Bez kategorii
Like

Prokuratorzy wojskowi pod lupą

02/10/2012
397 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

W zawiadomieniu nie padają nazwiska, ale wiadomo, że chodzi tu o dwóch prokuratorów wojskowych: szefa WPO płk. Ireneusza Szeląga oraz gen. Krzysztofa Parulskiego, ówczesnego naczelnego prokuratora wojskowego.

0


Prokuratorzy wojskowi pod lupą.

Ważne informacje dziwnym zbiegiem okoliczności nagminnie są przemilczane. Gdyby ND nie zauważył, nie byłoby tematu. Warto śledzić ten temat:

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Poznaniu zajmie się doniesieniem mec. Piotra Pszczółkowskiego, pełnomocnika Jarosława Kaczyńskiego w śledztwie smoleńskim. Dotyczy ono możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuczestniczeniu polskich funkcjonariuszy publicznych w sekcjach zwłok ofiar katastrofy.

Doniesienie zostało skierowane do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która prowadzi główne śledztwo w sprawie katastrofy. Jednak Naczelna Prokuratura Wojskowa podjęła decyzję o skierowaniu sprawy do Poznania, aby uniknąć zarzutów o brak obiektywizmu. Jak stwierdził rzecznik NPW płk Zbigniew Rzepa, z tego samego powodu wystąpiono do prokuratora generalnego, by oddelegował do prowadzenia tej sprawy prokuratora z prokuratury powszechnej, a nie wojskowej.

We wniosku mec. Piotr Pszczółkowski zarzucił funkcjonariuszom publicznym, że nie wnioskowali o dopuszczenie do udziału i nie uczestniczyli w sekcjach zwłok 95 ofiar katastrofy. W zawiadomieniu nie padają nazwiska, ale wiadomo, że chodzi tu o dwóch prokuratorów wojskowych: szefa WPO płk. Ireneusza Szeląga oraz gen. Krzysztofa Parulskiego, ówczesnego naczelnego prokuratora wojskowego. W ocenie prawnika, mieli oni możliwość uczestniczenia w czynnościach procesowych na terenie Rosji dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy polskimi i rosyjskimi prokuratorami w nocy z 10 na 11 kwietnia 2010 roku.

Czytaj całość:http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/11362,z-warszawy-do-poznania.html

Bądźmy jednak realistami. Jest wiele przesłanek wskazujących, że mimo zabiegów organizacyjnych, to w tej sprawie nie będzie czystej gry.

 

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Adam Zawrat

Prawda, cnota i sprawiedliwosc z jednego pochodza gniazda. Trudno dla nich znalezc rymowanie.

16 publikacje
12 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816