Bez kategorii
Like

Psy, okaleczeńcy, szlachetne szczepy i drożdże

08/04/2011
319 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
no-cover

Kto to są psy i okaleczeńcy?

0


      3. Strzeżcie się psów i okaleczeńców. Wszystko co było dla mnie zyskiem, ze wzglądu na Chrystusa uznałem za stratę, bylebym tylko pozyskał Chrystusa.– Do Filipian.

 Zwierzę pies nie posiada wolnej i świadomej woli, kieruje się instynktami. Głównym instynktem psa jest miska. Pan może miską kupić lojalność i wdzięczność każdego bezpańskiego psa. Cechą psa jest też ujadanie.

Czy psa da się uczłowieczyć i uczynić go wolnym i rozumnym? Nie, bo instynkt zawsze weźmie górę. Psa można  wytresować i nauczyć róznych rzeczy, nawet alfabetu.

Skąd biorą się ludzie szlachetni? Ze szlachetnego pnia, doskonalonego pokoleniami. (nauka mówi, że za 80-90% zachowań odpowiadają geny).

Cabernet Sauvignon — najbardziej znany, klasyczny, czerwony szczep winny na świecie. Stanowi najważniejszy składnik większości win czerwonych z Bordeaux.  Uchodzi za czerwony odpowiednik królewskiego Chardonnay. Wina Cabernet Sauvignon cechują się charakterystycznym aromatem i smakiem czarnych porzeczek, któremu towarzyszą zapachy żywiczne, korzenne, niekiedy z odrobiną dymu i lukrecji.

 Jak Gospodarz wyprowadzał szlachetne szczepy ;

"(….)38 Synów Dana, ich potomków według szczepów i rodów, licząc imiona od lat dwudziestu wzwyż, wszystkich zdolnych do walki – 39 spisanych z pokolenia Dana było sześćdziesiąt dwa tysiące siedmiuset. 40 Synów Asera, ich potomków według szczepów i rodów, licząc imiona od lat dwudziestu wzwyż, wszystkich zdolnych do walki – 41 spisanych z pokolenia Asera było czterdzieści jeden tysięcy pięciuset. 42 Synów Neftalego, ich potomków według szczepów i rodów, licząc imiona od lat dwudziestu wzwyż, wszystkich zdolnych do walki – 43 spisanych z pokolenia Neftalego było pięćdziesiąt trzy tysiące czterystu. 44 Oto ci, których spisu dokonał Mojżesz i Aaron wraz z wodzami izraelskimi, których było dwunastu mężów – po jednym z każdego rodu. 45 Całkowita liczba Izraelitów zdolnych do walki, spisanych według swych rodów, od lat dwudziestu wzwyż   wynosi w całości sześćset trzy tysiące pięćset pięćdziesiąt.""


A potem uparli się przy obrzezaniu, i stali  okaleczeńcami.

 J 15,1-8

1 Ja jestem szlachetnym krzewem winnym, a mój Ojciec jest gospodarzem. 2 Jeśli jakakolwiek gałązka we mnie nie wydaje owocu, usuwa ją, a każdą, która owoc wydaje, oczyszcza, aby jeszcze obficiej owocowała. 3 Wy już jesteście czyści dzięki nauce, którą wam przekazałem. 4 Wytrwajcie we mnie, jak ja w was. Jak gałązka sama z siebie nie może wydać owocu, chyba że trwać będzie w krzewie winnym, tak i wy, jeśli we mnie trwać nie będziecie. 5 Ja jestem krzewem winnym, wy gałązkami. Gdy ktoś trwać będzie we mnie, a ja w nim, taki wyda owoc obfity, bo beze mnie nie jesteście zdolni niczego uczynić. 6 Jeśli ktoś we mnie trwać nie będzie, jak ta gałązka odpadnie i uschnie. Zbierają je i wrzucają do ognia. I palą się. 7 Jeśli we mnie będziecie trwać i jeśli moje słowa w was będą trwały, to poprosicie, o cokolwiek zechcecie, i stanie się wam. 8 Mój Ojciec przez to będzie doznawał chwały, że obfity owoc będziecie wydawać i tak będziecie dla mnie uczniami.

 

Wydawać by się mogło, że po tysiącleciach uprawy winorośli przez człowieka, technika sadzenia nie powinna kryć najmniejszych tajemnic. Z pewnością tak jest w krajach o wieloletniej tradycji winiarskiej, jednak proste przeniesienie metodyki tam stosowanej, bez uwzględnienia np. specyfiki polskiego klimatu nie musi przynieść dobrych rezultatów.Sam proces szczepienia winorośli jest dość trudny a dokładniej mówiąc trudne jest osiągnięcie wysokiej końcowej jakości przyjęć.

Uprawa wina była w Europie mocno zagrożona przez zawleczoną w 1868 roku z Ameryki filokserę (tzw.„wesz winowa”). Ponieważ w owym czasie nie było jeszcze do dyspozycji skutecznych środków owadobójczych, sprowadzono, również z Ameryki Północnej, gatunki odporne na filokserę, których jednak z uwagi na gorszą jakość ich owoców używano tylko jako podkładki przy szczepieniu. Później próbowano za pomocą krzyżówek przenieść i te cechy odpornościowe na gatunki europejskie. Pomimo to można określić winorośl jako pokazowy obiekt studium chorób roślin.(…)

Drożdże są dla nas równie ważne, jak winogrona, bez nich nie byłaby możliwa fermentacja alkoholowa i nie doszłoby do przemiany moszczu w wino. Ich rola polega na wytworzeniu enzymów, które w kilkuetapowym cyklu rozkładają pochodzące z winogron cukry proste. 

Te mikroskopijne jednokomórkowe grzyby wielkości zaledwie 2-15 u (1u = 1/1000 mm) występują powszechnie w przyrodzie: na skórkach dojrzałych winogron, w glebie winnicy, w pomieszczeniach winiarni, etc."

 

  Wawel 11 04 2010

I jeszcze powiedział: "Z czym porównamy królestwo Boże? 21 Podobne jest do drożdży, które kobieta wzięła i wrzuciła do trzech miar mąki, tak że całość się zakwasiła".

 

Unikajcie więc psów i okaleczeńców.

 

 

 

Inne zapisy autora:

0

circonstance

Iza Rostworowska. Crux sancta sit mihi lux / Non draco sit mihi dux Vade retro satana / Numquam suade mihi vana Sunt mala quae libas / Ipse venena bibas

719 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758