Globalnie i Lokalnie
Like

PREZYDENT UKRAINY ŻYD WALZMAN (POROSZENKO) WRÓG POLSKI, POLAKÓW I POLSKOŚCI

16/08/2015
773 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
PREZYDENT UKRAINY ŻYD WALZMAN (POROSZENKO) WRÓG POLSKI, POLAKÓW I POLSKOŚCI

Walzman (Poroszenko) był jednym z prezydentów, zabierających głos podczas panelu politycznego pt. “Integracja europejska . Lekcja wyciągnięta z II wojny światowej i jej współczesne znaczenie”, który odbył się 6 maja 2015 roku w ramach obchodów 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Tendencja do ignorowania nauki, jaką była II wojna światowa musi zostać zaprzestana, zanim będzie zbyt późno – przestrzegał prezydent Ukrainy. Jak widać prezydent Ukrainy nie widzi sprzeczności pomiędzy wypowiedzeniem takich słów, a składaniem hołdów morderczych formacjom OUN-UPA okrutnym mordercom Polaków, Żydów, Ormian, Czechów, Rosjan, Niemców, Ukraińców. Ukraiński przywódca przekonywał, że dopóki trwa konflikt pomiędzy wartościami, a materialnymi interesami, bezpieczeństwo Europy jest kruche.

0


PREZYDENT UKRAINY ŻYD WALZMAN (POROSZENKO) WRÓG POLSKI I POLAKÓW

PRZEKAZUJE, ŻE SPUŚCIZNA MORDERCÓW POLAKÓW SPOD ZNAKU OUN-UPA NIESIE ZA SOBĄ EUROPEJSKIE WARTOŚCI

 

Paradoksalnie Żyd Walzman organizuje pogromy Żydów we Lwowie, czy w Kijowie, nie tylko tych różniących się poglądami społeczno – politycznymi z oligarchą czekoladowym i jego aparatem rządowym. Patrz http://niepoprawni.pl/blog/2218/bij-zyda-ze-zbrodnia-ukrainsko-niemiecka-w-tle

 

Z owych przekonywań wynika jasno, iż europejskie wartości utożsamiają się z okrutnymi mordami dokonywanymi na Polakach przez bandytów – morderców spod znaku Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii.

Walzman (Poroszenko)  był jednym z prezydentów, zabierających głos podczas panelu politycznego pt. “Integracja europejska . Lekcja wyciągnięta z II wojny światowej i jej współczesne znaczenie”, który odbył się 6 maja 2015 roku w ramach obchodów 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Tendencja do ignorowania nauki, jaką była II wojna światowa musi zostać zaprzestana, zanim będzie zbyt późno – przestrzegał prezydent Ukrainy. Jak widać prezydent Ukrainy nie widzi sprzeczności pomiędzy wypowiedzeniem takich słów, a składaniem hołdów morderczych formacjom OUN-UPA okrutnym mordercom Polaków, Żydów, Ormian, Czechów, Rosjan, Niemców, Ukraińców. Ukraiński przywódca przekonywał, że dopóki trwa konflikt pomiędzy wartościami, a materialnymi interesami, bezpieczeństwo Europy jest kruche.

Według prezydenta Ukrainy to jedyne remendium na to, by tragedie takie, jak II wojna światowa juz się nie powtórzyły. Zaznaczył jednak, że ingerencja europejska nie jest jednak zakończona.  

Tendencja do ignorowania nauki, jaką była II wojną światowa musi zostać zaprzestana, zanim będzie zbyt późno, przestrzegał prezydent Ukrainy.

Jak widać nie widzi on sprzeczności między wypowiadaniem takich słów a składaniem hołdów rezunom z OUN-UPA. Walzman był jednym z prezydentów, zabierających głos podczas panelu wspomnianego panelu politycznego, który się odbył 6 maja w ramach obchodów 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Ukraiński przywódca przekonywał, że dopóki trwa konflikt między wartościami a materialnymi interesami, bezpieczeństwo Europy jest kruche. Według prezydenta Ukrainy Unia Europejska to jedyne remedium na to, by tragedie takie, jak II wojna światowa, już się nie powtórzyły. Zaznaczył, że integracja europejska nie jest jednak zakończona. – Bezpieczeństwo na naszym kontynencie będzie kruche tak długo, jak długo UE nie przyjmie innych narodów, dla których ważna jest przyszłość Europy, dopóki będzie trwał konflikt między determinacją, a polityką, konflikt wartości i materialnych interesów – podkreślił ukraiński prezydent, zdający się nie dostrzegać, iż promowany obecnie na Ukrainie neobanderyzm, nawiązujący do spuścizny największych zbrodniarzy II wojny światowej, nijak się ma do wartości, o których perorował.

Co więcej, Walzman w sposób obłudny zaznaczył, że dzisiaj trzeba zadbać, by “błędy lat 30. XX wieku nigdy nie zostały powtórzone, by nigdy nie doszło do podobnego konfliktu w Europie”.

Słowa te w ustach prezydenta, który gloryfikuje rezunów spod znaku tryzuba to skandal, który nie powinien pozostać bez odpowiedzi, a jednak nie znalazł się żaden polityk, który by na to zareagował.

– Wydaje się, że taki konflikt jest bliski – kontynuował Walzman, dodając, iż “jest to lekcja, którą musimy zapamiętać w XXI wieku, kiedy doszło do agresji na mój kraj”.

– Co dziwne, widzimy, że są wysiłki, żeby ugłaskać agresora. Ukraina w tej chwili w pełni przestrzega ducha paktu zawartego w Mińsku, a jednak widzimy, że agresor w dalszym ciągu nasila swoje działania w Donbasie – przekonywał ukraiński prezydent, nie wspominając o mordach cywili, obywateli ukraińskich mordowanych przez ukraińskich żołdaków.

“- Tendencja ignorowania nauki z przeszłości musi być zaprzestana, zanim będzie zbyt późno” – podkreślił. Stwierdził, że UE stoi obecnie wobec najtrudniejszego wyzwania w swojej historii, stoi przed prawdziwym testem jedności, testem solidarności, testem podstawowych wartości europejskich. Według Walzmana – Poroszenki obecnie wyzwanie dla UE leży na Ukrainie, gdzie dziś umierają ludzie (mordowani również przez “patriotów” ukraińskich.) . “- Porzucenie Ukrainy oznacza porzucenie europejskich wartości oraz porzucenie pamięci o tych wszystkich, którzy zginęli w poprzednich wojnach po to, żebyśmy mogli dzisiaj cieszyć się wolnością” – podkreślił prezydent, uważający najwyraźniej, że historię można napisać na nowo, skoro o polskich ofiarach dokonanego przez Ukraińców ludobójstwa okrutnego – genocidum atrox – zapomnieć najwyraźniej w jego ocenie należy, a zbrodniczą formację nazwać bohaterską i patriotyczną, nawiązującą do europejskich wartości.

 

Aleksander Szumański “Głos Polski” Toronto 14 maja 2015 r.

 

 

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Aleszuma http://aleksanderszumanski.pl

Po prostu zwykly czlowiek

1163 publikacje
7 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816