Globalnie i Lokalnie
Like

Prokurator Rejonowy z Gorlic Tadeusz Cebo musi odejść!

06/01/2016
1299 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Prokurator Rejonowy z Gorlic Tadeusz Cebo musi odejść!

A przed jego odejściem należy przewietrzyć, czytaj zlustrować, całą Prokuraturę Rejonową w Gorlicach. Prokurator Tadeusz Cebo był negatywnym bohaterem wielu moich tekstów na portalu „Gorlice i Okolice“, a wcześniej „Bobowa Od-Nowa“. Moje zarzuty i publiczne doniesienia nigdy nie zostały poddane rzetelnej weryfikacji. To skandal i bezprawie, ale przecież takie skandale i bezprawie to była i jest specjalność partii-mafii, tj. Platformy Obywatelskiej i III RP.

0


 

Prokurator Tadeusz Cebo stoi pierwszy z lewej

Prokurator Tadeusz Cebo stoi pierwszy z lewej

Jeśli rzeczywiście na prawdzie polegają deklaracje nowego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, Prokuratury Rejonowej w Gorlicach i jej prokuratorów nie można zostawić w spokoju. Nazbierało się zbyt wiele spraw. Pisałem o wielu z nich, a ich ciężar gatunkowy nie pozostawia złudzeń, że gorliccy prokuratorzy pozostawali na usługach miejscowych sitw i układów. I zamiatali pod dywan co się dało…, na potęgę!!! Nawet podpalenie zabytkowego kościoła w Ptaszkowej: https://marucha.wordpress.com/2014/01/15/prokurator-korbelak-z-gorlic-satanista-czy-kolesiem-bandytow/!  Przypomnę w tym miejscu także monity stowarzyszenia „Prawda i Wolność“ Mariana Strugały w sprawach geodezyjnych (zob. mój materiał prasowy pt. „Święte prawo własności“ – http://gorliceiokolice.eu/bobowaodnowa/dokumenty/prawda_i_wolnosc_01.pdf), przypomnę moje liczne bezskuteczne doniesienia dotyczące naruszenia ustawy o dostępie do informacji publicznej, przypomnę aferę z bezprawnym posadowieniem znaku B-18 w Wilczyskach, przypomnę brak reakcji prokuratury na łamanie prawa przez samorządowych funkcjonariuszy publicznych w powiecie gorlickim wykazywane przez Regionalną Izbę Obrachunkową w całym powiecie gorlickim, przypomnę brak reakcji prokuratury na karygodne działania samorządowców zadłużających Biecz, przypomnę brak reakcji prokuratury na aferę z zakupem dworu Długoszowskich w Bobowej, przypomnę aferę z siekierezadą, pryzypomne wreszcie jeden z moich najpopularniejszych artykułów: http://gorliceiokolice.eu/2013/01/artykul-231-%C2%A71-kodeksu-karnego/

Prokurator Tadeusz Cebo lekceważył sobie nawet  moje bezpośrednie wnioski za co był dyscyplinowany przez ministerstwo sprawiedliwości. Ale to był tylko detal.

Jeśli chcemy posprzątać nasze polskie sprawy, nie możemy zapominać o Polsce lokalnej, w której „prym wiodą“ takie instytucje jak prokuratura w Gorlicach, pozostająca de facto poza jakąkolwiek kontrolą społeczną.

Kończąc ten felieton chciałbym moim Czytelnikom zrelacjonować dialog, do którego doszło w Sądzie Rejonowym w Gorlicach kilka miesięcy temu. Po jednej z rozpraw, dotyczących mojego doniesienia o domniemaniu popełnienia przestępstwa przez samorządowców z Bobowej, dotyczącego nieudostepnienia informacji publicznej, na korytarzu Sądu Rejonowego w Gorlicach, zadałem pytanie młodemu prokuratorowi z Gorlic Sławomirowi Korbelakowi, dlaczego w tej drobnej, zdawałoby się sprawie, stoi po stronie władzy bobowskiej, a nie obywateli. Pan prokurator Sławomir Korbelak, popatrzył na mnie zdumiony i powiedział:

– W tej Bobowej to tylko pan protestuje! (prokurator Korbelak był, jego zdaniem, dość dobrze zorientowany).

– No, nie tylko ja… – odpowiedziałem.

– Ale przecież mogliście sobie wybrać inne władze… – i odwracając sie na pięcie odszedł, nie czekając na orzeczenie sądu, które wiadomo jakie miało zapaść! I takie zapadło, tzn. po myśli prokuratora Korbelaka.

Ta wymowna scena więcej mówi o polskiej „sprawiedliwości“ i „demokracji“ w III RP niż wszystkie teksty, które napisałem na tym portalu. Nie prawo się liczy, tylko władza, która tę władzę sprawuje razem z prokuratorami Tadeuszem Cebo i Słwomirem Korbelakiem.

A jeśli prokuratorzy Tadeusz Cebo i Sławomir Korbelak poczuli sie urażeni moim felietonem, to do Sądu Rejonowego w Gorlicach droga im bardzo bliska. Tylko kilka schodów!!! I dziennik podawczy też blisko!!!

Więcej na ten temat:

http://gorliceiokolice.eu/tag/prokuratura-rejonowa-w-gorlicach/,

http://gorliceiokolice.eu/tag/tadeusz-cebo/,

http://gorliceiokolice.eu/2015/05/sedzia-bogdan-kijak-i-prokurator-tadeusz-cebo-za-zamknietymi-drzwiami/,

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816