HYDE PARK
Like

Przyczyny problemów z potencją

13/03/2019
1553 Wyświetlenia
0 Komentarze
11 minut czytania
Przyczyny problemów z potencją

W tym artykule dowiesz się z czego bierze się erekcja, co wpływa na jej zaburzenia, oraz co możesz zrobić, aby zapobiegać problemom.

0


Przyczyny problemów z potencją

Przyczyny problemów z potencją mają wiele źródeł. Spędzają one niejednemu mężczyźnie sen z powiek. Właściwie nie tylko panom, ale również paniom, które nie mogą czerpać wymarzonej przyjemności ze współżycia ze swoim partnerem.

Potencja nie jest rzadkim problemem. Wielu mężczyznom wydaje się, że są oni odosobnieni w tym zaburzeniu seksualnym. W rzeczywistości jest na odwrót. Cierpi na nie niewyobrażalnie duża liczba facetów, która wstydzi się o tym mówić.

Bierze się to przede wszystkim z mylnego wyobrażenia, że na zaburzenia seksualne cierpią tylko starsi mężczyźni. Oczywiście problem ten jest częściej spotykany w grupie facetów po czterdziestym roku życia, jednak nie oznacza to, że dwudziestolatek nie może na niego cierpieć. Nie wiek, ale przyczyny stanowią główny problem. Powodują one brak zdolności do odbycia satysfakcjonującego stosunku i poczucie wstydu.

Nie ma co się dziwić, temat jest niezwykle wrażliwy. Panowie postrzegają swoją męskość przez rozmiar oraz zdolność swojego członka. W momencie kiedy one zawodzą ich samoocena ulega zmniejszeniu i pogarsza się ich samopoczucie. Prowadzi to do coraz mniejszej ochoty na odbywanie stosunków seksualnych, prowadząc do rozpadu relacji i depresji.

Oczywiście, kiedy problem ten zostanie odnotowany u któregoś z panów nie oznacza to, że nie jest on w stanie z tym nic zrobić. Wręcz przeciwnie. W związku z tym, że istnieje wiele przyczyn powodujących zaburzenia, istnieje też wiele rozwiązań. W poniższym artykule o zaburzeniach erekcji, który został napisany na bazie następującego z https://erektoportal.pl , przedstawione zostaną najlepsze rozwiązania, niezależnie od wieku, na potencję.

Z czego bierze się erekcja?

Często w mowie potocznej żartobliwie mówi się o panach, że są oni wzrokowcami. I jest to prawda, jedno spojrzenie na atrakcyjną panią bądź jej atuty, może wprowadzić w ruch ich członki.

Dzieje się to przez pobudzenie ośrodka erekcji, który jest umiejscowiony w rdzeniu kręgowym. W stan ożywienia wprowadzany jest on przez bodźce zewnętrzne (wzrokowe, dotykowe czy słuchowe). Następnie poprzez zwiększenie się tętnic więcej krwi napływa do ciał jamistych prącia. Wówczas możemy porównać go do balona: pod wpływem krwi, zwiększa on swój rozmiar, rozszerza się oraz unosi. Jednym słowem jest przygotowany do odbycia niezapomnianego lotu.

Zaburzeniu erekcji w tym porównaniu będą odpowiadać dziurki w balonie. Przez nie, nic nie jest w stanie działać tak jak powinno. Niby balon się uniesie, ale nie wzleci na wymarzoną wysokość. W takim przypadku możemy zacząć mówić o impotencji. Oznacza ona długotrwałą niezdolność mężczyzn do odbycia współżycia.

Komu zagraża impotencja?

Zagrożenia trzeba szukać w przyczynach, a nie w wieku. Liczba lat nie ma jednej uniwersalnej zasady. Nie wszyscy dwudziestolatkowie mogą mieć sprawnego członka i nie wszyscy sześćdziesięciolatkowie są skazani na brak seksu. Wszystko zależy czy prowadzą odpowiedni tryb życia i są w stanie znaleźć rozwiązanie na występujące u nich zaburzenia seksualne.

Co wpływa na zaburzenia seksualne u mężczyzn?

Medycyna wskazuje trzy główne kategorie problemów związanych z erekcją: fizyczną, psychiczną i związaną z wiekiem. Aby móc skutecznie leczyć powikłania w pierwszej kolejności należy zrozumieć skąd bierze się źródło nieprawidłowego funkcjonowania męskiego członka. Bez tego nie można liczyć na poprawę męskiej kondycji.

Problemy z erekcją wywołane czynnikami fizycznymi

Powikłania na tle fizycznym uważa się za główne źródło męskich zaburzeń seksualnych.

Możemy do nich zaliczyć, przede wszystkim wszelkie powikłania wiążące się z bakteriami bądź grzybicą. Zarazić się nimi można nie tylko drogą seksualną. Zaskakującym jest jak istotny wpływ na te powikłania ma niezdrowa dieta! Między innymi śmieciowe jedzenie przyczynia się do tego, żę męskie jelita czy naczynia krwionośne stają się nieszczelne. Wynikiem tego jest nie tylko nadwaga, ale również swędzenie prącia i wszelkie negatywne zmiany skórne. Najprostszym więc rozwiązaniem w tym przypadku będzie zmiana diety i wzbogacenie jej o wszelkiego rodzaju suplementy, witaminy czy też zioła.

To nie koniec negatywnych skutków jakie niesie za sobą niezdrowa dieta! Obniżenie popędu seksualnego oraz odczuwanie nieustannego zmęczenia to również jej następstwa, ponieważ przyczynia się do obciążenia nadnerczy.

Za nieprawidłowe funkcjonowanie erekcji, wynikające z niedrożności i zwężenia naczyń krwionośny, obwinia się cukrzycę. Duża część osób, która cierpi na tę chorobę zalicza się do grupy impotentów.

O zaburzeniach erekcji możemy mówić, w momencie gdy w naczyniach krwionośnych następuje blokada swobodnego przepływu krwi, co wiążę się bezpośrednio z chorobami układu krążenia i serca. Każdemu znane są powikłania związane z miażdżycą, nadciśnieniem czy wysokim cholesterolem.

Ostatni czynnik jest niezwykle ważny w przypadku występowania zaburzeń hormonalnych. Najważniejszym hormonem, pozwalającym na prawidłowe funkcjonowanie członka jest testosteron . Natomiast chęć na seks uwarunkowana jest obecnością prolaktyny w męskim organizmie.

Zabójstwo dla udanego seksu stanowią również leki, które zażywa dany mężczyzna. W pierwszej więc kolejności należy dokonać ich weryfikacji pod względem składu.

Weryfikacji należy też poddać dotychczasowy tryb życia mężczyzny. Uzależnia czy siedzący tryb życia nie zapewnią im wymarzonego seksu.

Wpływ uwarunkowań psychicznych na potencję

Wydawać by się mogło, że mężczyźni są twardzi, a wszelkie problemy natury psychicznej są odpowiednie tylko dla kobiet. Totalna bzdura. Złe samopoczucie u facetów może spowodować, że ich życie seksualne zamieni się w koszmar.

Z czego wynikają problemy z erekcją na tle psychicznym?

Przede wszystkim ze stresu. Niby odpowiedź banalnie prosta i niezaskakująca, ale niewielu mężczyzn cokolwiek z nią robi. Nieustanna presja, oczekiwania i stresy związane z codziennym życiem całkowicie odbierają ochotę na seks i powodują problemy z erekcją.

Samopoczucie mężczyzny ma znaczący wpływ na jego zaangażowanie we współżycie. W momencie kiedy nie czuje się on dobrze w relacji z partnerką, seks jest ostatnią rzeczą, której pragnie. Pozostaje to w ścisłym związku z lękiem przed niepowodzeniem podczas seksu.

W dłuższej perspektywie czasu złe samopoczucie może przerodzić się w znacznie bardziej poważny problem – depresję, która będzie wynikać również z niskiej samooceny.

Ilość czynników odpowiadających za zaburzenia seksualne u mężczyzn jest nieprawdopodobnie duża. Od siedzącego trybu życia, przez kłótnie w związku, aż po depresję.

Co zrobić, aby móc zapomnieć o męskich problemach z erekcją?

Tak jak już zostało to wspomniane każdy mężczyzna powinien zainteresować się zdrową dietą. Nie oznacza ona jednak tylko jedzenia warzyw czy owoców, przede wszystkim oznacza uzupełnienie organizmu w brakujące witaminy czy substancje. W tym celu nie wystarczy tylko zdrowe odżywianie, warto zachęcić mężczyzn do zapoznania się z tabletami na erekcję, które oparte są na naturalnych składnikach i ziołach.

W dalszej kolejności należy zadbać o dobre poczucie psychiczne i fizyczne. W przypadku dużej ilości stresu, zaleca się panom udanie na masaż lub znalezienia rozrywki podczas, której będą się mogli całkowicie rozluźnić.

Sport to zdrowie i nie można o tym zapomnieć! Zaledwie zwykłe, proste ćwiczenia mogą spowodować, że panowie z ameby staną się prawdziwymi tygrysami. Wystarczy pare przysiadów, ćwiczeń aerobowych czy bieganie, aby spowodować większe dotlenienie organizmu, w wyniku czego krew zaczyna lepiej krążyć.

W momencie gdy mężczyzna zastosował się do powyższych rozwiązań plus zrezygnował ze wszelkiego typu używek czy szkodliwych substancji i nie przyniosło to rezultatów. Należy udać się do lekarza, ponieważ świadczy to o tym, że problem jest znacznie poważniejszy.

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

205 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758