Bez kategorii
Like

PSL na konferencji PiS

20/11/2012
361 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Nie przypadkiem 4 dni przed kongresem PSL, we wtorek 13 listopada odbyła się konferencja rolna Prawa i Sprawiedliwości. (…)Jednak media zupełnie nie odnotowały faktu, że w konferencji czynny udział wzięli znaczący działacze PSL-u.

0


Nie przypadkiem 4 dni przed kongresem PSL, we wtorek 13 listopada odbyła się konferencja rolna Prawa i Sprawiedliwości. To, że wziął w niej udział Jarosław Kaczyński oraz nasi specjaliści od polityki rolnej, jak były minister Krzysztof Jurgiel, były minister prezydenta w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Ardanowski, a także Janusz Wojciechowski i Zbigniew Kuźmiuk – to było oczywiste. Jednak media zupełnie nie odnotowały faktu, że w konferencji czynny udział wzięli znaczący działacze PSL-u. Czynny udział to znaczy nie tylko siedzieli i słuchali, ale zabrali głos. I to jak! Ostro – i merytorycznie – skrytykowali rząd. Wśród tych wpływowych ludzi Polskiego Stronnictwa Ludowego byli np.:

1.   Wiktor Szmulewicz – prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych
2.   Marian Sikora – szef branżowych związków rolniczych (producentów, itd.)
3.   Władysław Serafin – szef Kółek Rolniczych,
4.   Alfred Domagalski – przewodniczący Krajowej Rady Spółdzielczej
Wszyscy oni funkcjonują w PSL-u od lat, a z racji zajmowanych funkcji, mają w tej partii spory wpływ i poważanie. Ich krytyka rządu, w którym jest przecież PSL, a także poparcie dla merytorycznych tez: „Programu Rolnego PiS” było zwiastunem tego, co wydarzyło się 100 godzin później na zjeździe w Pruszkowie.
Zwiastunem kompletnie niezauważonym przez środki masowego przekazu.

Inne zapisy autora:

0

Ryszard Czarnecki

521 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758