Bez kategorii
Like

Proces Wojciecha Sumlińskiego – notka informacyjna.

28/01/2013
459 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Kilka informacji związanych z procesem dziennikarza śledczego, Wojciecha Sumlińskiego.

0


Tym razem relacji z procesu nie będzie, ponieważ dzisiejsza rozprawa, na wniosek Wojciecha Sumlińskiego, z ważnych przyczyn osobistych, została odroczona. Nie zamieściłem również relacji z poprzedniej rozprawy, która odbyła się w dn. 21.01.2013 r., ponieważ nie mogłem, niestety, w niej uczestniczyć.

Według informacji, które uzyskałem, na tej poprzedniej rozprawie ponownie był przesłuchiwany w charakterze świadka dr Leszek Pietrzak. Odczytywano jego zeznania złożone w prokuraturze w postępowaniu przygotowawczym, a obecny na rozprawie prokurator zadawał mu dodatkowe pytania, dotyczace tychże zeznań. W rozprawie tej nie uczestniczył Wojciech Sumliński, ale jego obrońca, prawdopodobnie po konsultacji z oskarżonym przez prokuraturę dziennikarzem, wyraził zgodę na przesłuchanie świadka i zadawanie mu pytań. Rozprawa trwała około dwóch godzin.

Przesłuchanie dr Leszka Pietrzaka ma być kontynuowane na kolejnej rozprawie – najprawdopodobniej zostaną również odtworzone nagrania, których dokonał płk.Leszek Tobiasz, spotykając się z Leszkiem Pietrzakiem, ale nie jestem pewien, czy zostaną one faktycznie odtworzone na sali sądowej, czy też zostaną odczytane ich stenogramy.

Kolejne odsłony procesu odbędą się w lutym – 20.02.2013 r. (środa) o godz. 10:00, sala 134 oraz 26.02.2013 r. (wtorek) o godz. 10:00 w sali 142, w Sądzie Rejonowym dla Warszawa Wola, ul.Kocjana 3.

Uprzejmie proszę Szanownych Czytelników tej notki informacyjnej, aby w ewentualnych komentarzach posługiwać się imieniem i inicjałem nazwiska, współoskarżonego w tym procesie wraz z dziennikarzem Wojciechem Sumlińskim, byłego wysokiego oficera kontrwywiadu PRL, Aleksandra L., ponieważ nie wyraził on zgody na podawanie w relacjach z procesu na swoich danych osobowych ani na publikowanie swojego wizerunku

Inne zapisy autora:

0

Avatar
ander

188 publikacje
2 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816