Artykuły redakcyjne
Like

Prywatna praktyka lekarska

17/05/2013
763 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Prywatna praktyka lekarska

Złośliwe porzekadło głosi, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Rzecz jasna w takim przypadku wiele zależy od fotografa. No i od rodziny. Jeśli akurat jest to zdjęcie z rodziną włoskich przedsiębiorców z kategorii „rodzinnego biznesu” w całym mieście, to i najlepszy fotograf może nie zaradzić, i wyjdzie się na tym jak Zabłocki na mydle. Taki właśnie los spotkał utalentowaną kardiochirurg, doktor Grace Devlin (Jordana Spiro), która chcąc ratować brata staje się dłużniczką chicagowskiej mafii. W dodatku w mafii mają akurat miejsce rotacje personalne – młody i ambitny mafioso nie chce podporządkować się staremu bossowi, Alexandrowi Constantine (William Forsythe), który właśnie opuścił więzienie po wieloletniej odsiadce. Następuje też reorganizacja strukturalna w ramach koncentracji biznesu, co jak można przypuszczać – […]

0


Złośliwe porzekadło głosi, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Rzecz jasna w takim przypadku wiele zależy od fotografa. No i od rodziny. Jeśli akurat jest to zdjęcie z rodziną włoskich przedsiębiorców z kategorii „rodzinnego biznesu” w całym mieście, to i najlepszy fotograf może nie zaradzić, i wyjdzie się na tym jak Zabłocki na mydle.

Taki właśnie los spotkał utalentowaną kardiochirurg, doktor Grace Devlin (Jordana Spiro), która chcąc ratować brata staje się dłużniczką chicagowskiej mafii. W dodatku w mafii mają akurat miejsce rotacje personalne – młody i ambitny mafioso nie chce podporządkować się staremu bossowi, Alexandrowi Constantine (William Forsythe), który właśnie opuścił więzienie po wieloletniej odsiadce. Następuje też reorganizacja strukturalna w ramach koncentracji biznesu, co jak można przypuszczać – nie wszystkim się podoba.

Jeśli dopiszemy do tego tradycyjne zainteresowanie familijnym interesem ze strony FBI oraz niepokorny charakter głównej bohaterki, która ani myśli ślepo wykonywać polecenia, szczególnie sprzeczne z przysięgą Hipokratesa, otrzymujemy w miarę dokładny opis bałaganu. I nawet pomijając perypetie sercowe młodej kardiolog sytuacja jest wyjątkowo zagmatwana.

Doktor Devlin zmuszona jest wieść podwójne życie. Z jednej strony praktykantki w prestiżowym szpitalu, z drugiej – gotowej na każde wezwanie pospieszyć na wezwanie mafii, co grozi jej zawodowej karierze. Jakby tego było mało przekonuje się, że podział świata na czarno – biały jest z gruntu fałszywy. Gangsterzy często potrafią się zachować honorowo, zaś koleżanka z pracy gotowa jest skorzystać z każdej sposobności, by podłożyć dr Devlin świnię. Czasem też zdarza się, że tam, gdzie prawo zawodzi, mafijne metody gwarantują szybki i trwały skutek. Tak dzieje się, gdy pełnoletnia córka koleżanki dr Devlin okazuje się narkomanką i pod wpływem swego chłopaka – dealera nie chce się poddać leczeniu, co o mały włos nie kończy się tragedią. Prawo jest bezsilne, mafia – nie.

Rzecz jasna jak to w rodzinnym biznesie bywa, jego uczestnicy często mają różne cele na widoku, więc i o konflikty nie trudno. Na dokładkę dr Devlin, jak pisałem, jest wyjątkowo samodzielna w wypełnianiu poleceń, co nie zawsze przysparza jej przyjaciół i chwilami tylko słabość, jaką żywi do niej boss Constantine ratuje ją z poważnych tarapatów.

Serial oprócz świetnej gry aktorów i nieoczekiwanych zwrotów akcji odznacza się również specyficznym poczuciem humoru, dzięki czemu ogląda się go świetnie.

Tytuł / tytuł oryginalny: Lekarz mafii / The Mob Doctor

Kraj: USA 2012 / 2013

Gatunek: dramat, kryminalny

Twórcy: Josh Berman, Rob Wright

Obsada: Jordana Spiro, William Forsythe, Jaime Lee Kirchner, James Carpinello, Jesse Lee Soffer, Zach Gilford

Fot.: AXN

Inne zapisy autora:

0

Michał Nawrocki
Michał Nawrocki https://www.3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758