BIZNES
Like

Prezes FAKRO o układzie. Czy zamkniętym?

29/04/2013
510 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Prezes FAKRO o układzie. Czy zamkniętym?

Radio Wnet zagościło w Nowym Sączu, gdzie z kolei gościem Poranka był m.in. prezes FAKRO Ryszard Florek, prezes zarządu FAKRO (polskiej firmy produkującej m.in. okna dachowe) zachęcał do obejrzenia filmu „Układ zamknięty”. Stwierdził, że wokół jego przedsiębiorstwa „taki układ działał“. Przyszło trzech panów ze służb specjalnych i zaproponowało: “albo 10 procent, albo do końca roku firmy FAKRO nie będzie” – wspomina Ryszard Florek. Prezes FAKRO mówił o niesprzyjających warunkach dla rozwoju przedsiębiorczości w Polsce – To jest pozostałość po poprzednim ustroju, brak wiedzy o tym, co to jest państwo, kto za te państwo odpowiada. Ryszard Florek przedstawił również historię rozwoju swojej firmy i sposób jej funkcjonowania, poruszył też temat konkurencji na rynku polskim i zagranicznym –Różnice nie wynikają z pracowitości, jakości, innowacyjności, lecz […]

0


Radio Wnet zagościło w Nowym Sączu, gdzie z kolei gościem Poranka był m.in. prezes FAKRO

Ryszard Florek, prezes zarządu FAKRO (polskiej firmy produkującej m.in. okna dachowe) zachęcał do obejrzenia filmu „Układ zamknięty”. Stwierdził, że wokół jego przedsiębiorstwa „taki układ działał“.

Przyszło trzech panów ze służb specjalnych i zaproponowało: “albo 10 procent, albo do końca roku firmy FAKRO nie będzie” – wspomina Ryszard Florek.

Prezes FAKRO mówił o niesprzyjających warunkach dla rozwoju przedsiębiorczości w Polsce – To jest pozostałość po poprzednim ustroju, brak wiedzy o tym, co to jest państwo, kto za te państwo odpowiada.

Ryszard Florek przedstawił również historię rozwoju swojej firmy i sposób jej funkcjonowania, poruszył też temat konkurencji na rynku polskim i zagranicznym –Różnice nie wynikają z pracowitości, jakości, innowacyjności, lecz głównie z kapitału. Jak się go posiada, to można zatrudnić np. specjalistów (…), a tak ci dobrzy ludzie uciekają nam za granicę.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Inne zapisy autora:

  0

  Media WNET
  Media WNET

  Radio Wnet to interaktywny multimedialny portal społecznościowy i radio internetowe… ale przede wszystkim to idea - to miejsce i szansa! Radio Wnet powstało z myślą o stworzeniu mediów prawdziwie publicznych. Radio Wnet to inicjatywa Krzysztofa Skowrońskiego i ludzi od lat związanych z mediami Grzegorza Wasowskiego, Moniki Wasowskiej, Jerzego Jachowicza, Katarzyna Adamiak - Sroczyńskiej i Wojciecha Cejrowskiego, osób których ścieżki spotkały się w radiowej Trójce. Z tego spotkania wyrósł pomysł na całkiem nową jakość. Radio Wnet to idea

  1 publikacje
  0 komentarze
   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

   
  Authorization
  *
  *
  Registration
  *
  *
  *
  Password generation
  334816