Komentarze dnia
Like

PROTEST RODZICÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH DZIECI.4.6.2013

02/06/2013
498 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
PROTEST RODZICÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH DZIECI.4.6.2013

Niemoc, czy może niechęć naszego rządu do poprawy losu osób niepełnosprawnych, brak rozwiązań umożliwiających poprawę bytu tych najbardziej pokrzywdzonych przez los zmusiła nas do zaprotestowania przeciwko takiej sytuacji. Rodzice, opiekunowie dzieci chorych i niepełnosprawnych protestują przeciwko skandalicznym, urągającym człowiekowi warunkom do życia, jakie stwarza polski rząd. Warto pamiętać o tym, że niepełnosprawnym można być od urodzenia, ale również można stać się nim od feralnego momentu w życiu. Niepełnosprawnym może zostać każdy z nas. Dlatego też my, rodziny dzieci niepełnosprawnych będziemy walczyć o prawo do godnego życia. Będziemy protestować przeciwko decyzjom rządu, które dyskryminują rodziny dzieci niepełnosprawnych oraz skazują je na życie w ubóstwie. Efektami dotychczasowych naszych działań jest podwyżka świadczenia pielęgnacyjnego od 1 kwietnia 2013 do 820 zł oraz zniesienie progu […]

0


Niemoc, czy może niechęć naszego rządu do poprawy losu osób niepełnosprawnych, brak rozwiązań umożliwiających poprawę bytu tych najbardziej pokrzywdzonych przez los zmusiła nas do zaprotestowania przeciwko takiej sytuacji.

Rodzice, opiekunowie dzieci chorych i niepełnosprawnych protestują przeciwko skandalicznym, urągającym człowiekowi warunkom do życia, jakie stwarza polski rząd. Warto pamiętać o tym, że niepełnosprawnym można być od urodzenia, ale również można stać się nim od feralnego momentu w życiu. Niepełnosprawnym może zostać każdy z nas.

Dlatego też my, rodziny dzieci niepełnosprawnych będziemy walczyć o prawo do godnego życia. Będziemy protestować przeciwko decyzjom rządu, które dyskryminują rodziny dzieci niepełnosprawnych oraz skazują je na życie w ubóstwie.

Efektami dotychczasowych naszych działań jest podwyżka świadczenia pielęgnacyjnego od 1 kwietnia 2013 do 820 zł oraz zniesienie progu dochodowego przy tym świadczeniu. Inne świadczenia pozostały w tej samej wysokości: zasiłek pielęgnacyjny – 153 zł i renta socjalna – 610 zł.

Zmiany te są jednak znikome w porównaniu do potrzeb. Skoro rząd nie wyraża woli na uzdrowienie systemu tak bardzo krzywdzącego najsłabszych, niezbędne są działania zmuszające go do zmiany dotychczasowej polityki.

Rząd szuka oszczędności, nie pozwólmy na ograniczanie i tak skromnych zasiłków w Polsce dla niepełnosprawnych.Wszyscy musimy wiedzieć o tym, że oprócz dnia dzisiejszego równie ważna jest przyszłość. Nie może dochodzić do sytuacji, w której rodzic-opiekun dziecka niepełnosprawnego jest zmuszony codziennie dokonywać wyboru: czy zakupić niezbędne do życia leki czy opłacić czynsz? Na realizację obu potrzeb po prostu nie starcza mu pieniędzy. A jak poradzi sobie Podopieczny, gdy opiekuna już zabraknie? W jakich warunkach będzie żył dalej?

 

Fora i portale społecznościowe są po to by ludzie mogli wymieniać poglądy polityczne i niekoniecznie się ze sobą zgadzać. Niepełnosprawni ze znacznym stopniem niepełnosprawności i dodatkowo z zaświadczeniem lekarskim “wymaga opieki osoby drugiej” to jest grupa najbardziej poszkodowanych przez los i państwo polskie. Tu są potrzebne największe pieniądze i co za tym idzie wsparcie rządzących czyli polityków, bo kolejny raz powtarzam od polityki zależy nasze życie, bo to politycy tworzą przepisy prawa. Ze względu na to, iż nasze rodziny są dotknięte niepełnosprawnością jesteśmy WSZYSCY skazani na pomoc państwa czyli wszelkiego rodzaju zasiłki, których jest mnóstwo różnego rodzaju w żenująco niskich kwotach urągających naszej godności a niektóre zasiłki są fikcyjne np. dodatek z tyt. kształcenia i rehabilitacji. Środowisko osób opiekujących się chorymi i niepełnosprawnymi jest mocno zróżnicowane, tym samym podzielone – są też i tacy, którzy pracują zawodowo i zarabiają taką kasę że stać ich na wynajęcie w domu opiekuna i rehabilitanta, ale to jest skrajność – większość z nas nie ma możliwości pracy zawodowej i jest skazana na domowe więzienie z niepełnosprawnym dzieckiem do końca życia. Dlatego musimy wybrać jeden cel który łączy nas wszystkich – podwyższenie zasiłku (dodatku) pielęgnacyjnego i rent socjalnych.

Pokażmy, że jest nas dużo i nie można nas lekceważyć.

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/931311_555063331183255_16687573_n.jpg

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.629895693690469.1073741828.100000101312011&type=3

http://pressmix.eu/index.php/2013/06/02/tusku-jak-dlugo-panstwo-polskie-bedzie-dyskryminowac-niepelnosprawne-dzieci/

http://nowyekran.wordpress.com/2013/06/02/protest-rodzicow-niepelnosprawnych-dzieci/

Inne zapisy autora:

0

Lipski Marek
Lipski Marek

FREELANCER.

333 publikacje
134 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816