ONA I ON
Like

Prawa katolików a szantaż perwertów

13/08/2014
820 Wyświetlenia
8 Komentarze
8 minut czytania
Prawa katolików a szantaż perwertów

Skoro w zboczonym państwie zapewnia się perwertom pod presją i naciskiem spełnianie ich zachcianek w każdej sytuacji i miejscu, jak wyglądają prawa katolików których przekonania nie są szanowane nigdzie a są gwarantowane w Konstytucji.

0


 

Wracam dziś na chwilę do casusu profesora Chazana i praw Katolików do uszanowania ich przekonań. Jeśli państwo forsuje przekonanie że każda placówka zdrowia musi przeprowadzić aborcję bo tak drze japy lobby “pro choice” to naruszane jest prawo tych którzy uważają że aborcja to zbrodnia i nie należy zezwalać na holocaust nienarodzonych zabijając tam gdzie należy życie ratować. Katolicy, szerzej chrześcijanie i inne religie przeciwne mordowaniu ludzkich płodów powinni mieć przynajmniej proporcjonalną liczę placówek wolnych od zbrodni.

Właśnie wróciłem ze szpitala , gdzie towarzyszyłem osobie z rodziny przy zabiegu. Byłem tam sam dwa lata temu ale jako pacjent nie zauważyłem ( z emocji) wiszącego na ścianie regulaminu który mówi o prawach klienta. Szpital nosi imię Świętej Marii ( Saint Mary Hospital). Widać tutaj pewną analogię do szpitala Świętej Rodziny profesora Chazana. samo imię placówki mówi dość wyraziście przestrzegania jakiej etyki i zasad można się w takiej placówce spodziewać.

Dzisiaj już mało kto pamięta że “przed wojną” wiele placówek oświatowych. zdrowotnych oraz społecznych było prowadzonych przez organizacje religijne . Komuna po wojnie spacyfikowała wszystko i ukradła prawowitym właścicielom więc trudno się doszukać placówek prowadzonych przez choćby siostry zakonne. A szpital St.Mary jest sponsorowany przez stowarzyszenie sióstr.

Otóż na samym początku jest zapisane ( i potwierdzone przez władze stanowe) że każdy pacjent ma prawo otrzymać świadczenie jakie jest mu potrzebne pod warunkiem że procedury są zgodne z nauczaniem Kościoła Katolickiego. Jeśli mu to nie odpowiada może być przetransferowany do innej placówki po uprzednim wyjaśnieniu przyczyny.

Tak więc żadna aborcja mimo ze w szpitalu jest oddział położniczy nie ma prawa być w tym szpitalu wykonana. Żadne in vitro, żadna eutanazja . Zboczki muszą sobie pójść do swoich.

Patient Rights and Responsibilities

Recognizing the dignity and vulnerability of each person as a patient, St. Mary’s Medical Center is a Catholic institution that operates underthe mission of the Ethical and Religious Directives for Catholic Health Care Servicesand has developed the following list of patient rights and responsibilities.

USCCB Logo

Ethical and Religious Directives

Ethical and Religious Directives for Catholic Health Care Services
Fifth Edition, issued November, 2009

Other documents of the Committee on Doctrine issued prior to summer 2011 may be found on our previous website.

Tu wszystko jest (mimo braku Konkordatu) uregulowane przez Episkopata i państwo nie może w to ingerować bo jest rozdział Państwa i Kościoła.

Tak więc lekarze w Polsce którzy podpisali Deklarację wiary powinni założyć legalne Stowarzyszenie które powinien bezwzględnie poprzeć Episkopat  i wspólnie walczyć o nasze niezbywalne prawa.Są wzorce sprawdzone na świecie – wystarczy z nich skorzystać.

Teraz bardzo ważne pytanie i odpowiedź:

I  am not Catholic nor is my patient. Am I still required to abide by the Ethical and Religious Directives when treating my patient?

Yes. When a health care professional and patient use Catholic health care, they accept its public commitment to the Church’s understanding of the dignity of the human person. All physicians, nurses, staff and associates are required to abide by the Ethical and Religious Directives while working within the Health Ministry. The Ethical and Religious Directives do not require anyone to participate in an action, procedure or intervention that is contrary to their conscience or legal rights, or without their free and informed consent or, in the case of an emergency, their implied consent.

Nie jestem katolikiem, ani nie jest nim mój pacjent. czy jesteśmy zobowiązani do przestrzegania etycznych i religijnych dyrektyw ( Kościoła) w leczeniu mojego pacjenta?

Tak. Gdy służba zdrowia i pacjenci korzystają z katolickiej placówki, akceptują także publiczne zobowiązania Kościoła i jego rozumienia godności osoby ludzkiej. Wszyscy lekarze, pielęgniarki, pracownicy i współpracownicy są zobowiązani do przestrzegania etycznych i religijnych dyrektyw ( Episkopatu) podczas pracy w jednostkach nadzorowanych przez Ministerstwo Zdrowia.   Etyczne i religijne dyrektywy nie wymagają nikogo do czynnego udziału w akcji, procedurach lub interwencji medycznej, które są niezgodne z ich sumieniem lub prawem, bez ich świadomej  wolnej zgody, lub w przypadkach nagłych, ich domniemanej zgody.

Teraz jeszcze jedna ważna informacja. St. Mary Hospital jest sprzedawany innemu inwestorowi. Ale warunkiem jest zachowanie pewnego status quo i tradycji jaka jest związana z placówką. Nowy właściciel zobowiązuje się między innymi do:

Some of the key points of the acquisition will include:

  • Prime Healthcare will keep St Mary’s as a 269 bed acute care facility
  • Investing $30 million in capital improvements in the Hospital
  • Maintaining charity care levels for patients in need of financial assistance
  • Hiring all existing employees; maintaining physician base
  • Upholding the existing Collective Bargaining Agreement with JNESO
  • Honoring the Catholic Ethical & Religious Directives

Tak więc sprzedaż placówki nie może służyć do pozbycia się pracowników którzy tworzą swój zakład pracy, jego renomę ani też “niewygodnych ideologicznie” zwyczajów. Nie wolno wyrzucić z pracy żadnego obecnie zatrudnionego i należy przestrzegać Katolickich zasad religijnych. Próba odstąpienia w przyszłości od tych przyjętych zobowiązań byłaby równoznaczna z zerwaniem kontraktu.

Czy w takim razie w dawnych placówkach Kościoła nie powinno się przywrócić  dawnych zasad mimo że są dziś prowadzone przez kogoś innego?

To wszystko jest niejako zaczynem do dyskusji. Ludzie, Polacy zamiast płakać i biadolić powinni zacząć się organizować. Reżim rozbija i atomizuje Naród, ale w mniejszych skupieniach łatwiej jest się porozumieć a potem nawiązać współprace z innymi komórkami. Trzeba tylko chcieć.

Tak więc władza interweniując naruszyła podstawowe prawa Obywateli. Podkreślić też należy że stanęła po stronie prowokatorów którzy z premedytacją jako  wybrali szpital Świętej Rodziny jako cel ataku chcą w nim doprowadzić do morderstwa dziecka i rodzinę zdesakralizować.

Dziwne tylko że Episkopat zastosował w tej sprawie działania pozorne zamiast wezwać całą katolicka Polskę do protestu.

Ale hierarchowie odejdą do Życińskiego a Kościół , Wiara i Wierni pozostaną.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816