Bez kategorii
Like

Prezydenci Ukrainy oraz Polski z wizytą na GPW.

04/02/2011
303 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Komunikat na ten temat można dziś zobaczyć na stronie Giełdy Warszawskiej: „Spotkanie polskiego i ukraińskiego biznesu na GPW. Wiktor Janukowycz, Prezydent Ukrainy oraz Bronisław Komorowski, Prezydent RP złożyli wizytę na GPW 4 lutego br. Już pięć ukraińskich spółek wybrało GPW. Kolejne są w drodze.”   Niestety (cóż, typowo dla takich „njusów”) nie znalazłam żadnych konkretów – typu np. co mieli do powiedzenia prezydenci biznesmenom i giełdziarzom. W związku z tym „zapodam” taki sobie kawałek, tak dla ciekawości mniej zainteresowanych giełdą i finansami: „Warszawska GPW jest obecna w Ukrainie między innymi za pośrednictwem przedstawicielstwa w Kijowie, które buduje biznesowe połączenie między rynkami finansowymi obu krajów. Ukraińscy emitenci cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów na GPW, już pięć spółek znad Dniepru wybrało […]

0


Komunikat na ten temat można dziś zobaczyć na stronie Giełdy Warszawskiej:

Spotkanie polskiego i ukraińskiego biznesu na GPW.

Wiktor Janukowycz, Prezydent Ukrainy oraz Bronisław Komorowski, Prezydent RP złożyli wizytę na GPW 4 lutego br.

Już pięć ukraińskich spółek wybrało GPW. Kolejne są w drodze.

 

Niestety (cóż, typowo dla takich „njusów”) nie znalazłam żadnych konkretów – typu np. co mieli do powiedzenia prezydenci biznesmenom i giełdziarzom. W związku z tym „zapodam” taki sobie kawałek, tak dla ciekawości mniej zainteresowanych giełdą i finansami:

Warszawska GPW jest obecna w Ukrainie między innymi za pośrednictwem przedstawicielstwa w Kijowie, które buduje biznesowe połączenie między rynkami finansowymi obu krajów. Ukraińscy emitenci cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów na GPW, już pięć spółek znad Dniepru wybrało warszawską Giełdę jako platformę finansowania i wtórnego obrotu: Agroton, Astarta Holding, Kernel Holding, Milkiland i Sadovaya Group. Kolejne spółki zza naszej wschodniej granicy szykują się do debiutu na GPW. W pierwszej połowie tego roku może zostać utworzony specjalny indeks dla spółek ukraińskich, który zapewni im jeszcze większą ekspozycję i promocję.

Cóż niby innego mogli napisać… Wszystko ładnie. A kto częścią swej polityki uczynił „wyciąganie Ukrainy ku zachodowi” (w naszym dobrze pojętym interesie)? Ktoś to jeszcze pamięta? Aaaaa, tak tylko pytam. Pytań zresztą rodzi się dużo. Ich stawianie i analiza znacznie by wykraczało poza ramy blogaJ.

PS. Spróbuję załączyć zdjęcie – zobaczym, co wyjdzie. Jakby się udało, to zawiadamiam, że zdjęcie pochodzi ze strony Giełdy i mam nadzieję, że dołączając je tu jako ilustrację do w/w informacji nie naruszam praw autorskich.

Inne zapisy autora:

0

bez kropki

Zwyczajnie. Po ziemi:). Na prosty chlopski rozum baby:). [Grafika pochodzi z galerii obrazów Aleksandra Horopa www.horopgaleria.bloog.pl (za zgoda Autora)]

133 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758