POLSKA
Like

„Protektorat” niemiecki

28/05/2013
1250 Wyświetlenia
14 Komentarze
9 minut czytania
„Protektorat” niemiecki

Natrafiłem przypadkowo na wypowiedź w sprawie przyszłości Europy ze szczególnym odniesieniem do losów Polski. Wynikało z treści tej enuncjacji, że najlepszym rozwiązaniem niepewnego naszego losu byłby wybór między dwoma „protektoratami” – rosyjskim lub niemieckim – tego ostatniego, a to ze względu na wspaniały dorobek niemieckiej kultury i największe osiągnięcia cywilizacyjne.

0


Pomijam drobiazg w postaci już istniejącego „protektoratu” niemieckiego dzielonego z woli „protektora”, czyli Niemiec z Rosją.

Podstawowe zadanie dla Polski w chwili obecnej to jak wyzwolić się z tego „protektoratu”, a nie jak go przyjąć. Znajdujemy się bowiem we wstępnej fazie rozwoju naszego uzależnienia od Niemiec, realnym tego stanu wyrazem jest nasz handel zagraniczny, w którym blisko jedna trzecia jest związana z Niemcami.

Ciekawym objawem stosunku do Polski jest małe zainteresowanie inwestowaniem przez Niemców w wysokie technologie w Polsce. W odróżnieniu od Czech gdzie niemieckie inwestowanie poszło właśnie w kierunku rozwoju wyższych technologii.

Przypomina to układ stosunków Niemiec do Czech i Polski z czasów wojny. Czeski protektorat, a raczej Czech i Moraw zezwalał na istnienie czeskiej administracji, a nawet szczątków czeskiej armii, pracujący na terenie Rzeszy Czesi byli traktowani tak jak Niemcy, a represje dotknęły Czechy tylko raz, kiedy to zrzutkowie dokonali zamachu na Heydricha / protektora Czech/, który w Pradze czuł się jak u siebie w domu i jeździł otwartym samochodem bez jakiejkolwiek obstawy i z wykonaniem zamachu nie było żadnych trudności. Natomiast wykonawcy nie mieli gdzie się schronić i zostali skazani na ujęcie przez Gestapo. W odwecie Niemcy spalili i wymordowali wieś Lidice, o której wie cały świat w odróżnieniu od setek i tysięcy wsi polskich czy jugosłowiańskich spalonych i wymordowanych doszczętnie, o których nikt nic nie wie.

Dla Polski przeznaczone było Generalne Gubernatorstwo zarządzane całkowicie przez Niemców i przeznaczone do ostatecznej likwidacji.

Mówienie o „protektoracie” niemieckim stanowi dowód absolutnego niezrozumienia niemieckiej historycznej postawy w stosunku do Polaków. Czesi już od XV wieku stanowili kraj Rzeszy niemieckiej, w stosunku do Polski zaś usiłowano dokonać podboju i likwidacji, a kiedy to się nie udało to opanowania przez obsadzenie tronu polskiego, rozbiorów, „kulturkampfu” i innych przejawów „drang nach osten”.

Nie miejmy złudzeń, niemieckie osiągnięcia w dziedzinie kultury i cywilizacji to nie dla nas, trzymają nas w cuglach obrotami handlowymi, które dla nich to niecałe 3 % a dla nas jedna trzecia. Mogą sobie pozwolić na wstrzymanie handlu z Polską i nawet tego nie odczują, a dla Polski oznacza to krach gospodarczy. Wstrzymują się z inwestowaniem w Polsce szczególnie w wysokie technologie, chętniej inwestują w supermarkety kontrolując polski handel wewnętrzny.

Wszystko to wygląda na działanie skoordynowane i przemyślane, mamy funkcjonować, jako dostawca i usługodawca na możliwie najniższym poziomie. Przypomina to Generalną Gubernię, w której wprawdzie były zagarnięte przez Niemców polskie fabryki zbrojeniowe, ale tylko, jako wykonawcy niemieckich projektów, a główne zadanie to dostarczanie taniej i niezbyt wykwalifikowanej siły roboczej i produkcja najprostszych wyrobów. Pamiętam jak Nowy Kurier Warszawski – gadzinówka wydawana przez Niemców, zwana popularnie „nową k…warszawską” opisywał wystawę wytwórczości GG ze zdjęciem jak to „pan gubernator Frank z zainteresowaniem ogląda wyroby przemysłu powroźniczego”

Współcześnie mamy podobną sytuację, można zadać pytanie gdzie jest polska myśl techniczna, gdzie wysoko wyspecjalizowane biura konstrukcyjne, jaki jest udział w naszej produkcji polskich patentów itd.?

A przy okazji mówienia o kulturze niemieckiej to w stosunku do Polski najbardziej wymowna jest deklaracja Goeringa: … ”kiedy słyszę słowo „kultura” – odbezpieczam rewolwer”.

„Protektorat” rosyjski przeżyliśmy w wydaniu sowieckim i nie miejmy złudzeń, że w wydaniu putinowskim będzie wiele lepszy, w tym przypadku nawet nie potrzebne są komentarze. Z nowo powstałą Rosją mieliśmy szanse na nawiązanie bliskich i równorzędnych stosunków przez pierwsze chwile rządów Jelcyna, ale to już minęło bezpowrotnie z winy warszawskich rządów.

Sytuacja jest podobna do tej z 1934 roku, a którą opisywałem w poprzednich publikacjach, z tą różnicą, że dzisiaj wydaje się łatwiej o znalezienie trzeciego wyjścia.

W podobnej sytuacji, co Polska znajduje się wiele krajów europejskich, tylko że każdy z nich szuka wyjścia w pojedynkę. Pomijam zbankrutowanych, lub znajdujących się w przededniu bankructwa członków eurogangu.

Pozostały jeszcze liczące się kraje wyraźnie deklarujące swoje niezadowolenia z istniejącego stanu UE jak Włochy czy Anglia, a z mniejszych z pewnością niemal wszystkie ze środkowej Europy, dołączyć może też i Francja, której rola przybocznego Niemiec już chyba obrzydła.

Duch odrodzenia Europy już się pojawił nie tylko w działaniach opozycyjnych w stosunku do panujących rządów, ale nawet w próbach przejęcia steru jak na przykład na Węgrzech. Katastrofa euro powinna wstrząsnąć i tymi, którzy zapatrzeni w miraż swego dobrobytu roztaczany przez europropagandę doznali bolesnego rozczarowania.

Dotyczy to też tych, którym Niemcy dość bezceremonialnie odebrali ich zdobycze gospodarcze, a należą do nich i Włochy i Anglia i Francja.

Główny problem polega na tym, że nie znalazł się oprócz Węgier nikt odważny, który ośmieliłby się ujawnić prawdę o rzeczywistym obliczu obecnej Europy unijnej, a i poza unijnej też.

Z historycznego przeznaczenia ta rola przypada Polsce, problem tylko leży w tym, kto w Polsce podejmie się jej, bowiem oczekujący w kolejce na objęcie władzy w Polsce mają w założeniu kontynuację z zacięciem reformatorskim. Taka droga prowadzi ku klęsce, co przecież już się zdarzyło. Na sukces może liczyć tylko ten, kto podejmie się dzieła obalenia obecnego ustroju i rozpocznie budowę państwa niepodległego.

Dla tego celu nie jest potrzebna „kwalifikowana” większość w parlamencie, wystarczy poparcie narodu, a jest ono w zasięgu ręki wystarczy zacząć mówić otwarcie, do jakiego celu się zmierza.

„Solidarność” przegrała nie dlatego że wystąpiła przeciwko niej siła zbrojna, ale dlatego że sama pozbawiła się walki o cel, który przyświecał milionom jej uczestników – odzyskanie niezawisłości.

Oświadczenia Wałęsy, nawet niepytanego, że nie chce zmiany ustroju w Polsce oznaczały kapitulację jeszcze przed zaczęciem jakiejkolwiek walki. Stąd sukces „stanu wojennego”, czyli wojny wypowiedzianej polskiemu narodowi.

Znajdujemy się w sytuacji podobnej do tej, jaką mieliśmy w przede dniu I Wojny Światowej, najważniejsze jest budzenie świadomości narodowej o naszym położeniu i szukanie drogi wyjścia z niego, jako pierwszy etap działań, w konsekwencji powinna powstać siła zdolna do obalenia istniejącego systemu i utworzenie niezawisłego państwa. Przewidując proces ten obejmie i inne państwa europejskie należy dążyć do stworzenia porozumienia w celu zasadniczej zmiany układu europejskiego.

Cokolwiek się nie powie na temat przyszłości Europy jest to jedyna droga jej ocalenia przed grożącym zalewem obcych sił.

„Protektorat” niemiecki czy rosyjski ani nas ani nikogo w Europie z samymi „protektorami” na czele nie uchroni przed klęską, może to zrobić jedynie odnowiona, chrześcijańska wspólnota europejska.

Inne zapisy autora:

0

Andrzej Owsinski
Andrzej Owsinski

683 publikacje
0 komentarze
 

 1. Niemiecka dominacja zawsze się wiąże z germanizacją, drenażem i likwidacją pierwiastka polskiego. To nie Amerykanie.

  0
 2. Tak czy inaczej musi nastapić wymiana całkowita ” Elyty ” politycznej w Polsce. To jest proces długotrwały i żmudny. Bo nowa elita ma dopiero kilkanaście lat :-). Pozdrawiam.

  0
 3. Jestem tego samego zdania

  0
 4. Obecne akceptowane przez społeczeństwo elity to niedouki pokroju Gomulki, Ochaba i obecnie imitatora profesora, Pana Władysława Bartoszewskiego i innych imitatorów autorytetów namaszczonych przez Konrad Adenauer Stiftung i/lub wykształconych w Europejskiej Akademii Dyplomacji http://diplomats.pl/pl/partnerzy.html

  0
 5. Ale kto napisze i doprowadzi do publikacji o nich i do usunięcia tych okrywających dochody, fałszywych profesorów, doktorów i autorytetów, skoro nawet Gosc Niedzielny i PAP powiela kłamstwa profesorskie – pomimo upomnień.

  0
 6. Nasuwa sie rowniez pytanie dlaczego Gmyz, Sakiewicz, Karnowscy, Krol, Skowronski i inni nie chcą opisać antypolskich działań i machlojek Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do Spraw Dialogu Międzynarodowego, członka KPRM i jego biur – przecież posiada on nie tylko jedno biuro?

  0
 7. ‘…w stosunku do Polski najbardziej wymowna jest deklaracja Goeringa: … ”kiedy słyszę słowo „kultura” – odbezpieczam rewolwer”.’

  To jakieś nieporozumienie. Goering nie miał na myśli kultury polsliej, ale w ogóle kulturę niehitlerowską.
  Dorobek kultury i nauki niemieckiej jest ważną częścią dorobku całej ludzkościk. 12 lat hitlerowskiego szaleństwa tego nie unieważnia

  0
  • Jaka jest niemiecka kultura i jej dorobek każdy wie, wiec tłumaczenie czytelnikowi tego co myślał Göring – który jego dekretem zlikwidował Mniejszość Polską w Niemczech, zagrabił majątek Polaków i uśmiercił 1100 działaczy Mniejszości Polskiej – jest po prostu bezrefleksyjnym germanofilskim wykwitem. Tym bardziej, ze niemiecka tradycja, kultura, filozofia i polityka bazowała zawsze na rabunku i mordzie, na pracy przymusowej. Dzisiaj tez się czerpie z tego niemieckiego dziedzictwa kultury zakazując Polakom w Niemczech języka polskiego w kolaboracji z polskimi rządowymi “folksami”.

   0
 8. Niemiecka kultura:

  Bezrobotni wegetujący w niemieckim systemie państwa opiekuńczego o nazwie „Hartz IV” będą zmuszeni przez władze Niemiec do pracy za darmo. Za zero euro.

  I to nie w instytucjach charytatywnych, takich jak dotychczasowi pracownicy systemu pracy za jeden euro na godzinę, ale w zwykłej działalności, o normalnej pracy, często przez wiele miesięcy.

  W tym czasie pracujący i płacący podatnicy maja łożyć na ich utrzymanie i życie. Jedną z konsekwencji tej regulacji jest zanikanie regularnego, legalnego zatrudnienia.
  Każdemu, kto odmówi pracy za darmo dokona się 30 procent cięcia zasiłku dla bezrobotnych.

  Niezauważanie problemu przez Federalne Ministerstwo Pracy jest w rzeczywistości częścią tego skandalu. Według mnie, jest to próba zaprowadzenie tradycyjnej niemieckiej pracy niewolniczej. Próba ponownego uzyskania jej społecznej akceptacji.

  Ponieważ zgodnie z wyrokiem Sądu Aachen oferowanie pracy bez płacy nie ma uzasadnienia prawnego, trzeba będzie zapewne zmienić prawo.

  http://www.youtube.com/watch?v=zAoIRtMBuQE&feature=player_embedded

  http://www.swr.de/report/-/id=2521306/property=download/nid=233454/p7g4qx/ind

  0
 9. To jest efekt eksportu osiagniec niemieckiej Tradycji, Kultury, Filozofii i Polityki do Afryki. W Niemczech pali sie żywcem obcokrajowców po dzień dzisiejszy XXI wieku. Link –> http://www.dailymotion.com/video/x106d70_muzulmanie-bestialsko-morduja-musisz-to-zobaczyc_news?start=25#.UaUn-GR5zT0

  0
 10. Niajaka pani prezydent Warszawy dała pozwolenie, na postawienie miranetu w Warszawie.
  Bodajże stoi on na Woli. To jest tylko przyczółek religii islamskiej. Co będzie dalej ?

  0
 11. –Panie KANTON — minaret ma być STRASZAKIEM !!! albo żydzi albo muzułmanie NAS PRZECIEŻ już NIE MA !!!!!!!!!!!!!!!

  0
 12. Avatar Obserwator (Can)

  Trzeba sprowadzic tysiace dzieci prawdziwych Polakow, ktore urodzily sie poza granicami tego bekarta zwanego III RP. Z nich zrobicie elity, wojsko i policje. Muslcie myslec wy sowieckie matoly znad Wisly. Myslenie nie boli. Moj syn urodzony poza POlska ma 15 lat i mowi w pieciu jezykach, ma wszystko, ale wlacza sie mu stale jego pamiec genetyczna po jego przodkach, np. zamordowanych w Miednoje przez sowietow. Jest to olbrzymi potencjal, o ktorym wy spatkobiercy Stalina w POlsce nad Wisla nie macie pojecia. Problem w tym jak ich przekonac do osiedlenia sie w Polsce i jak nie pozwolic , azeby to bolszewicko-sowieckie bydlo znad Wisly nie zdeprawowalo tego mlodego i prawdziwego pierwiastka polskosci. Nalezyloby wpierw powstrzelac 90% populacji w POlsce i przerobic ich trupy na gaz ziemny, azeby tej prawdziwej mlodziezy nie przeszkadzali.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816