Bez kategorii
Like

Przełożona wajcha szołbiznesu

23/02/2011
352 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

       Meller, Kazik Staszewski, Hołdys, Karolak. Kto następny? Chociaż to w gruncie rzeczy nie jest ważne, kto następny wykona susa z wraku dryfującej platformy. Może to być każdy (no prawie, do niektórych nigdy nie dotrze, że dzieje się to, co stać się musiało). Ważne są dwie inne kwestie czyli kto i dla kogo „przełożył wajchę” celebrytom (używając nowoczesnej terminologii politologicznej)? To jest dla mnie rzecz najciekawsza: kto tasuje i rozdaje po polskim szoł-biznesie, kto telewizorowym twarzom wkłada do głów formułki, a do ust wyrażające je słowa? Może ci sami, którzy robią politykę? Taką na przykład Platformę zakładali ludzie służb PRL. A poprzednika Platformy, czyli Kongres Liberalno-Demokratyczny też zakładali ludzie służb. Sponsorem KLD był Witold Kubiak (słynne helikopterowe entre przy owacji […]

0


       Meller, Kazik Staszewski, Hołdys, Karolak. Kto następny? Chociaż to w gruncie rzeczy nie jest ważne, kto następny wykona susa z wraku dryfującej platformy. Może to być każdy (no prawie, do niektórych nigdy nie dotrze, że dzieje się to, co stać się musiało). Ważne są dwie inne kwestie czyli kto i dla kogo „przełożył wajchę” celebrytom (używając nowoczesnej terminologii politologicznej)? To jest dla mnie rzecz najciekawsza: kto tasuje i rozdaje po polskim szoł-biznesie, kto telewizorowym twarzom wkłada do głów formułki, a do ust wyrażające je słowa? Może ci sami, którzy robią politykę? Taką na przykład Platformę zakładali ludzie służb PRL. A poprzednika Platformy, czyli Kongres Liberalno-Demokratyczny też zakładali ludzie służb. Sponsorem KLD był Witold Kubiak (słynne helikopterowe entre przy owacji zgromadzonych leberałów), biznesmen ze Szwecji. Wedle dostępnych informacji człowiek wysłany na zachód w 1968 r. (wtedy było łatwo) w celu założenia tam firma, przy pomocy której będzie można transferować za granicę pieniądze kradzione Polsce przez PZPR i bijące serce patii, czyli MO i SB. Tenże Kubiak trzęsie teraz polską rozrywką: był menedżerem Edyty Górniak, finansował „Tańce”, a w szczególności parę Józefowiczi-Urbańska. Oczywiście robił to we współpracy z innymi agentami służb i ich firmą ITI. 

     No właśnie, przy okazji wyraziłem opinię o kierunku przepływu celebryckiego elektoratu. Skrajną naiwnością bowiem byłoby sądzić, że porzucający PO przejdą do PiS. Przejdą oczywiście do SLD, partii która rządzi obecnie wszystkimi mainstreamowymi mediami (wliczam w to i GW), partii która rozdawać będzie konfitury i kontrakty. Ciekawe, jakie gwiazdy zatańczą i zaśpiewają w wyborczych spotach Napierniczaka i SLD? Zapewne i aktor Chyra zapewni o swoim poparciu dla LSD. Swoją drogą, interesujące ile jest jeszcze w Polsce wajch do przełożenia i kim dokładnie są "wajchowi".
0

Smok Gorynycz

Z punktu widzenia.

15 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758