Komentarze dnia
Like

„Prawda” smoleńska

24/11/2015
411 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
„Prawda” smoleńska

Oficjalna strona rządowa Badania Wypadków Lotniczych została „zniknięta”. Jak oznajmia pani premier Beata Szydło: PO PROSTU jest i będzie zamknięta. Wyjaśnienie krótkie, przemawiające do wyobraźni i nie wymagające żadnych wyjaśnień, bo po co? Rząd nie musi się tłumaczyć, wybory już za nami i teraz się rządzi a nie tłumaczy i zdobywa poparcie. W okresie przedwyborczym obietnice ze strony PiSu padały ale zamiary nie mogące liczyć na poparcie społeczeństwa skrzętnie się ukrywało. Sprawa katastrofy smoleńskiej była zamiatana pod dywan. Do dzisiaj.

0


 

Dzisiaj zaczyna się zamiatanie pod dywan oficjalnych ustaleń polskiego rządu. Nie ma oficjalnego wyjaśnienia w tej sprawie bo przecież to zbedne, a więc można sobie spekulować to i owo. Znając teorie zamachowe lansowane przez prominentnego członka rządu pana Antoniego Macierewicza można sobie wyobrazić, że teraz jego wersje okażą się być oficjalnymi. Nie wybiera się w końcu kogoś na Ministra Obrony uważając, że plecie trzy po trzy oskarżając „nieznane siły” o przygotowywanie i dokonanie zamachu na życie polskiego Prezydenta, jeżeli nie ma poparcia w najwyższym kierownictwie PiSu włączając w to samego Jarosława Kaczyńskiego.

Międzynarodowe śledztwo, lansowane od lat przez tegoż samego Macierewicza ze swoim zespołem, jest już niepotrzebne. Dlaczego? Można znowu tylko spekulować szukając odpowiedzi na to pytanie. Można też powiedzieć: ot tak PO PROSTU zbyteczne. My sami, czyli rządowy PiS, możemy to wyjaśnić i żadni uznani, lotniczy eksperci nie są nam do niczego potrzebni. Mamy swoich z zespołu pana Macierewicza, specjalistów od wszystkich dziedzin i chyba również związanych z lotnictwem.

Decyzja pani premier Szydło jest skandaliczna i pokazuje czego możemy się spodziewać w przyszłości. Najgorszym jest brak jakiegokolwiek uzasadnienia i traktowanie społeczeństwa jak stado baranów, któremu w tak ISTOTNEJ sprawie odmawia się choćby prostego uzasadnienia. To działanie pokazujące AROGANCJĘ władzy i lekceważące opinię publiczną w sposób wręcz przykładowy. Ja coś mogę a więc robię i nie muszę się nikomu z tego tłumaczyć. Ot tak, PO PROSTU.

Rząd pani Szydło działa dopiero od kilku dni. Razem z Prezydentem stara się szybko przeprowadzać formalności zapewniające jak największą kontrolę nad państwem obecnej, rządzącej ekipy. Nie muszą decydenci z niczego się tłumaczyć, gdyż uzyskali parlamentarną przewagę i nie muszą walczyć o społeczne czy sejmowe poparcie. Mają mandat dany przez wyborców i z niego korzystają. Takie są prawa demokracji ale nie usprawiedliwiają one tak arbitralnych decyzji jak „ZNIKNIĘCIE” DANYCH O KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ z Internetu. To jest, już nie zawoalowana lecz faktyczna CENZURA i nie da się jej usprawiedliwić i nawet się tego nie próbuje.

Pani Szydło „powiedziała” dzisiaj: robimy co chcemy, nie musimy się z niczego tłumaczyć i CO NAM ZROBICIE?

Inne zapisy autora:

0

Avatar
lchlip

182 publikacje
12 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816