Media Watch i recenzje
Like

Prokuratura odmawia śledztwa dot. sędziów Trybunału Konstytucyjnego

09/01/2016
499 Wyświetlenia
1 Komentarze
1 minut czytania
Prokuratura odmawia śledztwa dot. sędziów Trybunału Konstytucyjnego

29 grudnia prokuratura okręgowa w Warszawie wydała postanowienie o odmowie śledztwa  w sprawie przekroczenia uprawnień, poświadczenia nieprawdy przez sędziów Trybunału Konstytucyjnego, przekroczenia uprawnień przez prezesa Trybunału Konstytucyjnego oraz działania przez sędziów TK w zorganizowanej grupie mającej na celu popełnienie przestępstw na rozprawie 9 grudnia. Prokuratura uzasadniła postanowienie brakiem czynów zabronionych.

0


INFORMACJA SERWIS21:

 

Impulsem do wszczęcia postępowania stało się zawiadomienie Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE z dn. 11 grudnia, w którym Stowarzyszenie uznało wydanie wyroków z 3 i 9 grudnia w składzie 5-osobowy a nie w pełnym składzie za przekroczenie uprawnień. W kolejnych dniach do prokuratury wpłynęły 3 dalsze zawiadomienia osób fizycznych wraz z dodatkowymi zarzutami. Prokuratura uznała, iż kwestia doniosłości sprawy (a tym samym i wyboru składu) ma charakter ocenny, której prerogatywa należy do prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Ponadto prezes wydał stosowne zarządzenia o 5 osobowych składach 1 i 7 grudnia.

Tyle tylko, iż zarządzeń o 5-osobowych składach, na które powołuje się pani prokurator nie ma w metrykach akt spraw opublikowanych na stronie Trybunału Konstytucyjnego. Zatem powstaje pytanie czy zarządzenia nie powstały przypadkiem na użytek prowadzonego postępowania, a jeżeli istniały wcześniej dlaczego nie były zamieszczone w metrykach akt spraw. Tego prokuratura nie wyjaśniła.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
sprzeciw21

215 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

  1. Avatar Jerzy Wnorowski

    Kruk krukowi oka nie wykole. Po prostu sitwa prawnicza, broni swoich zdobyczy.

    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816