Artykuły redakcyjne
Like

Premier zaostrzył

14/06/2014
689 Wyświetlenia
10 Komentarze
1 minut czytania
Premier zaostrzył

„Tylko facet który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, nie na drogi” grzmiał Donald Tusk, gdy jeszcze nie był premierem. Potem role się odwróciły i Donald Tusk został premierem, z budowaniem dróg wyszło jak zawsze a radary przestały być „be”. Rzecz jasna w trosce o bezpieczeństwo na drogach, aż pojawiły się dowcipy, że fotoradarów jest tyle, że sobie robią zdjęcia nawzajem.

0


Ostatnio premier Tusk znów zajął się bezpieczeństwem na drogach i zapowiedział zaostrzenie kar dla piratów drogowych. Tak się tym przejął, że aż nie zdążył dotrzeć na głosowanie w sprawie pozbawienia Mariusza Kamińskiego immunitetu.

Mniejsza z tym. Są już pierwsze efekty zaostrzenia walki z piratami drogowymi. W Czersku w województwie zachodniopomorskim mandat z fotoradaru otrzymał właściciel Audi. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że samochód był przewożony na lawecie (http://www.mpolska24.pl/wiadomosc/jechal-na-lawecie-scigaja-go-za-przekroczenie-predkosci1), gdy dokonano pomiaru i pstryknięto pamiątkową fotkę płatną na poczcie lub przelewem.

Kiedyś, tak z rok albo dwa temu, zacząłem pisać takiego bluesa, którego jednak nie skończyłem. Refren jak ulał pasuje jako puenta do powyższej historii:

Policja radarowa

kontra dziura budżetowa.

Skrada się i chowa

wlepić mandat gotowa.

Inne zapisy autora:

0

Michał Nawrocki
Michał Nawrocki https://www.3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

 1. Avatar w.j.w k.

  Był już rowerzysta co go fotoradar złapał, kobieta co dostała mandat za jazdę ciężarówką, choć nigdy takiej nie posiadała i prowadziła (vide: Emil łowca fotoradarów), teraz mamy auto na lawecie. Co będzie następne? Miłośnicy joggingu, czy może trzykołowy rowerek dziecięcy?

  0
 2. moze szanowny autor dzieła przyjmie do wiadomosci ze to samorzad zabiera mu pieniadze a nie tusk co jest wiedza podstawową dla wiekszosci dzieci majacych wychowanie obywatelskie.Tak wiec jak zakupi przesolonego sledzia to nie tusk ale producent.

  0
 3. Taśmy prawdy, które zatopią rząd?! Niejasne interesy szefa MSW, prezesa NBP i ministrów Tuska. Sienkiewicz: „Państwo polskie istnieje tylko teoretycznie”.

  Państwo istnieje teoretycznie(SIC!!!!!!)

  — to nie krytyczna opinia jednego z krytycznych wobec rządu publicystów, ale cytaty z… Bartłomieja Sienkiewicza. Skandaliczne taśmy z licznymi nagraniami ma opublikować tygodnik „Wprost”.

  Na razie obszerne fragmenty rozmów publikuje internetowy serwis „Rzeczpospolitej”. Chodzi o nagrania dwóch spotkań. W pierwszym uczestniczy szef NBP Marek Belka i minister Bartłomiej Sienkiewicz.

  Sienkiewicz załatwia polityczny deal z Belką. Chce, aby NBP pomógł w finansowaniu deficytu budżetowego i tym samym wsparł Platformę w trudnych wyborczych latach

  — czytamy w tygodniku.

  Nagranie miało powstać w lipcu 2013 roku, a rozmowy odbyły się w restauracji na warszawskim Mokotowie. Motywacją „dealu” ma być niepozwolenie na to, by Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory. Belka chce w zamian dymisji Jacka Rostowskiego i nowelizacji ustawy o banku centralnym.

  Szef MSW ma wyśmiewać w nagraniu pomysły premiera Tuska. Drwi z budowanych orlików i pomysłu Polskich Instytucji Rozwojowych (ma o nich się wyrażać słowami „ch…, dupa i kamieni kupa”). Belka ma też stwierdzić podczas rozmowy, że ostrzegał premiera przed Amber Gold.

  Druga rozmowa dotyczy ministra transportu Sławomira Nowaka i Andrzeja Parafianowicza, byłego wiceministra finansów. Były minister transportu żali się na działania prokuratury w tej sprawie. Nowak ma żalić się Parafianowiczowi, że skarbówka „trzepie jego żonę”

  Tygodnik twierdzi, że takich nagrań jest znacznie więcej m.in. szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego z Janem Kulczykiem czy Elżbiety Bieńkowskiej z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem.

  Sprawie będziemy się przyglądać.

  lw Ps. No to teraz po wypowiedzi szefa policjantów “Sienkiewicza” – /Państwo istnieje teoretycznie/, warto ich pytać dla kogo i dla jakiego państwa pracują, komu służą, etc…także sędziów w czyim imieniu wydają wyroki, ponieważ z wypowiedzi “Sienkiewicza” wychodzi, że nie w imieniu…i coś tam..czyli w imieniu tylko istniejącego teoretycznie, czyli wyroki także są teoretyczne moim zdaniem i nie wiążące, i prokuratorów. Ja nie omieszkam ich zapytać.

  0
  • http://wpolityce.pl/polityka/200620-nasz-news-pis-bedzie-chcialo-nadzwyczajnego-posiedzenia-sejmu-i-wyjasnien-premiera-ws-afery-tasmowej To wygląda na odwet tych właścicieli III RP/PRLbis z którymi trzyma mały krętacz Oluś i Jola bez barier. Obydwojgu matoł nadepnął niedawno na odciski.. Wojna pomiędzy właścicielami III RP/PRLbis jest zbawieniem dla Polski, podobnie jak wojna między zaborcami w 1914. Tylko jeszcze potrzeba trochę prawdziwych Polaków gotowych do poświęceń. Z tym akurat jest najgorzej od stuleci. Bardzo ciekawa sprawa- co miał na myśli pan minister spraw wewnętrznych, mówiąc, że państwo polskie istnieje teoretycznie? W końcu ciężko o lepiej poinformowaną w tej kwestii osobę. Bezwład, anarchia i bezpańskość administracji jest oczywista, a przyznanie się do tego przez ministra oznacza całkowitą utratę mandatu do sprawowania władzy przez koalicję rządzącą. To coś na wzór “kłamaliśmy rano, kłamaliśmy wieczorem”. Ale wątpliwe, by Sienkiewicz potrzebował informować o tym Belkę. Czy zatem chodziło o to, że Platforma przejęła funkcję państwa – opanowała je niczym mafia, albo może, że władza w Polsce jest iluzoryczna, i sprawowana jest gdzie indziej (Niemcy? Rosja?). No i mamy też pierwszy poważny cios w Tuska zadany przez służby. Afery Rywina, hazardowa, i teraz te kilka zdań pokazują, jaki jest poziom sprawowania władzy w naszym państwie. Trzeba nie mieć oczu, by tego nie widzieć.

   0
 4. Avatar Hubert

  Słuchajcie, mam pytanie dotyczące ustawy o fotoradarach, nie wiem czy aby czasem nie interpretuję tego błędnie ale dotychczasowa ustawa o legalizacji urządzeń pomiarowych z 9 listopada 2007 poszła do piachu. Od 6 marca 2014 jest nowa ustawa która mówi ewidentnie: –

  $32 Do prawnej kontroli metrologicznej przyrządów pomiarowych w sprawach wszczętych i niezakończonych PRZED DNIEM WEJŚCIA w życie ustawy stosuje się przepisy dotychczasowe.

  $33 Traci moc rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 9 listopada 2007 w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości w ruchu drogowym, oraz szczegółowego zakresu badań i sprawdzeń wykonywanych podczas prawnej kontroli metrologicznej tych przyrządów pomiarowych (Dz. U. Nr. 225, poz 1663)

  $34 Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

  I teraz moje pytanie z tej kwestii. Czy skoro wygasła dotychczasowa ustawa to aby nie jest tak że wszystkie fotoradary powinny mieć nową legalizację ? Bo większość ma legalizację wcześniejszej ustawy.

  Podpowiedzcie jak to jest.

  0
 5. DZIŚ OBCHODZIMY: Najświętszej Trójcy, uroczystość
  Nowenna do Trójcy Świętej
  http://urbietorbi-apocalypse.net/Nowenna_do_Trojcy_Swietej.pl.pdf

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816