HYDE PARK
Like

Prawdziwe kukułcze jajo PO czyli – Szokujący skok zadłużenia na koniec rządów PO-PSL

25/11/2015
848 Wyświetlenia
1 Komentarze
4 minut czytania
Prawdziwe kukułcze jajo PO czyli – Szokujący skok zadłużenia na koniec rządów PO-PSL

Rząd Ewy Kopacz w przedostatnim miesiącu swojego funkcjonowania dokonał rzeczy wręcz niebywałej. Okazało się, że we wrześniu powiększył on zadłużenie Skarbu Państwa aż o 18,5 mld zł! To oznacza, że zobowiązania naszego kraju codziennie wzrastały o kolosalną kwotę 616,3 mln zł! Mówiąc obrazowo – tylko w ciągu jednego dnia zadłużenie powiększyło się grubo ponad kwotę stanowiącą sumę wszystkich finałów WOŚP z okresu ostatnich 24 lat!!!

0


 

Ministerstwo Finansów właśnie opublikowało kolejną negatywną informację na temat długu naszego kraju. Okazało się, że we wrześniu br. odchodząca ekipa rządowa pod przewodnictwem Ewy Kopacz powiększyła zadłużenie Polski o kolosalną kwotę 18 mld 489 mln zł. Jak łatwo można wyliczyć – średni dzienny przyrost długu w tym okresie wynosił aż 616,3 mln zł. Aby było ciekawiej wspomniane długi prawdopodobnie mogły być już zaciągane na poczet przyszłorocznego limitu zadłużenia (powyższe możemy wnioskować z komunikatów publikowanych przez przedstawicieli resortu finansów w ubiegłym miesiącu).

Aby lepiej zobrazować wrześniową skalę wzrostu zadłużenia tradycyjnie już porównam ją do osiągnięć Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ciągu 24 finałów WOŚP, przy pomocy dziesiątek tysięcy wolontariuszy i wielkiej machiny promocyjnej zebrano łącznie 581,7 mln zł. To oznacza, że 24 lat działalności Jerzego Owsiaka nie udało się nawet zebrać kwoty o jaką ekipa Ewy Kopacz zwiększyła zadłużenie naszego kraju w ciągu tylko jednego wrześniowego dnia!

Licząc od początku tego roku, aż do końca września – zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło łącznie o 57 mld 724 mln zł. W styczniu wzrosło o 10 mld 869 mln zł, w lutym aż o 12 mld 6 mln zł, w marcu o kolejne 3 mld 620 mln zł. W kwietniu dług spadł o 4 mld 390 mln zł, by w maju znowu wzrosnąć o 8 mld 197 mln zł. W czerwcu zadłużenie urosło o 7 mld 569 mln zł, by w lipcu spać o 6 mld 361 mln zł. Sierpień zakończył się wzrostem o kolejne 7 mld 723 mln zł, który był kontynuowany także i we wrześniu, kiedy dług urósł o wspominane powyżej, rekordowe 18 mld 489 mln zł.
Eksperci nie mają wątpliwości: szybko rosnący dług w czasie stosunkowo dobrej koniunktury gospodarczej to bomba z opóźnionym zapłonem. Gdy przyjdzie spowolnienie gospodarcze – a zgodnie z cyklem przyjdzie na pewno już za rok, najdalej za dwa – rząd będzie musiał ponownie ciąć wydatki i podnosić obywatelom podatki, by znaleźć pieniądze na spłatę długów zaciągniętych w czasie prosperity. Nie będzie to już jednak rząd Platformy i stąd – jak zakładam – pojawił się dodatkowy bodziec u poprzedniej ekipy rządowej, aby we wrześniu tak istotnie powiększyć zadłużenie kraju.
Panie Prezydencie! Z kim pan chcesz tę wspólnotę narodową budować z bandytami, złodziejami i oszustami? To ja się z takiej wspólnoty wypisuję i mam w du…żym poważaniu takie rządy miejsce złodzieja jest w pierdlu i w pasiakach a nie na salonach i w Sejmie i Senacie najjaśniejszej RP

źródło:
http://www.finanse.mf.gov.pl/zadluzenie-skarbu-panstwa
http://niewygodne.info.pl/artykul6/02642-Szokujacy-skok-zadluzenia-na-koniec-rzadow-PO-PSL.htm

0

lancelot

"My musimy komunizm wyniszczyć, wyplenić, wystrzelać! Żadnych względów, żadnego kompromisu! Nie możemy im dawać forów, nie możemy stwarzać takich warunków walki, które z góry przesądzają na naszą niekorzyœść. Musimy zastosować ten sam żelazno-konsekwentny system. A tym bardziej posiadamy ku temu prawo, ponieważ jesteśœmy nie stroną zaczepną, a obronną!". /Józef Mackiewicz dla mieniących się antykomunistami/

915 publikacje
228 komentarze
 

Jeden komentarz

  1. Pingback: Prawdziwe kukułcze jajo PO czyli – Szokujący skok zadłużenia na koniec rządów PO-PSL | Odrodzona RP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758