Media Watch i recenzje
Like

Prowokacja właścicieli zza wielkiej wody

24/01/2018
1515 Wyświetlenia
0 Komentarze
8 minut czytania
Prowokacja właścicieli zza wielkiej wody

Materiał filmowy nagrany latem w lesie nagle pojawia się w styczniu? Jestem przekonana, że był trzymany tyle miesięcy bo TVN było przekonane, że wystarczy 60 tysięcy neonazistów na Marszu Niepodległości z listopada… ale okazało się, że nie wystarczyło…

0


winnicki
Po kilku miesiącach od nagrania, TVN akurat teraz pokazuje polskich nazistów? Materiał o tych kilku łobuzach przez całe miesiące sobie leżał i czekał.
Właśnie na co czekał? Pytanie za 100 pkt?
Otóż czekał na 100 % na uderzenie w środowiska narodowe.
Nie chodzi tutaj o „Dumę i Nowoczesność” bynajmniej
Podejrzewam, że Sąd będzie miał problem z jej delegalizowaniem, bo ustawa mówi wyraźnie o zakazie publicznych wystąpień. Widać na nagraniu jedynie paru niewątpliwych idiotów, którzy w lesie palili swastykę.
Artukuł 256 KK mówi:
cyt:
„§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
https://www.arslege.pl/propagowanie-faszyzmu-lub-innego-ustroju-totalitarnego-lub-nawolywanie-do-nienawisci/k1/a292/
Palenie w lesie truchła hitlerowskiego na pewno nie jest publicznym propagowaniem faszyzmu, ale to już jest kłopot sądów jak do tego podejdą.
Każdy średnio kumaty adwokat wybroni to niewątpliwie ohydne środowisko. Cokolwiek się stanie, jestem przekonana, że nie o nich tutaj idzie. Chodzi o środowiska narodowe.
Jak szybciutko to poszło, jak się wszyscy przejęli od prezydenta po premiera i ministra Jakiego!!
Ludzie… trzymajcie mnie … znaleźli w Polsce, kraju tak doświadczonym niemieckimi zbrodniami kilku hitlerowców!!
I zaczęło się… tyle, że teraz już mowa o delegalizacji również ONR, na początek oczywiście.
cyt:
„Z kolei wiceminister Jaki był pytany o sprawę ONR, który na Marszu Niepodległości prezentował rasistowskie hasła. Jaki przyznał, że jeśli organizacja ta prezentuje takie poglądy, to powinna zostać zdelegalizowana. – Jestem przekonany, że prokurator generalny złoży także wniosek o zdelegalizowanie ONR, ale po zebraniu dowodów – powiedział Patryk Jaki.

https://wiadomosci.wp.pl/onr-przeciwko-pis-powstanie-nowa-partia-6212819473725057a
Warto w tym kontekście wysłuchać bardzo rozsądnej wypowiedzi Łukasza Warzechy

https://dorzeczy.pl/opinie/53908/Delegalizacja-ONR-Dokad-doprowadzi-nas-polityczna-licytacja-po-reportazu-ws-neonazistow.html
Tyle, że ja się nie zgadzam z tym, że to jest jedynie głupia i nierozsądna „akcyjność” naszych władz. Moim zdaniem to wszystko układa się w zaplanowaną prowokację.
Jakoś ostatnimi czasy PiS wycofuje się z decentralizacji mediów w Polsce. A przecież wszyscy pamiętamy słuszny w końcu i dodatkowo wyborczy postulat o repolonizacji mediów. Tyle, że w temacie zapadła cisza. Projekt był i co dalej? Od lata zeszłego roku coś cichutko o nim.
Jestem przekonana, że ktoś jednak wybił z głowy dzisiejszym rządzącym taki bzdurny pomysł. Ciekawe kto?
Coś niebywale ciekawego przeczytałam w wywiadzie nowego właściciela TVN właśnie…
cyt:
Wszyscy czekają na ustawę dekoncentracyjną.
Ja jej jeszcze nie widziałem. Panowie ją widzieli? Nieoficjalne informacje mówią, że PiS chce zredukować udział zagranicznego kapitału w polskich grupach mediowych do 15 albo 20 procent… Pracuję w mediach od 1993 roku. Gdybym pozwolił sobie na to, aby denerwować się spekulacjami albo decydować się na ich podstawie na drastyczne kroki, pewnie podjąłbym mnóstwo złych decyzji. Jak mówią Brytyjczycy: „keep calm and carry on”. Na razie nie pojawiła się na stole żadna formalna propozycja zmian. Zresztą mam poważne obawy, czy taka redukcja, o której się mówi, przetrwałaby starcie z europejskim prawem. I czy nie uderzyłaby w polsko-amerykańskie umowy dwustronne.”

https://www.forbes.pl/przywodztwo/czy-tvn-obawia-sie-ustawy-o-dekoncentracji-mediow-jim-samples-prezes-tvn/tx11fq8

No i jesteśmy w domu… to mogłoby uderzyć w polsko-amerykańskie umowy dwustronne. Informuje nas o tym w końcu nie byle kto ale nowy właściciel amerykański Jim Samples!
Umowy… no cóż nasi przyjaciele zza wielkiej wody mają swoje prawo i swoje umowy. Nasi sojusznicy mimo poklepywania nas po plecach z czego bardzo dumni mamy być, a jakże, mają jednak lepszych sojuszników jak się okazuje. Ci ostatni nie dość, że cynicznie przyznają się do psucia nam opinii w świecie to jeszcze chcą nas złupić. Nie chcą nawet czekać na odszkodowania niemieckie dla Polski, bo jak wyrwało się naszemu nowemu ministrowi spraw zagranicznych… ten temat nie powinien „obciążać relacji polsko-niemieckich” Skąd oni to wiedzieli już w grudniu?
Więc te umowy będą wyglądać tak i to w niedalekiej przyszłości..
cyt:
„Bezpotomna śmierć polskich Żydów zamordowanych podczas Holokaustu spowodowała, że ich mienie z mocy prawa przeszło na rzecz Państwa Polskiego. Ustawa przyjęta przez Senat USA ignoruje ten fakt i wspiera absurdalne roszczenia przemysłu Holocaustu. Ustawa jest niezgodna z art. 935 polskiego kodeksu cywilnego, który mówi: „W braku małżonka spadkodawcy, jego krewnych i dzieci małżonka spadkodawcy, powołanych do dziedziczenia z ustawy, spadek przypada gminie ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy jako spadkobiercy ustawowemu. Jeżeli ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy w Rzeczypospolitej Polskiej nie da się ustalić albo ostatnie miejsce zamieszkania spadkodawcy znajdowało się za granicą, spadek przypada Skarbowi Państwa jako spadkobiercy ustawowemu.”
Jednak wbrew polskiemu prawu widmo gigantycznych roszczeń żydowskich wobec Polski powraca. Już nie w formie połajanek i antypolskiej mowy nienawiści, ale jako konkretne rozwiązane prawne przyjęte przez Senat USA. A przecież na USA Polska opiera swoje bezpieczeństwo militarne. To sytuacja arcygroźna. Co w tej sprawie zamierza zrobić polski parlament i rząd?

http://wprawo.pl/2017/12/15/kongres-usa-przyjal-ustawe-wspierajaca-gigantyczne-zydowskie-roszczenia-finansowe-wobec-polski/

Ja już niestety wiem co zamierza zrobić polski rząd…
Zdelegalizować ONR a w drugiej kolejności Ruch Narodowy.
To jego lider Robert Winnicki parę dni temu złożył interpelację w sejmie co zamierza zrobić polski rząd w tej sprawie i dostał nawet odpowiedź, że (trzymajcie mnie!!) regulacja S 447 podlega uwaga… a n a l i z i e !
Co tutaj jeszcze można dodać?
Może jedynie taki drobiazg, że R. Winnicki był również przeciwny ustawie o dotacji w wysokości 100 milionów zł na cmentarz żydowski. Niestety, ale podejrzewam, że ataki na narodowców dopiero się rozpoczną. Idzie „dobra zmiana”??
Dla kogo?

0

Anna Słupianek

112 publikacje
102 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758