Artykuły redakcyjne
Like

Przegląd analiz. Kredytowe żniwa

19/12/2017
148 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minute czytania
Przegląd analiz. Kredytowe żniwa

Polacy w okresie świątecznym chętniej finansują swoje wydatki przy pomocy różnego rodzaju kredytów – wzrost ten zauważyło ponad 80 proc. ankietowanych bankowców – to jeden z wniosków z najnowszych badań opinii publicznej zleconych przez Związek Banków Polskich. Ilu z nas posiada kredyt oraz czy chętnie płacimy kartą kredytową? – odpowiedzi na te i inne pytania znalazły się w grudniowej edycji raportu ZBP – „infoKREDYT”.ekspresowy-kredyt-gotowkowy

Przedstawiciele sektora bankowego w badaniu opinii jednoznacznie ocenili dynamikę zmian na rynku kredytowym w okresie przedświątecznym – 82 proc. z nich uznało, iż w okresie przedświątecznym wzrasta zainteresowanie klientów kredytami konsumpcyjnymi. Ponad 50 proc. bankowców oceniło także, iż najbardziej popularne kredyty konsumpcyjne mieszczą się w przedziale 2000-5000 zł.

Przy finansowaniu inwestycji i wydatków, Polacy preferują rozłożenie należności na raty od jednorazowej opłaty za większe wydatki (np. prezenty świąteczne dla całej rodziny). Z pomocą przychodzą tu różnego rodzaju produkty kredytowe oferowane przez banki, takie jak karty kredytowe, pożyczki konsumpcyjne czy linie kredytowe na kontach osobistych. Popularność poszczególnych produktów kredytowych została szczegółowo opisana w treści raportu.

– Obecnie, większość Polaków decyduje się szybciej zrealizować swoje plany życiowe wykorzystując do tego celu różne formy kredytowania dostosowane do ich potrzeb i możliwości. Ponad dwa miliony Polaków posiada dziś kredyt mieszkaniowy, a jedna piąta z nas posiada w swoim portfelu kartę kredytową. Produkty te poprawiają jakość naszego życia, ale korzystać z nich należy zawsze w sposób świadomy i odpowiedzialny – mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związków Banków Polskich. I dodaje: – Dlatego właśnie od lat angażujemy się w pogłębianie świadomości Polaków z zakresu ekonomii, bankowości i cyberbezpieczeństwa.

Łącząc element informacyjny z edukacyjnym – w raporcie ZBP „InfoKREDYT” każdy rozdział poprzedzony został częścią poradnikową, w której w przystępny sposób wyjaśnia, jak bezpiecznie poruszać się w obszarze kredytów, na co zwracać uwagę i jakich błędów unikać.

Inne zapisy autora:

Pawel Pietkun
Pawel Pietkun https://www.3obieg.pl

2007 publikacje
158 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217