Komentarze dnia
Like

Prezydent Inowrocławia ponad prawem?

16/06/2017
1456 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Prezydent Inowrocławia ponad prawem?

Dlaczego prezydent Miasta nie stosuje się do uchwał Rady Miejskiej? Dlaczego naraża budżet Miasta na straty? Czy osoby obdarowane przez prezydenta wymiernym bonusem finansowym odprowadziły podatek dochodowy?

0


Właśnie w Toruniu zakończyła się afera związana z nielegalnymi zwolnieniami z opłat za postój w Strefie Płatnego Parkowania. Po kontroli zarządzonej przez prezydenta Torunia, w związku z wykrytymi nieprawidłowościami, poleciały głowy odpowiedzialnych urzędników i wprowadzono „program naprawczy”.

http://torun.twoje-miasto.pl/Artykuly/View/70753/po-kontroli-w-mzd

W miedzy czasie postanowiłem się przyjrzeć jak to się ma w Inowrocławiu. 23 kwietnia 2017 roku wystąpiłem do prezydenta z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej  dotyczącej wystawiania zwolnień od opłat za postój w SPP.

Właśnie otrzymałem odpowiedź, która potwierdziła moje wątpliwości. Nie jest to co prawda taka patologia jak w Toruniu, patrząc tylko na udostępnioną informację, ale niestety nieprawidłowości są.

Uważam że na 140 wystawionych zezwoleń, tylko 9 jest zgodnych z prawem. Uchwała Rady Miejskiej w § 6. jasno określa kto może być zwolniony z takiej opłaty. Oprócz dokładnie wyszczególnionych podmiotów uprawnionych do bezpłatnego postoju, w pkt 5 czytamy, że  wprowadza się zerową stawkę opłaty za postój pojazdów przedstawicieli zarządcy drogi, za okazaniem zezwolenia wydanego przez zarządcę drogi.

 

Czy np. p. Nijak z USC lub p. Chrząszcz z Wydział Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej jest przedstawicielem zarządcy drogi? Co te osoby mają wspólnego z zarządzaniem drogami na terenie Inowrocławia. Co wspólnego z zarządzaniem drogami mają pracownicy wydziałów: Organizacyjny i informatyki, Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia, Gospodarki Komunalnej, Środowiska i Rolnictwa, ,  Wydział Oświaty i Sportu, Wydział Gospodarki Lokalowej, Wydział Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej,  Biuro Rady Miejskiej albo  Główny spec. na stanowisku ds. bhp i ppoż czy Pełnomocnik ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi i Młodzieżą?

 

Po co wystawiono tyle zwolnień na okaziciela dla Zakładu Robót Publicznych, gdy oznakowane pojazdy ZRB są wyszczególnione w uchwale?

 

Jedne „święte krowy” zlikwidowałem, teraz pora na następne!

 

Liczę, że Prezydent Ryszard Brejza odpowie mieszkańcom na postawione tu pytania.

IMAG2718

 

do prezydenta o zwolnienia z spp-page-001

odpowiedź uchwała RM zezwolenia 2012-page-001 zezwolenia 2013-page-001 zezwolenia 2014-page-001 zezwolenia 2015-page-001 zezwolenia 2016-page-001

Inne zapisy autora:

0

Avatar
lub czasopisma

Jestem taksówkarzem ( w zawieszeniu :) ). Jestem członkiem Stowarzyszenia Prawo na Drodze. Jestem dziennikarzem obywatelskim portalu 3obieg.pl. Należę do KUKIZ'15. Jestem asystentem społecznym posła Pawła Skuteckiego.

32 publikacje
20 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816