Bez kategorii
Like

Prokuratura i jej decyzji w brew Sądowi .

05/02/2011
476 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

  Nowa Kamena artykuł 6   ‘’Teoria Prawa ‘’ Polskie prawo jest dobre . Wielu tu się oburzy ale taka jest prawda ! To urzędnicy spowodowali , że jest ono nie realizowane . Prokuratura wielo krotnie nas zaskakiwała , że umarzyła wiele postępowań . Dlaczego tak jest o tuż to wynika często z tego , że prokuratorzy są leniwi ! Polski Kodeks Postępowanie Karnego   jest skonturowany bardzo praktycznie  . Przykład działania prawo :   Prokuratura i jej decyzji w brew Sądowi . Nie alimentacja to problem wielu samotnych matek i osób niepełnosprawnych . Organy Państwa Polskiego ignorują wierzycieli i zrzucają odpowiedzialność  i swoje obowiązki . Parę tygodni temu zapadł wyrok za jeden z najdłuższych okresów nie alimentacji w Polsce 10 lat . Ojciec pokrzywdzonego jest mu winien 200 000 PLN , […]

0


 

Nowa Kamena artykuł 6

 

‘’Teoria Prawa ‘’

Polskie prawo jest dobre . Wielu tu się oburzy ale taka jest prawda ! To urzędnicy spowodowali , że jest ono nie realizowane .

Prokuratura wielo krotnie nas zaskakiwała , że umarzyła wiele postępowań . Dlaczego tak jest o tuż to wynika często z tego , że prokuratorzy są leniwi !

Polski Kodeks Postępowanie Karnego   jest skonturowany bardzo praktycznie  .

Przykład działania prawo :

  Prokuratura i jej decyzji w brew Sądowi .

Nie alimentacja to problem wielu samotnych matek i osób niepełnosprawnych . Organy Państwa Polskiego ignorują wierzycieli i zrzucają odpowiedzialność  i swoje obowiązki . Parę tygodni temu zapadł wyrok za jeden z najdłuższych okresów nie alimentacji w Polsce 10 lat . Ojciec pokrzywdzonego jest mu winien 200 000 PLN , Sąd Rejonowy w Gdyni Wyrokiem z dnia 19.01.2010 Syn. Akt IIK 21/10 roku skazał na kare pozbawienia wolność na okres 1 roku w zawieszeniu na okres 3 lat próby   .

                Pokrzywdzony jest osobą niepełnosprawną porusza się na wózku inwalidzki  ukończył liceumogólnokształcącew Gdyni . Od 6 lat toczy batalie swoje życie .

Ojciec pokrzywdzonego jest osobą z wyższym wykształceniem Socjolog , od kilkunastu lat nie płaci alimentów wysokość 800 PLN .

Sytuacja finansowa ojca jest do syć dziwna komornik w postępowaniu egzekucyjnym wykazał , iż dłużnik nie ma żadnych dochodów i nie jest możliwa egzekucja długu który opiera bagatela na kwotę 200.000 PLN .

 

Pokrzywdzony zdobył jednak dowody i uwiarygodnił  , że jego ojciec jest powiązany z szeroką grupą warszawskich biznesmenów , ludźmi którzy prowadzą interesy z na całym świecie w sferze  gwarancji bankowych , gazu , ropy , diamentów itp. .

Poprosił komornika aby zajął jego wierzytelność w tych firmach , komornik wysłał do podanych film zajęcie wierzytelności . Po 30 stu dniach otrzymał on  oświadczenie od tych firm , że dłużnika  nie znają .

Wierzyciel jednak nie poddał się i w grudniu 2009 roku zawiadomił prokuraturę rejonową w Gdyni om popełnieniu przestępstwa przez jego ojca i te firmy przestępstwa z art. 300&2 KK .

Po pół roku Prokuratura Rejonowa w Gdyni postanowieniem z dnia 31.05.2010 roku umorzyła śledztwo 4Ds 2787/09 z przyczyn brak stwierdzenia przez ojca pokrzywdzonego przestępstwa . Pokrzywdzony odwołał się do Sądu Rejonowego w Gdyni . Sąd Rejonowy w Gdyni postanowieniem z dnia 08.09.2010 roku Syng. Akt IX Kp 431/10 uchylił postanowienie o umorzeniu i skierował sprawę do ponownego  rozpatrzenia wskazując w ramach art.330&1 KPK niezbędne czynność które prokurator Prowadzący Prok. Mirella  Kierszka .

    Pomimo postanowienia Sądu w dniu 30.10.2010 roku prokurator  Mirella  Kierszka umorzyła śledztwo 4Ds 1838/10 bez realizacji postanowienia Sądu Rejonowego w Gdyni z dnia 08.09.2010 roku Syng. Akt IX Kp 431/10 .

 

Z naszych informacji wynika , że w dniu 12.11.2010 roku pokrzywdzony złożył ponownie zażalenie w raz z wnioskiem o zmianę prokuratora skierował je do prokuratury okręgowej w Gdańsku  .

Miejmy na dzieje , że prokuratura podejmie właściwą decyzje  .

 

 

 

 

Redaktor Naczelny Nowej Kameny

 Bronisław Waśniewski – Ciechorski    

0

Wa

Felietonista Dziennikarz

97 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758