Bez kategorii
Like

Prokuratura przesłuchuje opolskiego blogera

12/12/2012
375 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Zamieszkały w Opolu Kula Lis 62 komentuje w portalu Nowy Ekran.

0


 

W pierwszych dniach października br. prokuratura nakazała zabrać mu komputer i zarzuciła mu "publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, jak też publiczne znieważenie poszczególnych osób z powodu przynależności narodowej, to jest przestępstwo z art. 256kk". Pisałem o tym w notce zatytułowanej "Zarekwirowany komputer nie wróci do opolskiego blogera", link:  http://zygumntbialas.nowyekran.pl/post/77985,zarekwirowany-komputer-nie-wroci-do-opolskiego-blogera

62-letni Kula Lis, dzisiaj inwalida, a kiedyś kapitan statku i superintendent w US Navy, nie jest człowiekiem, którego można łatwo wystraszyć i złamać. Odwołał się od decyzji prokuratury, jednak bezskutecznie. Uzyskał pomoc od Redakcji Nowego Ekranu w postaci nowego komputera i porad prawnych, a także zdobył sobie sympatię i moralne wsparcie licznych blogerów.

W końcu listopada br. otrzymał Kula Lis pismo z opolskiej prokuratury o następującej treści:  "Wzywa się pana do osobistego stawiennictwa w dniu 4 grudnia 2012r. o godz. 9:00 w Prokuraturze Rejonowej w Opolu (…) jako podejrzanego w sprawie sygn. akt 3DS1252/12/D dot. 9.10.07 – 19.12.08 na blogu internetowym". Kula Lis odpowiedział (cytuję fragmenty):

"Po pierwsze: Konstytucja w art. 48 zapewnia mi wolność słowa i wypowiedzi; jest nadrzędna nad waszym paragrafem 119. Także i to, że z ogólnie dostępnymi w Internecie, książkach, archiwach faktami się nie dyskutuje.

Po drugie: nie było, nie ma i nie będzie narodu, narodowości żydobolszewickiej, a także żydowskiej (…), więc jak można nawoływać do stosowania przemocy wobec czegoś, co nie istnieje?

Po trzecie: jestem rencistą, inwalidą, mam problem z chodzeniem. Nie poruszam się na kulach, lecz na krześle na kółkach po mieszkaniu (mam trzy endoprotezy i pośrubowane z blachą udo po złamaniu.

Jeżeli chcecie mnie widzieć, to proszę zamówić karetkę lub zapraszam na pogawędkę do mnie do domu.

Z poważaniem, 62-letni ‘przestępca’ inwalida, polski patriota i piłsudczyk".

Wczoraj o godzinie 10:00 przyszła więc w zastępstwie policjantka z policjantem, by przesłuchać Kulę Lisa. Czego dotyczyło przesłuchanie, napiszę w następnej notce.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
zygmuntbialas

NULL

260 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816