Bez kategorii
Like

Protest przeciwko ACTA – Opole

24/01/2012
357 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
no-cover

czwartek, 18:00 – 20:00

0


 

DOŁĄCZ NA FACEBOOK’U: www.facebook.com/permalink.php
 
 
1. Protest jest LEGALNY i jest zarejestrowany. więc proszę nie pytać po raz 100 o to samo.

2. Nie z naszej winy protest odbędzie się w CZWARTEK, to jest ostateczny termin i wiele innych miast też robi w czwartek więc proszę nie pisać co chwile dlaczego tak a nie inaczej, ze względu że zaśmiecacie tablice, posty z pytaniami odnośnie czwartku będą kasowane.

3. Media są poinformowane o nas.

START Czwartek godz 18:00 – Solaris Center ( Zbiórka ) -Plac Kopernika –ulica Osmańczyka—ulica Muzealna-Mały rynek-Plac Wolności –Wolfganga Amadeusza Mozarta– ulica Zamkowa – ulica Piastowska

ZASADY:

– poruszamy się wyłącznie po chodniku!!
– zachowujemy się POKOJOWO – nie dopuszczamy się żadnych form agresji (w tym słownej), wulgaryzmów, nie dajemy się komukolwiek sprowokować ani nie prowokujemy
– nie zakrywamy twarzy (utrudni to życie ewentualnym osobom mącącym spokój)
– nie przynosimy przedmiotów niebezpiecznych
– nie reklamujemy żadnej opcji politycznej, łączy nas jeden wspólny postulat
– opuszczamy miejsce zgromadzenia od razu po jego rozwiązaniu
– przestrzegamy prawa

Ulotka do wydruku:
http://webdiv.xn.pl/ACTA2.png wersja mini
http://webdiv.xn.pl/ACTA.png Wersja A4

Petycja oraz oświadczenie:
http://webdiv.xn.pl/Petycja.doc

ACTA – czyli o co chodzi ?

( W skrócie )

26 stycznia (czwartek) zaplanowano podpisanie ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) czyli niezwykle kontrowersyjnej umowy międzynarodowej przez przedstawicieli polskiego rządu. Sprzeciwiamy się przyjęciu tego dokumentu.

( Co to jest ACTA )

Mimo licznych kontrowersji wokół treści porozumienia zgłaszanych przez organizacje pozarządowe i środowiska naukowe na dzisiejszym szczycie Rady UE ministrowie państw członkowskich przyjęli porozumienie w sprawie ACTA. Międzynarodowe porozumienie ds. walki z podrabianiem towarów i piractwem (ACTA) jest wielostronną umową określającą międzynarodowe standardy egzekwowania prawa własności intelektualnej. ACTA zostało już podpisane przez Stany Zjednoczone, Australię, Kanadę, Japonię, Maroko, Nową Zelandię, Singapur i Koreę Południową.

Treść ACTA, na którą wyraźny wpływ miało międzynarodowe lobby przemysłu rozrywkowego, budzi kontrowersje z punktu widzenia ochrony praw obywatelskich. Zdaniem Fundacji Panoptykon, przyjęcie porozumienia, do czego najwyraźniej dążą instytucje europejskie, może prowadzić do blokowania legalnych i wartościowych treści dostępnych w Internecie, a tym samym spowodować istotne zagrożenia dla wolności słowa.

ACTA dopuszcza monitorowanie i rejestrowanie działań podejmowanych w sieci przez miliony użytkowników, mimo braku uzasadnionych podejrzeń co do niezgodności ich zachowań z prawem. Przykładem takiej metody może być szczegółowy monitoring danych przesyłanych między użytkownikami przy użyciu technologii głębokiej analizy pakietów (ang. Deep Packet Inspection). Dla użytkowników Internetu oznacza to rażące naruszenie ich prywatności, a dla dostawców postawienie ich w roli „policji internetowej”.

ACTA obliguje dostawców Internetu do ujawniania danych osobowych osób podejrzanych o naruszanie prawa własności intelektualnej domniemanym posiadaczom praw autorskich (por. art. 11 ACTA). Dane te podlegają ujawnieniu na podstawie niejasnych standardów, przez organy, które trudno uznać za niezależne i bezstronne. Już dziś prawnicy i właściciele praw autorskich korzystają z tej możliwości, strasząc nierzadko niewinnych internautów kosztownymi procesami sądowymi i proponując zawarcie ugody w zamian za rezygnację z roszczeń.

Co więcej, porozumienie ACTA zostało przygotowane z pominięciem zwyczajowych konsultacji na forum międzynarodowym – bez udziału Światowej Organizacji Handlu czy Światowej Organizacji Własności Intelektualnej. ACTA wynegocjowano za zamkniętymi drzwiami, bez udziału krajów rozwijających się czy organizacji społecznych. ACTA tylko w niewielkim stopniu zostało poddane demokratycznej konsultacji na poziomie europejskim, ponieważ do tej pory żaden z sygnatariuszy ACTA nie udostępnił opinii publicznej wszystkich dokumentów związanych z procesem negocjacji.

Zdaniem europejskiej koalicji organizacji broniących praw cyfrowych (EDRi) – do której należy także Panoptykon – już sam sposób, w jaki ACTA zostało wynegocjowane pozwala stwierdzić, że to porozumienie nie spełnia demokratycznych standardów i jest niejednoznaczne pod względem prawnym.

Przyjęcie ACTA w obecnym kształcie będzie miało poważne, negatywne konsekwencje dla wolności wypowiedzi, dostępu do dóbr kultury oraz naszego prawa do prywatności. Wbrew zapewnieniom lobby wspierającego to porozumienie, będzie też miało niekorzystny wpływ na światowy handel, innowacyjność i konkurencyjność rozwijających się dopiero gospodarek opartych na wiedzy, takich jak Polska.

( zaczerpnięte z: http://uploaduj.com/Temat-wazne-acta-zbior-informacji )
Zobacz więcej

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Anna L. N. Gil

12 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816