Bez kategorii
Like

Profanacja Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze

09/12/2012
468 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

O godzinie 12-tej odbędzie się dziś na Jasnej Górze Msza św. ekspiacyjna. Ojcowie Paulini zapraszają wszystkich do włączenia się w modlitwę osobiście bądź w łączności duchowej.

0


 

 

 

 

 

 

Profanacja Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze

 

http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com

Cudowny Obraz Matki Bożej w Kaplicy Jasnogórskiej został dziś rano sprofanowany przez 58-letniego mieszkańca Dolnego Śląska.  Ikona jest chroniona szybą, więc nie uległa uszkodzeniu.

O godzinie 12.00 odbędzie się dziś na Jasnej Górze Msza św. ekspiacyjna. Ojcowie Paulini zapraszają wszystkich do włączenia się w modlitwę osobiście bądź w łączności duchowej.
Akt profanacji, który miał miejsce po porannej Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu, dokonano dzień po uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
– Mężczyzna lat 58, mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który próbował uszkodzić Cudowny Obraz został natychmiast zatrzymany przez Straż Jasnogórską, następnie został przekazany policji. Teraz sprawdzamy jakiego były jego motywy działania. W tym momencie mogę jedynie powiedzieć że może odpowiadać za znieważenie uczuć religijnych – powiedziała w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl podinsp. mgr Joanna Lazar, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna próbował zniszczyć obraz bliżej nieokreśloną substancją. Katolicka Agencja Informacyjna informowała o zbezczeszczeniu Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej farbą.

Jak dodała podinspektor mężczyzna został zatrzymany i przebywa w tym momencie w areszcie i jest przesłuchiwany przez policję.

Kaplica jest obecnie zamknięta, na popołudnie zaplanowano w sanktuarium nabożeństwa ekspiacyjne.

Źródło Nasz Dziennik

Oświadczenie przeora Jasnej Góry

W dniu dzisiejszym tj. 9 grudnia br. miała miejsce próba zniszczenia Cudownego Obrazu Królowej Polski na Jasnej Górze poprzez oblanie go czarną substancją. Obraz, dzięki specjalnemu zabezpieczeniu, nie został w żaden sposób uszkodzony.

Wraz z Biskupami częstochowskimi, Ojcowie i Bracia Paulini odprawili modlitwy ekspiacyjne. Prosimy wszystkich o włączenie się do tej modlitwy.
Kaplica Matki Bożej zostanie otwarta dla wiernych o godz. 11.45. Pierwszym nabożeństwem będą Suplikacje i modlitwy wynagradzające.
O. Roman Majewski OSPPE
Przeor Jasnej Góry.
 

 http://www.jasnagora.com

0

Miros

najgrozniejszy obecnie atak, to atak na PRAWDe

107 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758