POLSKA
Like

Prusacy uruchamiają Schetynę przeciw Kaczyńskiemu

20/05/2013
791 Wyświetlenia
0 Komentarze
8 minut czytania
no-cover

Schetyna „Jeśli będziemy działać tak jak w tej chwili, to znajdziemy się na drodze do porażki. Kaczyński może wygrać konstytucyjną większością, co da mu ogromną władzę „…..”Musimy też doprowadzić do zakończenia finansowania partii politycznych z budżetu państwa. To też był nasz sztandarowy pomysł. Nie możemy sobie pozwolić się z niego wycofać.’…….”Elektorat Platformy zostanie w domu.”…”Tak wieszczy prof. Janusz Czapiński w swej najnowszej „Diagnozie społecznej”. Przewiduje, że w efekcie PiS może rządzić samodzielnie. „…”Znam te badania, trudno nie zgodzić się z ich wynikami. Brak akceptacji dla rządu i Platformy może otworzyć drogę do władzy dla PiS. Jeśli frekwencja będzie niska – poniżej 35-40 proc. – to, co przewiduje Czapiński, może się zmaterializować. Jeśli Platforma nie wygra tych wyborów, to wygra je […]

0


Schetyna „Jeśli będziemy działać tak jak w tej chwili, to znajdziemy się na drodze do porażki. Kaczyński może wygrać konstytucyjną większością, co da mu ogromną władzę „…..”Musimy też doprowadzić do zakończenia finansowania partii politycznych z budżetu państwa. To też był nasz sztandarowy pomysł. Nie możemy sobie pozwolić się z niego wycofać.’…….”Elektorat Platformy zostanie w domu.”…”Tak wieszczy prof. Janusz Czapiński w swej najnowszej „Diagnozie społecznej”. Przewiduje, że w efekcie PiS może rządzić samodzielnie. „…”Znam te badania, trudno nie zgodzić się z ich wynikami. Brak akceptacji dla rządu i Platformy może otworzyć drogę do władzy dla PiS. Jeśli frekwencja będzie niska – poniżej 35-40 proc. – to, co przewiduje Czapiński, może się zmaterializować. Jeśli Platforma nie wygra tych wyborów, to wygra je PiS. Kaczyński może wygrać konstytucyjną większością, co da mu ogromną władzę”….”Wierzy pan jeszcze, że wygracie? Oczywiście, że tak. Jeśli nastąpi zmiana w PO, jeśli będzie mobilizacja i nowe otwarcie jesienią, to możemy wygrać kolejne wybory. Mamy jeszcze dwa lata.”…”Jakie będzie pana miejsce w PO, jeśli nie zdecyduje się pan kandydować na przewodniczącego partii? Bo my takiego miejsca nie widzimy. Nie?Nie. Reprezentuje pan dobrze zorganizowaną grupę w partii, pańscy ludzie tego od pana oczekują. Chcą pokazania swej zwartości i siły. „…” Nie chcę ogłaszać decyzji niemal rok przed wyborami, bo wtedy wszystko, co zrobię lub powiem, będzie uznawane za element kampanii wyborczej. „…”Mówi pan sporo o jedności i spoistości Platformy. Czy jedności partii coś grozi? Dzisiaj nie, ale trzeba pielęgnować ten stan. Choć gdyby kampania trwała przez rok, różnie mogłoby się stać.A konflikt między liberałami takimi jak pan a konserwatystami takimi jak Gowin? Może dziś jest nam trudniej współpracować, ale przecież konserwatyści i liberałowie są w Platformie od samego początku. Elektorat konserwatywny w dużej części jest wierny Platformie przy urnach wyborczych.

To po co wracacie do związków partnerskich? To nie do przyjęcia dla konserwatystów. Ja wolę z konserwatystami szukać tego, co łączy. Wolę z Jarosławem Gowinem współdziałać przy deregulacji czy reformie sądów, niż spierać się o związki partnerskie.Premier zapowiedział jeden projekt w sprawie związków partnerskich. I to będzie projekt liberałów. Wygląda to na prowokowanie konserwatystów. Generowanie konfliktu z konserwatystami byłoby szkodzeniem Platformie. Wierzę, że jesteśmy na dobrej drodze do tego, by powstał jeden projekt możliwy do zaakceptowania przez wszystkich. Tylko oba środowiska muszą naprawdę chcieć porozumienia.Ale to pan był często oskarżany o forsowanie pomysłów, których konserwatyści nie mogli zaakceptować. Byłem i jestem zwolennikiem ważnej obecności Jarosława Gowina i konserwatystów w Platformie. To jest bogactwo Platformy, że możemy współdziałać, różniąc się światopoglądowo.”…wywiad Andrzeja Stankiewicza, Michała Szułdrzyńskiego z Grzegorzem Schetyną „…..(źródło)

—-

Lewacka Menażeria Palikota, cudowna broń socjalistów politycznej poprawności , która miała pomóc w terroryzowaniu Polaków spadła w sondażach poniżej progu wyborczego . Obiektywnym powodem jest przyspieszenie budowy IV Rzeszy przez Niemcy , ci wiąże się z forsowanym wymuszaniem ustanowienia politycznej poprawności „religią państwowa „ , która ma wyznawać całe chłopstwo pańszczyźniane w Europie. Dokończenie przewrotu ideologicznego, religijnego jest tak ważne ,że Tusk wbrew swoim interesom forsuje homoseksualizację małżeństwa . Skutkiem tego jest przesuniecie Platformy na ledwo i marginalizacja Menażerii Palikota . Przesunięcie Platformy na lewo oznacza ustąpienie pola w prawej , konserwatywnej przestrzeni Kaczyńskiemu i jego Obozowi Patriotycznemu . Polska scena polityczna składa się realnie z dwóch podmiotów. Jednym jest Obóz Patriotyczny , którego rdzeniem jest PiS . Drugim podmiotem jest Monopartia Pruska , która dzieli się na potrzeby przygłupów na Platformę . Ruch Palikota i SLD . Obóz Pruski może przegrać z Kaczyńskim. Może , co jest jednak mało prawdopodobne dojść w Polsce do wariantu Orbana, czyli patriotycznego zrywu wyborczego Polaków i zdobycia większości konstytucyjnej przez Kaczyńskiego.

 

Prusacy próbowali wykorzystać zgniłego konserwatystę Gowina do utworzenia nowej partii , tak zwanej Zbieraniny Gowina do uderzenia na Kaczyńskiego z prawej strony . PJN, Giertych, Kowal, Migalski . Prusacy przerwali realizację projektu politycznego Zbieraniny Gowina , kiedy sondaż dał jej …3 procent .

 

Po całkowitej klęsce politycznej Zbieraniny Gowina jedynym wyjściem , które może powstrzymać marsz Polaków po władze jest manewr z medialnym przesunięciem Platformy na prawo w stronę konserwatyzmu .

 

Tusk , który chyba sam uwierzył ,że jest „ Dotknięty Geniuszem przez Boga „ jak go określił naczelny dupowłaz Platformy Nowak zostanie zmiękczony przez właścicieli mediów , Merkel da mu jakąś synekurę przy dworze w Berlinie, przepraszam w Brukseli . Rosjanie już raz to wypraktykowali . Najpierw osadzili na tronie zdrajcę , a kiedy już dokonał Anschlussu Rzeczpospolitej do Rosji i Niemiec dostał żołd w Petersburgu .

 

Przesunięcie Platformy na prawo da przestrzeń lewakom z Menażerii Palikota , , która przekroczy próg wyborczy . Cała operacja ma odbyć się kosztem PiS , ma ograniczyć poparcie wyborcze dla Kaczyńskiego .

 

Aby Platformie ogłupienie konserwatywnych wyborców się udało Gowin musi dać twarz , dać d…. Schetynie .

 

 

video

Schetyna przed komisją hazardową – najciekawsze fragmenty przesłuchania

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter

 

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758