Bez kategorii
Like

Prezydent Niemiec: „Polacy są bardziej pracowici niż Niemcy”

21/11/2012
346 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Na pierwszej stronie tabloid „Bild”, cytując prezydenta Joachima Gaucka, napisał: „Polacy są bardziej pracowici niż Niemcy”. Słowa te wywołały w Niemczech prawdziwą burzę.

0


Gauck powiedział to, zaznaczając, że Niemcy powinni "zrewidować stare uprzedzenia, bo Polacy są motorem idei europejskiej".

Wypowiedź miała miejsce podczas spotkania trzech prezydentów – Joachima Gaucka, Bronisława Komorowskiego i Giorgio Napolitano – w Neapolu.

Jak pisze "Bild" "Analiza organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) przyznaje Gauckowi rację. W analizie stwierdza się bowiem, że Polacy pracują rocznie sto godzin dłużej niż Niemcy".

Jak czytamy na portalu "Bilda": "Prezydent Polski Bronisław Komorowski rozpromienił się, słysząc to stwierdzenie, i aż dwa razy podziękował Gauckowi za 'miłe słowa’ ".

"Bild" zaznacza dalej: "Międzynarodowe statystyki udowadniają to jeszcze dobitniej: jak wynika z badań OECD, według danych za rok 2010 Polacy przepracowali rocznie 1939 godzin, Niemcy natomiast – 1419. Lecz nie myślenie w kategoriach konkurencji, tylko wspólny 'Sygnał nadziei’ był główną kwestią trójstronnego spotkania w Neapolu".

Niesłychanie burzliwa dyskusja na portalu Bild.de odeszła jednak w pewnej chwili od tematu Polaków i skupiła się na osobie prezydenta Gaucka.

Internauci po części w bardzo rzeczowy sposób wyrażają oburzenie na prezydenta, który daje taki policzek własnemu narodowi. Dają upust swej złości na niemiecki system, w którym coraz trudniej o normalną pracę na pełnym etacie i na model minietatów, które nie dają ludziom środków do godnego życia.
 

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12894553,_Polacy_sa_bardziej_pracowici_niz_Niemcy____burza.html
 

Inne zapisy autora:

0

Jan Pi

938 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758