HYDE PARK
Like

Doigraliśmy się. Prawa człowieka dla małpy

05/12/2013
957 Wyświetlenia
3 Komentarze
5 minut czytania
Doigraliśmy się. Prawa człowieka dla małpy

Do trzech sądów na terenie stanu New York wpłynęły wnioski aby uznać cztery szympansy za „osoby prawne” i przyznać im prawa podstawowe. Na razie nie mówi się o zawierania związków z gejami.

0


 

-Chodzący, mówiący szympans może być kopalnia złota w komediowym programie TV- to wiadomo. Ale teraz trzy sądy w Nowym Jorku potrzymały wnioski o uznanie czterech szympansów jako „osoby prawne” posiadające prawa podstawowe.

Taki prawny manewr miałby pozwolić  by zwierzęta zostały uwolnione i oddane do rezerwatu, gdzie mogłyby żyć, na  „wolności” do końca swych dni.  Tak twierdza aktywiści którzy podjęli inicjatywę stworzenia systemu Prawa Dla Nieludzi.

Wydumali że skoro mamy „Human Rights” to mogą być i Nonhuman Rights”. Znajdzie się robota dla adwokatów żyjących z frywolnych procesów prowadzonych na koszt podatnika. A wiecie jak nacja okupuje adwokaturę? Wiecie – a więc wszystko już rozumiecie.

W poniedziałek złożono powództwo w sądzie w hrabstwa Fulton w stanie Nowy Jork, w imieniu szympansa Tommy,  który przebywa w klatce ( mówią że w niewoli) z używanej przyczepy w pobliżu miasta Gloversville.

We wtorek to samo uczyniono dla Kiko, 26-letniego szympansa, który jest głuchy i żyje w prywatnym domu w Niagara Falls.

Kolejna grupa we czwartek złoży podobny wniosek imieniu Herkulesa i Leo, którzy są własnością centrum badań na Long Island i wykorzystywanych w doświadczeniach poruszania się małp.

” W pozwach oczekuje się od sędziego  przyznania szympansom w prawa do wolności osobistej i wydania polecenia przeniesienia zwierząt do rezerwatu – poinformowali w oświadczeniu inicjatorzy akcji.

Tam zwierzęta mogłyby dożywać swoich dni w środowisku natury, na tyle dzikim na ile to jest  możliwe w Ameryce Północnej, dodają.

Wyzwaniem prawne jest  oparte na zasadzie „habeas corpus„, prawie które było stosowane w Nowym Jorku wobec niewolników i pozwalało na  zakwestionowanie ich statusu i ustalenia ich prawa do wolności.

Pomysły świrów od tworzenia praw dla nieludzi, wspierają a jakże by nie,  oświadczenia niektórych z najbardziej szanowanych naukowców na świecie, którzy uznają ze wszelkie istoty rozumne maja autonomiczne prawo do wolności osobistej .

Prawa tego nie przyznaje się wielu ludziom, nie mówiąc już o prawie do życia od poczęcia do naturalnej śmierci milionów abortowanych istot ludzkich.

Sądy mogą zdecydować, czy zająć się petycjami, ale jeśli nie zechcą – organizacja grozi  odwołaniami .

Projekt prawa dla ” Nonhuman ” zamierza zmienić stan prawa zwyczajowego, i uznania przynajmniej niektórych zwierząt za „osoby”, które posiadają prawa podstawowej wolności osobistej i nietykalności cielesnej.
Może jednak lepiej uznać wnioskodawców za małpy i oddać ich pod opiekę towarzystwu przyjaciół zwierząt.

Resume;

Te przygłupy uprawiają tylko grę pozorów. Chcą zamienić tym zwierzętom jedna niewole na inną. Ciasną celę na przestronniejszą. gdyby chodziło im o prawo zwierząt do wolności wnioskowaliby o otwarcie drzwi klatek. Wtedy wolne zwierzę poszłoby by sobie gdzie chciałoby. Tyle że mogłyby sobie z tą wolnością nie poradzić jak miliony ludzkich lemingów. Mogłyby też stanowić zagrożenie dla ludzi. Przede wszystkim gdyby zamierzenia hipokrytów były prawdziwe to wnioskowaliby o zakaz wyłapywania zwierząt w  naturze i zabiegali o likwidacje ZOO.

Po drugie szympansy wcale nie są najbardziej inteligentnymi zwierzętami- daleko im choćby do świń i delfinów . Dlaczego miałyby korzystać w pierwszej kolejności?

Ponadto na początek należałoby rozstrzygnąć kilka podstawowych kwestii;  Musimy wiedzieć , gdzie będa do szkoły chodziły szympansy. Z której  toalety będą korzystać? Jaki profil szkoły dla nich byłby przewidziany? Normalny program  czy szkoła specjalna? Szkoła dla „tumanów” czy dla „geniuszy? I dlaczego dyskryminacja?    A co z małżeństwami?  Mają przechodzić przygotowanie do związku partnerskiego czy mogą brać jak popadnie? Czy mogą żyć w konkubinacie?

Czy obrońcy praw wszelakich nie powinni swoich ekscesów prowadzić w 100% na własny koszt -tylko bawią się na koszt nas wszystkich?

Czy rodzaj ludzki (homo sapiens) jest jeszcze wyposażony w zdrowy rozsądek ? Bo może porąbane lewactwo zamierza także przyznać swoim podopiecznych prawa głosu w wyborach i byliby ich pełnomocnikami….

 

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758