ONA I ON
Like

Przez siwe włosy możesz nie dostać pracy lub ją stracić!

19/03/2014
1786 Wyświetlenia
3 Komentarze
4 minut czytania
Przez siwe włosy możesz nie dostać pracy lub ją stracić!

Specjaliści rekrutujący przyszłych pracowników na rozmowach kwalifikacyjnych nie tylko sprawdzają wiedzę i umiejętności przyszłego pracownika ale też bacznie zwracają uwagę na ubiór, sposób bycia, gesty, mimikę twarzy, charakter pisma odręcznego, a nawet siwe włosy. Dlaczego? 

0


siwizna2Bo ważna jest też osobowość, a siwe włosy łączy się bezpośrednio z odpornością na stres. Dlatego osoba o nadmiernie lub przedwcześnie siwiejących włosach może być zaliczona do grupy o zwiększonym ryzyku wypalenia zawodowego, spowodowanego stresem, a co za tym idzie mniej wydajna w pracy. Zanim tego doświadczysz poznaj przyczyny siwienia i zobacz jak można temu przeciwdziałać.

Siwe włosy bezspornie dodają nam lat. Im starzej wyglądamy tym krytyczniej i niechętnie patrzy na nas rynek pracy. Nie bez przyczyny powstały w Polsce rządowe programy antydyskryminacyjne 50+ mające na celu zachęcenie przedsiębiorców do zatrudniania ludzi w średnim wieku.

Siwienie to zazwyczaj proces postępujący naturalnie wraz z wiekiem. Można uznać, że pojawiająca się po 40 roku życia siwizna to normalna sprawa. Najprawdopodobniej każdy z nas zna przynajmniej jedną osobę, która mimo bardzo sędziwego wieku nie ma ani jednej siwej nitki we włosach. Jednak siwizna może dopaść już osoby nastoletnie lub dwudziestokilkuletnie. Jeśli przedwczesnego siwienia nie poprzedził silny stres to należy sprawdzić czy proces ten nie jest wywołany chorobą przy czym należy również pamiętać, że długotrwały stres może doprowadzić nie tylko do przedwczesnego siwienia ale i poważnych chorób.  Na szybkość procesu siwienia również mają wpływ geny.

Choroby odpowiedzialne za przedwczesne siwienie to przede wszystkim anemia zwłaszcza złośliwa, genetyczna choroba Wernera czy choroba Addisona-Biermera oraz skrajne przypadki takie jak progeria lub niedożywienie. Przyczyną siwienia może być także niedobór miedzi i witamin z grupy Bzwłaszcza B5nadczynność tarczycy i tym samym wysoki poziom jodu lub/ i selenu w organizmie. Odpowiednie leczenie może zatrzymać proces powstawania siwych włosów, a nawet możliwe jest odwrócenie tego procesu i włosy odzyskują swój kolor.

Tendencję do szybszego siwienia zauważa się u osób z ciemnymi grubymi włosami. Proces ten jest również często przyspieszony, jeśli któreś z rodziców w dość wczesnym wieku na przykład ok. 40 lat zaczęło siwieć. Naturalny kolor włosów, jaki każdy z nas posiada to zasługa melaniny. U blondynów jest jej mniej, zaś więcej u brunetów i szatynów. Z wiekiem lub pod wpływem stresu czy choroby  melanocyty ulegają osłabieniu i nie są w stanie wytworzyć dostatecznych ilości barwnika, tak więc prędzej czy później następuje proces siwienia. Barwnik (melanina) produkowany przez melanocyty nie jest już tak intensywny, a ich wydajność jest różnorodna stąd też na początku pojawiają się tylko pojedyncze siwe włosy.

W obecnych czasach naznaczonych szybkim tempem życia w niezdrowym środowisku najczęstszą jednak przyczyną siwienia jest jednak stres stąd bezduszne rzesze specjalistów HR na rozmowach kwalifikacyjnych coraz częściej zerkają na nasze włosy.

Co możemy zrobić?

Kliknij w linki poniżej i zobacz jak można temu przeciwdziałać

http://vrota.pl/2013/12/przez-siwe-wlosy-mozesz-stracic-prace-lub-jej-nie-znalezc/

http://agwaya.com/2013/11/natural-efekt-innowacyjny-aktywator-przywracajacy-kolor-siwym-wlosom/

dx2, odsiwiacz

Inne zapisy autora:

0

Magia i Luksus Natury

Pisze, fotografuje, filmuje dslr, interesuję się ekologią i naturalnymi terapiami, kocham piękno przyrody.

99 publikacje
2 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758