POLSKA
Like

Prezes Reduty złożył pozew przeciwko Facebookowi

16/12/2016
575 Wyświetlenia
5 Komentarze
4 minut czytania
Prezes Reduty złożył pozew przeciwko Facebookowi

Postrzegany jako portal bezkrytycznie promujący każdą lewacką ohydę (vide: wpisy szkalujące Jana Pawła II) i jednocześnie zwalczający mających inne poglądy, niż LGBTQ, facebook doczekał się wreszcie pozwu.

0


Oto oficjalna informacja:

maxresdefaultMaciej Świrski skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciwko Facebookowi. Zarzuca spółce dyskryminację z uwagi na przekonania polityczne, światopogląd oraz wyznanie żądając zakazania Facebookowi stosowania cenzury, dyskryminacji i blokowania swobody informacji.

Jego zdaniem blokując informacje według kryteriów, które jawią się jaki kryteria dyskryminacyjne – Facebook naruszył prawo pozyskiwania informacji, uzyskiwania rzetelnych, prawdziwych treści – wolnych od ingerencji zewnętrznej, swobody komunikacji a także prawo do godności.

Warto w tym miejscu wskazać, że dobro osobiste w postaci prawa do pozyskiwania informacji (swobody komunikacji) i to informacji prawdziwych, rzetelnych, jest wywodzone z art. 54 ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. Nr 78, poz. 483). Zapewnia ono każdemu wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Zasada prawa do pozyskiwania informacji wyartykułowana została również w art. 19 ust. 2 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych (Dz.U. z 1977 r. Nr 38, poz. 167), zgodnie z którym „każdy człowiek ma prawo do swobodnego wyrażania opinii; prawo to obejmuje swobodę poszukiwania, otrzymywania i rozpowszechniania wszelkich informacji i poglądów, bez względu na granice państwowe, ustnie, pismem lub drukiem, w postaci dzieła sztuki bądź w jakikolwiek inny sposób według własnego wyboru”.

Z dniem 19.01.1993 r. Rzeczpospolita Polska ratyfikowała także Europejską Konwencję o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności z dnia 4.11.1950 r. (Dz.U. z 1993 r. Nr 61, poz. 284 z późn. zm.). Wolność wypowiedzi związaną z otrzymywaniem informacji gwarantuje art. 10 ust. 1 Konwencji, który stanowi że każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei bez ingerencji władz publicznych i bez względu na granice państwowe.

Do pozwu dołączono dokumentację, z której wynika, że Facebook nie blokuje ani treści o charakterze propagującym totalitaryzm komunistyczny, ani żadnych profili, na których znajdują się komunistyczne symbole. Chętnie za to blokowane są np. zdjęcia sławiące Żołnierzy Wyklętych czy zdarzenia upamiętniające Żołnierzy Wyklętych, wydarzenia o charakterze katolickim czy narodowym.

Rodzi to zasadnicze pytanie o kryteria usuwania treści, które zdaniem Macieja Świrskiego dyskryminują użytkowników ze względu na przekonania, światopogląd oraz wyznanie.

Pozew skierowany jest zarówno przeciwko spółce – matce z siedzibą w USA jak i spółce z siedzibą w Irlandii.

http://rdi.org.pl/

 

Zachowanie, niemożliwe w USA, gdzie od 225 lat obowiązuje wolność słowa* niewyobrażalna dla Europejczyków, stało się standardem w Europie.

Maciej Świrski powiedział dosyć.

Rychło patrzeć, jak pójdą za nim inni.

reduta_670

 

16.12 2016

_________________________________________________

*)

Pierwsza poprawka do Konstytucji USA weszła w życie 15 grudnia 1791 roku:

.

Congress shall make no law respecting an establishment of religion, or prohibiting the free exercise thereof; or abridging the freedom of speech, or of the press; or the right of the people peaceably to assemble, and to petition the Government for a redress of grievances.

Po polsku:

Kongres nie ustanowi ustaw wprowadzających religię lub zabraniających swobodnego wykonywania praktyk religijnych; ani ustaw ograniczających wolność słowa lub prasy, lub naruszających prawo do pokojowych zgromadzeń i wnoszenia do rządu petycji o naprawę krzywd.

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
76 komentarze
 

 1. Avatar Wieża Ciśnień

  … a ja mam zamiar złożyć pozew przeciwko NE24, na którym zakneblowano mi usta. Moja skarga do pana Administratora jest bezskuteczna więc spróbuję złożyć skargę z wnioskiem o likwidację portalu.

  0
 2. Avatar Stefan Rogut

  Wyjątkowy optymista. W sprzyjających warunkach będzie mógł cmoknąć w zadek amerykańskiego Żyda Zuckerberga.

  0
 3. Avatar morgan

  Wlasnie dlatego pejsbook moze cmoknac mnie w…poniedzialek.

  0
 4. Avatar gola.dupa.tuska

  Pejs-zbuk to szpiegowskie narzędzie inwigilujące lemingów, czyli jakieś circa abaut 80 % populacji.

  0
 5. Avatar ROBERT

  SMIESZNI JESTESCIE Z TYM FEJSEM. CZY KTOS NA SILE WAS TAM ZACIAGAL ? OD POCZATKU BYLO WIADOMO, ZE TO G…

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816