NEWS
Like

Prokuratura wezwała Donalda Tuska

16/05/2017
859 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Prokuratura wezwała Donalda Tuska

Na 5 lipca 2017 r. Prokuratura Krajowa wezwała na przesłuchanie szefa Rady Europejskiej, byłego premiera RP Donalda Tuska.

0


Wezwanie dotyczy „niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych, polegającego m. in. na nieprzeprowadzeniu sekcji zwłok ofiar katastrofy [Smoleńskiej]”.

Jest to jedno z siedmiu postępowań, prowadzonych przez specjalny zespół w Prokuraturze Krajowej, w tym m. in. braku wniosku strony polskiej o dopuszczenie strony polskiej do przeprowadzanych w Rosji autopsji ofiar. Badania w tej kwestii prowadzi międzynarodowy zespół 14 ekspertów.

Pozostałe postępowania dotyczą: nadużycia zaufania w stosunkach z zagranicą (tzw. zdrada dyplomatyczna – art. 129 Kodeksu karnego), sfałszowania dokumentów przez funkcjonariuszy BOR, niszczenia dowodów rzeczowych (wraku Tu-154M); podejrzenia poświadczenia nieprawdy w protokołach sekcji zwłok sporządzonych przez biegłych z Rosji, jak również znieważenia zwłok ofiar katastrofy oraz analizy dokumentów dotyczących nieprawidłowości w Biurze Ochrony Rządu.

Prokuratura Krajowa podawała, że jest jeszcze jedno, niejawne postępowanie ws. zdrady dyplomatycznej.

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758