonałe warunki do przechowywania żywności. Że to tylko pozazdrościć. Macie broń nuklearną i tak trzymać. I po co to Wam to wszystko? To jest punkt patrzenia Polaka. Ale Wy jesteście Wielkorusami. My się już z wielkopolactwa wyleczyliśmy. Wy też się wyleczcie z Wielkorusactwa! Ooo!

      0
 6. Avatar StopNWO

  3obieg zszedł na psy. Same ukry i scyzorykiem chrzczeni. Łby se urwijcie, po co wam dwie du.y?

  Dla tych, co mają rozum, a nie tylko mózg:
  Obudź sie Polsko Obudź się Polonio
  https://www.youtube.com/watch?v=Ov-W0Rf0i0w

  0
 7. Avatar Robert

  Ruskim trollom i temu portalowi gloryfikującemu bandytę z kgb polacy mówią WON – jedyne zrozumiałe i przyswajalne słowo przez ten zdeprawowany i głupi ruski naród !

  0
 8. Avatar PanQ

  Portal jak Niezależna (Od rozumu) Sakevycza. Wy też dostajecie nagrody od UPAdlińskiej bezpieki?

  0
 9. Avatar Mack

  To, ze zydzi mordowali w Katyniu, to swiadczy, ze rosyjska wladza umie dobrze organizowac mordy, oraz to ze narod rosyjski jest na wyjatkowo niskim poziomie cywilizacyjnym, zeby stworzyc ucywilizowana rosyjska wladze.

  0
  • Avatar AS

   Rosjanie zawsze wysługiwali się Chazarami i w razie gdyby co, to ich wina. Po 45-tym trafiło ich do nas 20 tyś. Po krótkim kursie nauki języka polskiego. Bardzo chętnie tu przychodzili, bo nie lubili Ruskich, a najchętniej to by wszystkich Ruskich wymordowali. Niestety w czasie rewolucji nie zdążyli. I wszyscy o tym wiedzą i wszyscy zamknęli buzię.

   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816