BIZNES
Like

Przyczyny rosnącej popularności MDM

03/06/2014
491 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Przyczyny rosnącej popularności MDM

Z danych przedstawionych niedawno przez Bank Gospodarstwa Krajowego wynika, że zainteresowanie programem mieszkania dla młodych z każdym miesiącem konsekwentnie rośnie. Jak twierdz specjaliści, powodów tego stanu rzeczy jest kilka. Jednym z nich jest dołączanie do programu MDM kolejnych banków. Obecnie w programie uczestniczy aż 10 instytucji kredytujących, przyjmujących wnioski o rządowe wsparcie. Ostatnią instytucją, która poszerzyła swoją ofertę o kredyty hipoteczne wspierane środkami z programu MDM był Euro Bank. Rozszerzająca się lista banków uczestniczących w programie generuje coraz większą konkurencję, której owocem są coraz atrakcyjniejsze warunki kredytów. Bardzo istotny wpływ na wzrost zainteresowania programem mieszkania dla młodych miało również podwyższenie limitów cenowych w wielu miastach. Dzięki temu oferta mieszkań z rynku pierwotnego, które mogą być dofinansowane ze środków rządowych znacznie […]

0


Z danych przedstawionych niedawno przez Bank Gospodarstwa Krajowego wynika, że zainteresowanie programem mieszkania dla młodych z każdym miesiącem konsekwentnie rośnie.

Jak twierdz specjaliści, powodów tego stanu rzeczy jest kilka. Jednym z nich jest dołączanie do programu MDM kolejnych banków. Obecnie w programie uczestniczy aż 10 instytucji kredytujących, przyjmujących wnioski o rządowe wsparcie. Ostatnią instytucją, która poszerzyła swoją ofertę o kredyty hipoteczne wspierane środkami z programu MDM był Euro Bank. Rozszerzająca się lista banków uczestniczących w programie generuje coraz większą konkurencję, której owocem są coraz atrakcyjniejsze warunki kredytów.

Bardzo istotny wpływ na wzrost zainteresowania programem mieszkania dla młodych miało również podwyższenie limitów cenowych w wielu miastach. Dzięki temu oferta mieszkań z rynku pierwotnego, które mogą być dofinansowane ze środków rządowych znacznie się powiększyła. Wystarczy spojrzeć na liczby. W miastach, w których limit cenowy wzrósł nastąpił dynamiczny wzrost liczby mieszkań dostępnych w ramach programu MDM.

W zestawieniu opublikowanym przez portal rynekpierwotny.com porównano ilość mieszkań dostępnych w ramach rządowego wsparcia w październiku i kwietniu 2014 roku.

Najwyższymi wynikami mogą pochwalić się takie miasta, jak Wrocław, w którym wartość zmian sięgnęła 159 %, Kraków z wynikiem 110 %, Katowice – 85 %. Nieco poniżej czołówki uplasowały się Warszawa – 59 %, Poznań 53 % i Gdańsk zaledwie 16 %. Najgorzej wypadła w tym rankingu Łódź, tam bowiem ilość dostępnych mieszkań w ramach MDM spadła aż o 27 %.

Mieszkania dla Młodych to rządowy program, który ma za zadanie wspierać osoby w wieku do 35 lat w zakupie pierwszej nieruchomości na rynku pierwotnym. Z pomocy mogą skorzystać mogą zarówno osoby pozostające w związku małżeńskim, jak i single. Warto wiedzieć, że posiadanie dzieci pozwala na uzyskanie większej kwoty dopłat.

Więcej informacji na temat rosnącej popularności programu mieszkania dla młodych MDM znajdziesz w artykule na naszym eksperckim blogu.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Greqpe http://mieszkaniedlamlodych.com/

3 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816