Artykuły redakcyjne
Like

Premier zaostrzył

14/06/2014
1168 Wyświetlenia
10 Komentarze
1 minut czytania
Premier zaostrzył

„Tylko facet który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, nie na drogi” grzmiał Donald Tusk, gdy jeszcze nie był premierem. Potem role się odwróciły i Donald Tusk został premierem, z budowaniem dróg wyszło jak zawsze a radary przestały być „be”. Rzecz jasna w trosce o bezpieczeństwo na drogach, aż pojawiły się dowcipy, że fotoradarów jest tyle, że sobie robią zdjęcia nawzajem.

0


Ostatnio premier Tusk znów zajął się bezpieczeństwem na drogach i zapowiedział zaostrzenie kar dla piratów drogowych. Tak się tym przejął, że aż nie zdążył dotrzeć na głosowanie w sprawie pozbawienia Mariusza Kamińskiego immunitetu.

Mniejsza z tym. Są już pierwsze efekty zaostrzenia walki z piratami drogowymi. W Czersku w województwie zachodniopomorskim mandat z fotoradaru otrzymał właściciel Audi. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że samochód był przewożony na lawecie (http://www.mpolska24.pl/wiadomosc/jechal-na-lawecie-scigaja-go-za-przekroczenie-predkosci1), gdy dokonano pomiaru i pstryknięto pamiątkową fotkę płatną na poczcie lub przelewem.

Kiedyś, tak z rok albo dwa temu, zacząłem pisać takiego bluesa, którego jednak nie skończyłem. Refren jak ulał pasuje jako puenta do powyższej historii:

Policja radarowa

kontra dziura budżetowa.

Skrada się i chowa

wlepić mandat gotowa.

0

Michał Nawrocki https://3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758