ONA I ON
Like

Przygotowanie ściany do malowania

16/06/2015
656 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Przygotowanie ściany do malowania   Do właściwie każdej czynności trzeba się odpowiednio przygotować, do niektórych czynności jesteśmy przygotowani i nawet nie zdajemy sobie sprawy, że właśnie podejmujemy działania, które umożliwią inne działanie. Jednak do wielu przygotowujemy się specjalnie, tak jest właśnie z malowaniem ścian.   Nowa ściana   Nowa ściana stwarza dużo mniej problemów niż stara, wystarczy, że pamiętamy by przy tradycyjnym tynku nie zaczynać malowania wcześniej niż 3 tygodnie od ich nałożenia.  Natomiast, gdy korzystaliśmy z płyt gipsowo- kartonowych maluje się po wyschnięciu masy szpachlowej, czyli po upływie kilku dni.   Stara ściana   Tu jest dużo trudniejsze zadanie, gdyż mogło zdarzyć się z nią wcześniej wiele rzeczy. – Jeśli się kruszy albo ma dużą chłonność to powinniśmy ją […]

0


Przygotowanie ściany do malowania

 

Do właściwie każdej czynności trzeba się odpowiednio przygotować, do niektórych czynności jesteśmy przygotowani i nawet nie zdajemy sobie sprawy, że właśnie podejmujemy działania, które umożliwią inne działanie. Jednak do wielu przygotowujemy się specjalnie, tak jest właśnie z malowaniem ścian.

 

Nowa ściana

 

Nowa ściana stwarza dużo mniej problemów niż stara, wystarczy, że pamiętamy by przy tradycyjnym tynku nie zaczynać malowania wcześniej niż 3 tygodnie od ich nałożenia.  Natomiast, gdy korzystaliśmy z płyt gipsowo- kartonowych maluje się po wyschnięciu masy szpachlowej, czyli po upływie kilku dni.

 

Stara ściana

 

Tu jest dużo trudniejsze zadanie, gdyż mogło zdarzyć się z nią wcześniej wiele rzeczy.

– Jeśli się kruszy albo ma dużą chłonność to powinniśmy ją wcześniej zagruntować odpowiednim preparatem.

– Jeśli jest poplamiona powinniśmy ją wcześniej szlifować papierem ściernym albo zamalować farbą gruntującą.

– Ścianę pociętą rysami należy wypełnić masą uszczelniającą. Dobrze jest też nakleić na nią taśmę wzmacniającą.

– Wytapetowana – sprawdźmy, jaki jest to rodzaj tapety, gdyż po niektórych rodzajach tapet można później malować. Jest to dobre rozwiązanie, gdy są one równo ułożone i nie odspajają się od ściany. Jeżeli jest inaczej, tapetę należy zerwać. Można to zrobić, używając specjalnego preparatu rozpuszczającego klej mocujący ją do ściany – najpierw nakłuwa się tapetę, a potem nakłada na jej powierzchnię preparat i pozostawia na czas zalecany przez jego producenta. By usunąć tapetę papierową, wystarczy namoczyć ją ciepłą wodą z dodatkiem detergentu albo zastosować specjalne urządzenie do odmaczania parą wodną.

Zobacz więcej

0

tommeee

10 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758