Bez kategorii
Like

Prof.Baden podjął współpracę z ZP A.Macierewicza

22/03/2012
350 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
no-cover

Informuje o tym „Nasz Dziennik” w dzisiejszym wydaniu. Jednak udziału w badaniach ekshumowanych ciał P.Gosiewskiego i J.Kurtyki WPO definitywnie odmówiła. Co i kogo ukrywa PW ?

0


 

Prof.Barbara Świątek oświadczyła, że nie ma nic przeciwko obecności prof.Badena. Obecności ale gdzie – przy badaniach czy w korytarzu wrocławskiego zakładu ? Tego nie precyzuje ani sama profesor, ani ND, a szkoda.

Przeciwne zdanie co do udziału prof.Badena w czynnościach wyraził prokurator ppłk Karol Kopczyk z Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, w gestii której spoczywało wydanie zgody amerykańskiemu specjaliście, ale nawet pozwolenie na obserwowanie czynności nie zostało mu wydane.  Za powód odmowy prokuratura posłużyła się następującym argumentem – polscy specjaliści mogliby się poczuć obrażeni bo obecność obcego obserwatora rzekomo byłaby podważaniem ich rzetelności i kompetencji. Prokuratura jednak nie informuje czy pytała specjalistów.

Faktem jest, że gdy w danym zespole uczestniczy renomowany i wybitny obcy specjalista, jego członkowie czują się zaszczyceni jego współpracą. Zwłaszcza jeśli jest to światowej sławy specjalista.

Moim skromnym zdaniem – jeśli ktoś tu jest urażony to wyłącznie  WPO, reprezentowana w tym przypadku przez ppłka Kopczyka. Za co ? Za bardzo krytyczne uwagi prof.Badena  pod adresem wyjątkowego  niechlujstwa i braku profesjonalizmu Rosjan, które  polska  prokuratura wojskowa akceptując  uznaje niejako za  normalne i nieodbiegające od ogólnie przyjętych w świecie cywilizowanym standardów. To z kolei rzuca automatycznie  bardzo złe światło na polskich wykonawców śledztwa smoleńskiego bo z jednej strony demaskuje ich jako obrońców Rosjan i ich metod, z drugiej zaś stawia pod znakiem zapytania rzetelność i kompetentność polskiej strony śledztwa smoleńskiego, na dodatek nie tylko w kwestii wykonania badań ciał ofiar smoleńskich ale i śledztwa smoleńskiego jako całość. Dodatkowym elementem jest to, że tak niepochlebne zdanie wypowiada autorytet światowej klasy, na dodatek w sprawie, która jest znana całemu światu i ma dla Polski wyjątkowe znaczenie choćby z tego powodu – kto będzie szanował państwo, które w obliczu tragicznej  śmierci 96 swoich obywateli, w tym głowy państwa, najwyższych urzędników państwowych najważniejszych instytucji i generalicji w niejasnych okolicznościach, nie robi nic albo robi w sposób niezgodny i urągający wszelkim zasadom.

 Ppłk Kopczyk owszem, miałby podstawy czuć się urażony ale tylko w jednym przypadku – gdyby organ, którego jest przedstawicielem prowadził śledztwo smoleńskie zgodnie z zasadami. Bo rosyjskie standardy rosyjskimi, w Polsce jednak obowiązują standardy polskie, które wcale nie odbiegają od tych  światowych. Problemem jedynie leży w tym, że nie ma kto ich respektować w przypadku śledztwa smoleńskiego, w którym dominuje polityczne zamówienie partii rządzącej i polska palestra zaangażowana w śledztwo zamiast służyć Temidzie, służy określonym interesom partyjnym !

Na szczęście ani ppłk Kopczyk, ani prokuratury wojskowe i cywilne  nie mają nic do gadania w kwestii składu osobowego Komisji Parlamentarnej pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza, z którą prof.Baden podjął współpracę. W całej tej parodii jaką jest prowadzone przez polskie organy państwowe  śledztwo smoleńskie jest to dobra wiadomość bo  obecność prof. Badena w Zespole A.Macierewicza pozwoli Zespołowi na precyzyjne wypunktowanie wszystkich nieprawidłowości, niedociągnięć i zaniechań w badaniu jedynego dostępnego i wiarygodnego dla polskiego śledztwa  źródła informacji co tak naprawdę w Smoleńsku się zdarzyło, jakim są ciała ofiar.I niewykluczone, że w rezultacie tej współpracy dojdzie do kolejnych ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej, które wg profesora (i nie tylko) powinny być przeprowadzone na wszystkich ciałach.

Państwo polskie rzekomo zdało egzamin… Zdaje go ciągle i  zdawać będzie nawet wtedy gdy śledztwo smoleńskie się zakończy. Teraz państwo polskie jest w kolejnym etapie zdawania go. Jak go zda ?

Jak pan uważa – ppłk Kopczyku, i pan – naczprokwoju Artymiuku, genproku Seremecie, ministrze sprawiedliwości RP ?

 

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120322&typ=po&id=po19.txt

zdjęcie wprowadzające: http://comprint.cp2.win.pl/wch/wp-content/uploads/2009/07/temida.jpg

0

contessa

widziane okiem skrzypka na dachu... Jeszcze Polska nie zginela / Isten, áldd meg a magyart

227 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758