Bez kategorii
Like

Prezydent popiera zabijanie dzieci z zespołem Downa

11/10/2012
401 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

PO powinna za wszelką cenę bronić rozsądnego kompromisu ws. aborcji – uważa prezydent Bronisław Komorowski. Naruszenie go – mówił – grozi wojną światopoglądową, której Polakom nie potrzeba.

0


Dodał, że nie wierzy jednak w uchwalenie restrykcyjnej ustawy.

Komorowski powiedział w środę wieczorem w "Kropce nad i" w TVN24, że jest zaskoczony i zdziwiony decyzją części posłów Platformy Obywatelskiej, którzy zagłosowali tego dnia za skierowaniem do dalszych prac sejmowych projektu ustawy autorstwa Solidarnej Polski, który zaostrza przepisy antyaborcyjne.

 "Jest to jakiś sygnał – według mnie – dezinformujący liczącą się część opinii publicznej. Dla mnie niepokojący sygnał, bo zawsze uważałem, że nie wolno naruszać wątłego i trudnego, ale służącego Polsce kompromisu, którym jest obecnie obowiązująca ustawa antyaborcyjna" – powiedział Komorowski.

 Według prezydenta sejmowe głosowanie nad tym projektem było "błędem" i to bez wątpienia "niefortunne wydarzenie". Jak podkreślił, nie każda dyskusja jest rzeczą pożądaną, a kompromis ws. aborcji w Polsce jest – jego zdaniem – dobrym rozwiązaniem w skali europejskiej.

 "Platforma Obywatelska powinna bronić za wszelką cenę tego z trudem wywalczonego i rozsądnego kompromisu politycznego, bo inaczej naruszenie go grozi zupełnie nieobliczalnymi konsekwencjami, wojną światopoglądową, której Polakom naprawdę nie potrzeba i wydaje mi się, że to zostanie naprawione w trakcie prac w parlamencie" – powiedział Komorowski.

Prezydent dodał, że nie wierzy, by ustawa zaostrzająca przepisy dotyczące aborcji została uchwalona przez Sejm. "Liczę na to, że parlament nie dopuści do rozbicia trudnego kompromisu (…) w imię zastąpienia go innym, gorszym kompromisem" – zaznaczył. Jak mówił, "nie wierzy, żeby to nastąpiło", dlatego być może "nie warto budować czarnych scenariuszy".

 Komorowski przypomniał też, że prezydentowa Maria Kaczyńska "jednoznacznie się opowiedziała za utrzymaniem kompromisu i odrzuceniem wszelkich pokus naruszania go w jakikolwiek sposób". "Ja to stanowisko szanuję w pełni i podzielam" – powiedział.

Więcej: http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/komorowski_tez_popiera_zabijanie_dzieci_z_zespolem_downa_24627

0

Jan Pi

938 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758