Globalnie i Lokalnie
Like

Prokuratura Krajowa nakazuje rozpoznanie wniosku ws. uchylenia aresztu dla Marcina Karłowicza

10/03/2017
86 Wyświetlenia
1 Komentarze
1 minut czytania
Prokuratura Krajowa nakazuje rozpoznanie wniosku ws. uchylenia aresztu dla Marcina Karłowicza

Wczoraj informowaliśmy o przeniesieniu Marcina Karłowicza z więzieniu w Białołęce do Służewca. Przypominamy, że prokuratura okręgowa zarzuca Marcinowi posiadanie niebezpiecznych substancji chemicznych (których kupił legalnie w sklepach na faktury!). Marcin aktywista NOP został zatrzymany przed szczytem NATO w Warszawie (narodowcy uważają, że właśnie przygotowanie protestów antyNATOwskich był prawdziwym powodem zatrzymania). Każdy kto zna Marcina, wie że nie stanowi on zagrożenia fizycznego dla innych osób.O umożliwienie Marcinowi odpowiadanie z wolnej stopy w postępowaniu występowało Stowarzyszenie Interesu Społecznego “Wieczyste”. Jednak wniosek do Prokuratury Okręgowej pozostał bez odpowiedzi. W lutym br. Stowarzyszenie zatem wystąpiło do Prokuratury Krajowej. Wydawało się, że także ten wniosek pozostanie bez odpowiedzi. A jednak wczoraj Stowarzyszenie otrzymało kopię pisma Prokuratury Krajowej z 20 lutego 2017 r. o przekazaniu wniosku o uchylenie izolacyjnego środka zapobiegawczego do Prokuratury Okręgowej celem stosownego rozpoznania.

Niezależnie od powyższego, 21 marca o godz. 10.00 w Sądzie Rejonowym Warszawa Wola odbędzie się rozprawa w sprawie Marcina Karłowicza (IV K 67/17). Być może zatem skoro sprawa trafiła do sądu, a materiał dowodowy zgromadzony, czyli nie ma możliwości mataczenia, Marcin zostanie zwolniony.

(Serwis21, 2/03/2017)

Inne zapisy autora:

sprzeciw21

188 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

  1. gniew

    Szczęść Boże. Należałoby pociągnąć do odpowiedzialności karnej sprawcę oskarżenia Pana Marcina Karłowicza, i dopilnować aby kara go dosięgła i była nieunikniona.
    pozdrawiam wszystkich Nardowców gniew

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217