Globalnie i Lokalnie
Like

Premier składa dymisję

17/06/2013
539 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Premier składa dymisję

No nie. Co dobre to z umiarem. U nas już to było w 2007 roku. Teraz dymisję składa Premier Czech Peter Neczas. Na składanie dymisji rządu  w Rzeczypospolitej jeszcze NiECZAS.  Mamy odpowiedzialny rząd którego afery nie złamią. Petr Neczas, poda się w poniedziałek do dymisji, ale jego partia ODS spróbuje będzie usiłować utrzymać się przy władzy.

0


No nie. Co dobre to z umiarem. U nas już to było w 2007 roku. Teraz dymisję składa Premier Czech Peter Neczas. Na składanie dymisji rządu  w Rzeczypospolitej jeszcze NiECZAS.  Mamy odpowiedzialny rząd którego afery nie złamią.

Petr Neczas, poda się w poniedziałek do dymisji, ale jego partia ODS spróbuje będzie usiłować utrzymać się przy władzy.

– Jestem świadomy swojej odpowiedzialności politycznej – powiedział Neczas. – Żadna funkcja polityczna nie jest dożywotnia – dodał te święte słowa.

Jeszcze w czwartek  pan Neczas twierdził że nie widzi powodów do składania dymisji. Teraz odzyskał wzrok.

Czescy funkcjonariusze  z Jednostki Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej (UOOZ)   zatrzymali  szefową  gabinetu politycznego  Premiera , Janę Nagyovą. Oprócz niej, wśród zatrzymanych znaleźli się: były szef wywiadu wojskowego Ondrej Palenik, były przewodniczący klubu poselskiego kierowanej przez Neczasa Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS) Petr Tluchorz i były minister rolnictwa Ivan Fuksa. Aresztowany został też szef urzędu rady ministrów Lubomir Poul. Podejrzany jest jeszcze ponad 30 osób. Zagrożonych w aferze jest 400.

 

http://www.youtube.com/v/VSnaRiAbb8A%26hl=en%26fs=1%26rel=0

W Czechach rządzi koalicja  tworzona przez ODS, partię Tradycja, Odpowiedzialność, Prosperity 09 (TOP 09) i Liberalnych Demokratów-LIDEM. Mają oni w 200 osobowym Parlamencie 99 głosów  czyli mniej niż 50%.

Dlatego Prezydent  Zeman może im spłatać figla i wyznaczyć własnego kandydata na Premiera który będzie rządził do najbliższych wyborów.

Sami widzicie do czego prowadzi nieodpowiedzialność rządu i dopuszczanie do dymisji. My mamy nasz  rząd odpowiedzialny i nie przestraszy go żadna afera , czego daje nieustannie dowody. Jak można dopuścić przez głupią decyzję o dymisji jeszcze gorsza opozycje już się , jak wspomniałem, mieliśmy okazję przekonać w 2007r.

PS Tak się kończy gdy tak jak w Czechach utrzymuje się w kraju nieodpowiedzialne, awanturnicze służby: prokuraturę, policję, agencje antykorupcyjne. Ileż to mogą narobić szkody. U nas wszystko jest pod kontrolą.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758