Headline
1

Prezydent Duda a szafa pancerna

08/06/2020
672 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Prezydent Duda a szafa pancerna

20 maja Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy “antyprzemocowej”. Nie wiem, czy wiedział co podpisuje. Jeśli tak, to stawia go to w bardzo złym świetle. Jeśli nie wiedział, to nie powinien sprawować swojego urzędu.

0


Nie tak dawno, 20 maja, Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy antyprzemocowej, na mocy której rzekomy sprawca przemocy będzie natychmiast usuwany z domu z zakazem powrotu. Decyzję w tej sprawie będzie podejmować policja lub Żandarmeria Wojskowa zależnie od okoliczności.

O tak zwanej przemocy domowej pisałem wielokrotnie i pokazałem, że oskarżenia tego typu są niejednokrotnie fabrykowane a celem jest rozbicie rodziny i pozbawienie jej podstaw materialnych. Nie bez znaczenia jest też sianie chaosu i wrogości wśród ludzi oraz uniemożliwianie im normalnego życia. Proceder ten ma miejsce z pełną świadomością inicjatora ustawy, czyli obecnego ministra „sprawiedliwości”.

Zastanawiam się jedynie jaka jest w tym rola Prezydenta i czy zdawał sobie sprawę z tego co robi. Przypomniał mi się przy okazji film z lat siedemdziesiątych, opowiadający historię o młodym, ambitnym chłopaku ze wsi, którego uczyniono kierownikiem budowy bez jakichkolwiek kwalifikacji i doświadczenia. Któregoś dnia dostał on do zatwierdzenia plan konstrukcji rzekomego budynku, który bez wahania podpisał. Problem polegał na tym, że jego pracownicy w rzeczywistości podsunęli mu projekt szafy pancernej.

Nie wiem na sto procent, czy Prezydent Duda wiedział co podpisuje. Jeśli wiedział, to stawia go to w bardzo złym świetle. Jeśli nie wiedział, to nie powinien sprawować swojego urzędu.

Swojego czasu Andrzej Duda był wiceministrem w ministerstwie Zbigniewa Ziobry, więc mógł dość dobrze poznać jego osobowość oraz skłonność do kłamstw i manipulacji. Dlatego powinien wykazać daleko idącą ostrożność w zatwierdzaniu chorych pomysłów swojego byłego szefa.

Na miejscu Prezydenta po otrzymaniu takiej ustawy do podpisu, wysłałbym na Aleje Ujazdowskie 11, karetkę pogotowia z kaftanem bezpieczeństwa, aby zawiozła Ziobrę do podwarszawskich Tworek. Byłoby to z pożytkiem dla społeczeństwa a Panu Dudzie oszczędziłoby kompromitacji. Chyba, że jednak Prezydent nie wiedział co czyni? W takim razie powinien towarzyszyć ministrowi w podróży.

Bogdan Goczyński

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Bogdan Goczyński

72 publikacje
6 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816