Bez kategorii
Like

Problemy techniczne NE to oszustwo hostingowe firmy Micfo

22/11/2012
513 Wyświetlenia
0 Komentarze
14 minut czytania
no-cover

Problemy techniczne Nowego Ekranu są denerwujące i zniechęcające. Strona Nowego Ekranu jest wprawdzie już w pełni dostępna, ale jak jestem na stronie i chcę się cofnąć to zdarza się meldunek:

0


że przeglądarka nie może się połączyć ani ze stroną nowyekran.pl ani ze stroną  admin.nowyekran.pl


Ciąg dalszy artykułów: http://idb.nowyekran.pl/post/80914,puscilem-do-internetu-baka

http://idb.nowyekran.pl/post/80992,fachowe-uzdrawianie-wlasnych-problemow-z-internetem


Po takich meldunkach odświeżam stronę i ona się jednak ładuje. Internauci mający wolne łącze do Internetu nie będą w takich warunkach mogli strony NE w ogóle załadować! A to jest już przecież tragiczne dla nas wszystkich.

 

 
Serwer wysyła krótką, ale dużą paczkę informacji i jak komputer nie jest w stanie jej w pełni przejąć, bo ma za wolne połączenie i nie funkcjonuje przez Proxy[1] to ładowanie strony się zatrzymuje.

Takie trudności w ładowaniu strony prowadzą gwarantowanie do zniechęcenia i ludzie zaczną omijać stronę NE.
 
Widoczne trudności techniczne z portalem NE zaczęły się 11 listopada na początku Marszu Niepodległości, ale dzisiaj jest już 11 dzień po marszu. Zaczynam tracić cierpliwość i w myślach bluzgać. Te ciągłe przerwy naprawdę denerwują!
 
Redaktor Naczelny NE Łażący Łazarz  widzi okazję do zwiększenia popularności i rozgłasza w Internecie:  
         
19.11.2012. (…)Ewentualny atak wiążemy z naszymi publikacjami na temat prowokacji policyjnej oraz pobicia dzieci przez policję na Marszu Niepodległości, a także z opublikowaniem wywiadu z Włodzimierzem Olewnikiem odnośnie możliwości dokonania porwania i zabójstwa przez polskie służby specjalne.(…)
Tomasz Parol – Redaktor Naczelny Nowego Ekranu"
 
 
Jedyne co z prezentacji strony Nowyekran.pl  jest w Polsce to administracja serwera DNS. Czy chodzi o częściową blokadę DNS-u[2] w Polsce? To jest ten możliwy "wpływ służb" jak chce Tomasz Parol.
 

Byłoby to bardzo wyrafinowane i dla laika trudne do udowodnienia, ale logiczne przypuszczenie przy tak niezwykłej kombinacji, że jeden serwer  DNS jest w Polsce, a drugi w USA.

Nameserver        ns1.netart.pl
DNS admin         biuro@netart.pl
Reverse DNS       rdns-199.189.249.113.micfo.com
 
Jeżeli polski DNS serwer jest stale manipulowany to do włączenia się amerykańskiego serwera upływa trochę czasu: strona jest na serwerze w Nowym Jorku, zapytanie z Niemiec gdzie jestem, idzie upraszczając, najpierw do Polski, następnie do USA. Droga:  Niemcy – Polska – USA.
 
Jeżeli usługa serwera DNS w Polsce jest częściowo —— przerywana to włącza się serwer zapasowy w USA, wtedy droga do ładowania się wydłuża.
Droga:  Niemcy – Polska – USA – USA.
 
Uwaga to jest tylko wirtualne rozważanie, niepoparte jeszcze dowodami.
 
By znaleźć dowody zaczynam badać sprawę, jak potrafię na ZDROWY ROZUM. Nie jestem przecież informatykiem. Na szczęście nie muszę niczego wymyślać, wszystko jest w sieci.
Np. co piszą inni o tej firmie w sieci. Znalazłem cały test z lipca 2012 r.
 
O szybkości na serwerach administrowanych przez Micfo piszą tak:

Po pierwszych 30 dniach, gdy upłynie gwarancja zwrotu pieniędzy zaczyna się koszmarny spadek prędkości na serwerach Micfo. Doświadczysz, że prędkość ładowania stron internetowych znacznie spada, gdyż Micfo zmniejsza ilość czasu CPU i zarezerwowanej pamięci dla twojej strony internetowej. Jeśli używasz dla zarobku takich usług jak Google, AdWords, czy Google / Yahoo Search, hosting z Micfo to tylko marnowanie pieniędzy.
 
Żaden czytelnik nie może być tak cierpliwy i czekać ponad 10 sekund na załadowanie strony. Zrobiono test porównywujący i niezależnie od rodzaju obciążenia, czy to wyszukanie z bazy danych, generacja stron, czy renderowanie stron, prezentacje na serwerach Micfo były o 560 procent wolniejsze niż na serwerach BlueHost.
 
Micfo Przegląd – szybkość ładowania
Samodzielnie zbieram parametry z headerów serwerów i je analizuję. Widzę dystrybucję biurową Linuxa – zadaję pytanie konkursowe: Czy to jest odpowiednia dystrybucja Linuxa dla serwera internetowego?
 
HTTP/1.1 200 OK
Server: nginx
Date: Wed, 21 Nov 2012 22:31:02 GMT
Content-Type: text/html
Connection: close
Vary: Accept-Encoding
X-Powered-By: PHP/5.3.6-13ubuntu3.9
Expires: Wed, 21 Nov 2012 22:31:05 GMT
 
Bardzo to egzotyczne dla mnie. Zwykle używa się serwera Apache lub Windows. A tu raptem serwer "nginx" i dystrybucja biurowa Linuxa ubuntu 3.9 z PHP 5.3.6-13
 
Czy to funkcjonuje na Micfo?
 
Okazuje się, że NIE panowie informatycy! Czy to może u was siedzi ta pluskwa, która dezinformuje w sprawie firmy Micfo? 
 
(dlatego wszystkie inne firmy korzystające z serwerów Micfo używają PHP niższe np. PHP/5.2.17 (bacantoh.com) 
 
Wg wspomnianego już testu:
 
These are the reasons why you shall not choose Micfo on the web hosting features:
  • Micfo Boundless hosting only supports 1 domain on 1 account.
  • Micfo doesn’t support Shell (SSH) Access and customized PHP.ini.
  • Micfo only supports PHP 5.2.x but not the latest 5.3.x.
  • Micfo doesn’t support Ruby on Rails and Python websites.
  • Micfo doesn’t support custom Cron jobs that a ton of WordPress plugins may not work properly there.

Zadaję sobie pytanie JAK radzą sobie inni klienci w firmie "bez problemów" Micfo, LLC?

Odwiedzam firmę Micfo, LLC. Firma obsługuje aktualnie (w hostingu)[3] astronomiczną ilość 62 domen: 62 słownie sześćdziesiąt dwie! – dużo stron hinduskich i arabskich, oraz polską narodową :). Firma hostingowa mojej strony, dzisiaj już z bardzo zniszczoną reputacją, pakowała w najlepszych czasach na jeden adres IP[4] do 300 klientów (za 60 Euro/rok).
 
Widzę, że wszyscy klienci Micfo, LLC teraz na jesieni od września mają zmiany na serwerach, co widać np. strona o wielokrotnie większym obciążeniu niż NE- gprchecker.net musiała startować na nowo serwer od 27 października 10-krotnie!
 
Inny klient firmy Micfo, LLC- savethebabygirl.com też ma przerwy w ładowaniu – nie funkcjonuje bezbłędnie.
 
 
Następny klient Micfo, LLC.

maronitology.com ma taki header:

"Bandwidth Limit Exceeded
The server is temporarily unable to service your request due to the site owner reaching his/her bandwidth limit. Please try again later."

Widać, że klienci się starają, ale im nie wychodzi u Micfo.

Dalszy wyciąg z omawianego testu[5] dostawcy usług internetowych Micfo:

"Ocena opiera się na rzeczywistym doświadczeniu usług z Micfo, Micfo hosting uptime jest gorsze niż ich gwarantowane 99,9%. W większości skarg klientów i naszego prawdziwego doświadczenia z hostingiem, Micfo uptime działa tylko przez pierwsze 30 dni. Po tym czasie możesz zacząć dostawać pierwsze zakłócenia w przedziałach tygodniowych lub dwutygodniowych.
 

Gdy zgłosisz reklamacje, pracownicy Micfo zawsze powiedzą, że to nie jest wina ich firmy. "Ich obsługa nie obejmuje obszarów, w których Micfo nie ma bezpośredniego wpływu, takich jak awarie udostawców Backbone, w światłowodowych sieciach liniowych, u dostawców usług DNS lub zagadnień związanych z rejestracją domen i poddomen, denial of service attacks lub awarii połączeń pomiędzy lokalizacją klienta a serwerownią firmy Micfo."

W rezultacie, niezależnie od kwestii dla witryn umieszczonych z Micfo, to jest to na pewno problem, ich kontroli i nie może być liczony do przestojów.

W minionym pół roku, monitorowaliśmy uptime strony dla próbki strony na WordPress w firmie hostującej Micfo. Rzeczywisty wykryty uptime dla naszej strony był tylko 99,1%. Oznacza to, że klienci mają prawie 6 ~ 10 godzin przestoju w każdym miesiącu. To sprawia, że biznes z takich stron obiektywnie słabnie.

Micfo Not Recommended XXX

 

Tylko hipotetycznym dodatkowym sprawcą awarii w ładowaniu strony NE może być też ulokowanie pierwszego serwera DNS w Krakowie (NetArt Spółka Akcyjna S.K.A. Cystersów 20a, 31-553 Kraków), a drugiego w Nowym Jorku.

 
Gdy są zakłócenia w kablu pod Atlantykiem lub serwer DNS w Krakowie jest bojkotowany, to strona Nowy Ekran.pl będzie miała problemy, aż do ostatniego blogera, który ją odwiedza!
 
Jeżeli strona http://nowyekran.tv funkcjonowała cały czas poprawnie (nie mogę tego ocenić, gdyż za rzadko ją odwiedzałem, ale zawsze funkcjonowała poprawnie, gdy ją odwiedzałem) to mielibyśmy wtedy dowód, że winny jest serwer DNS w Krakowie.
 
Strona Nowyekran.tv ma hostowanie serwera DNS w mserwis.pl  (MSERWIS, ul. Kazimierza Wielkiego 27, 50-077 Wrocław) oraz alternatywny serwer DNS (Reverse DNS) również w firmie Micfo w Nowym Jorku (Micfo, LLC. 154 Grand Street New York NY US 10013)
 

Mój wniosek dla ludzi, którzy mają jeszcze mniej pojęcia niż ja, dla pana dr Opary, dla zarządu firmy NE, oraz dla pracujących dla NE informatyków -specjalistów:
 
wybraliście drogą, złą firmę hostingową i wpadliście na obiecanki marketingowe. Reklama, jak to reklama jest do 90 procent nieprawdą – tyle błędów na większości stron hostowanych przez tą firmę świadczy, że jej usługi są główną przyczyną awarii strony NE.
 
Narzucają się panie dr Opara mi osobiście następujące wnioski:
 
trzeba tą czteroletnią opłatę na firmę Micfo spisać na straty i zamienić natychmiast firmę Micfo, LLC na lepszą!
 
Polecam hosting bluehost oraz trzeba zmienić firmę administrującą DNS Nowego Ekranu w Polsce- gdyż jak przypuszczam, polecenie dziadowskiej firmy Micfo wyszło od Krakowiaków z Netart.

Alternatywnie polecam zmienić nazwę strony na końcówkę.com i wyemigrować ze stroną NE w całości do USA (gdyż pan to tam lubi).
 
 
Krok do Ustroju Demokracji Bezpośredniej:
 
AKT WOLI NARODU
Petycja do Narodu Polskiego
Podpisz we własnym interesie
 


[1] Serwer pośredniczący, patrz http://pl.wikipedia.org/wiki/Proxy

[2] DNS to złożony system komputerowy oraz prawny. Zapewnia z jednej strony rejestrację nazw domen internetowych i ich powiązanie z numerami IP. Z drugiej strony realizuje bieżącą obsługę komputerów odnajdujących adresy IP odpowiadające poszczególnym nazwom. Więcej w Wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Domain_Name_System

[3] Hosting to udostępnianie przez dostawcę usług internetowych zasobów serwerowni, patrz http://pl.wikipedia.org/wiki/Hosting

Inne zapisy autora:

0

Avatar
adevo

Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Bezposredniej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkanców, rozpowszechniam terminy!! Prosze siebie i Polski nie skracac w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

96 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816