Artykuły redakcyjne
Like

Problemy polskiej partyzantki

02/03/2015
1092 Wyświetlenia
3 Komentarze
2 minut czytania
Problemy polskiej partyzantki

Kolega doniósł mi uprzejmie, że na wsi polskiej, co to goła i wesoła, nie boją się Ruskiego, ani nikogo zresztą, bo w razie czego utworzą partyzantkę. A wiadomo, że z polską partyzantką nikt jeszcze nie wygrał. Chyba, że inna polska partyzantka.
Oружие kupi się od naszych wrogów, czyli od samych Ruskich na bazarze. W razie trudności dokupi się z dwie malutkie (trza oszczędzać) bombki atomowe, bo jak kiedyś śpiewali studenci – “Nie oddamy Lwowa, nie oddamy miasta Lwowa. Jedna atomowa, druga atomowa i wrócimy znów do Wilna. A chachary żyją i gorzałę piją, z góry spoglądają, wszystkich w d…. mają”. Gwoli ścisłości, to “Wilno” nijak ma się do teraźniejszości ale tak było – niewiadomo czemu w oryginale. Współczesnych studentów informuję, że “chachar”, to po prostu łobuz w gwarze śląskiej. Nie mylić z chaziajem lub (wybaczcie) z Chazarem.

0


Myślę, że z tą partyzantką może być jednak kłopot. Partyzant, to taki człek, który nagminnie lubi  ukrywać się w lasach. I tu jest pies pochowany. Lada moment polskie knieje będą prywatne i Private – “Schießen ohne Vorwarnung “. Strzela się bez ostrzeżenia. I co ma taki patyzant zrobić, jeżeli jeszcze “zum beispiel” nie zdążył zakupić broni, bo komornik odebrał mu traktor i nie ma czym na bazar dojechać? Poza tym w Polsce strzelać umie tylko mafia. Germanizmów używam celowo, bo tylko zaprzyjaźniona wróżka i mój kot (nomen omen imieniem Bomber-Bombowiec) wiedzą,  z kim będziemy walczyć.  A te cholery bez kolejnej stówy lub puszki z kocią marychą nie chcą tego dobrowolnie wyjawić.
Taak – przyszły partyzant, to klawego życia nie będzie miał. Bomba A kosztuje, nawet ta w wersji mini – trzeba by zrobić zrzutkę na parę gmin. Zresztą bazaru na stadionie XX-lecia w Warszawie też już nie ma. Partyzanci zawsze byli zaopatrywani w prowiant przez wspierającą ich miejscową ludność.  A jak ta ludność ma ich teraz wspierać?! Wszystko pod kontrolą. Kura zniesie o jedno jajko za dużo i już można się spodziewać nalotu ruskiego Suchoja, amerykańskiego F-35 lub innego drona! Krowy zaczipowane – mogą wrażym ośrodkom nadawać przez satelitę zakodowane informacje. Do hipersamu po zaopatrzenie w mieście  nie wjedziesz, bo samochód wydziela za dużo spalin.
Więc, co robić? Ano to, co napisał mój kolega – “musim jakos do wiosny doczekac, co czynimy i Wam życzymy aby juz jak najprędzej ona nastała “. Albo, jak w starym dowcipie:
“Partyzanci w strachu przed Niemcami schowali się w studni i postanowili udawać echo, dwóch Niemców zaczęło gadać obok studni: – Ciekawe gdzie się schowali partyzanci? – Ciekawe gdzie się schowali partyzanci? – Może są w lesie? – Może są w lesie? – Może są w studni? – Może są w studni? – Może do tej studni wrzucimy granat? – Może są w lesie?”. Chyba już lepiej doczekać wiosny…

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marmotte

19 publikacje
1 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816