HYDE PARK
Like

Pożyczka konsolidacyjna

21/09/2017
649 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Pożyczka konsolidacyjna

Dla osób które chciałyby uzyskać jedną niższą miesięczną ratę poprzez wydłużenie terminu spłaty, a także dla osób, które mają problemy z zapamiętywaniem terminów spłat, zbieraniem różnych papierków, liczeniem odsetek i pilnowaniem płatności to pożyczka konsolidacyjna jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

0


Mechanizm jest prosty – zamieniamy kilka różnych pożyczek w jedną i uzyskujemy jedną miesięczną ratę. Głównym celem pożyczki jest spłata dotychczasowych zobowiązań ale niejednokrotnie można też uzyskać dodatkową gotówkę na dowolnie wybrany cel. Ciekawe rozwiązanie oferuje ekassa.com, która oprócz wysokiej pożyczki konsolidacyjnej do 16 000 zł oferuje także dodatkową gotówkę do 8000 zł bez dodatkowej weryfikacji i badania zdolności kredytowej, jedynym wymogiem jest spłata na czas kilku rat pożyczki konsolidacyjnej.

money-gun-1495486Zalet pożyczek konsolidacyjnych jest wiele, rynek się zmienia i ewoluuje, możemy trafić na znakomitą promocję i koszty pożyczki konsolidacyjnej mimo dłuższego okresu kredytowania mogą być niższe niż pożyczek, które dotychczas spłacamy. Niwelujemy ryzyko nieterminowej spłaty i tym samym dodatkowych kosztów w postaci odsetek karnych za brak spłaty w terminie – ponieważ obniżamy całkowitą wysokość raty miesięcznie.

Pożyczka konsolidacyjna to również wygodne rozwiązanie gdy posiadamy kilka pożyczek i zaczynamy się gubić w płatnościach. Nie tracimy czasu na regulowanie pozostałych płatności, a skupiamy się na spłacie jednej raty, której termin możemy sobie ustalić np. zaraz po otrzymaniu wynagrodzenia, albo ustawić zlecenie stałe z naszego konta bankowego i nie troszczyć się o zapamiętywanie terminów spłaty.

Przy dobrej współpracy z instytucją finansową możemy od niej uzyskać dodatkową gotówkę na dowolny cel, to rozwiązanie bywa bardzo przydatne gdyż nie posiadając idealnej historii kredytową trudno byłoby uzyskać finansowanie od innej instytucji, a firma która udzieliła nam pożyczki konsolidacyjnej, jeżeli ją regularnie spłacamy nie powinna mieć większych problemów z pożyczeniem nam dodatkowej kwoty na dowolny cel. Wśród wielu ofert należy wybrać najlepszą dla siebie, z opcją dodatkowej pożyczki lub bez.

Pożyczki konsolidacyjne w bankach to dość standardowy produkt finansowy ale wybór najlepszej oferty nie jest zbyt prostym zadaniem. Najczęstszym problemem jest brak zdolności kredytowej, co jeszcze wzmaga fakt, że uzyskując odmowę w 2-3 bankach – co jest odnotowywane w Biurze Informacji Kredytowej – możemy sobie całkowicie zablokować dostęp do uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Często banki przyjmują decyzje negatywną stosownie udzielenia kredytu jeżeli w BIK znalazły się adnotacje, iż inne banki również odrzuciły wniosek kredytowy.

Nie tylko banki udzielają w tej chwili pożyczek konsolidacyjnych, firmy pozabankowe, mimo że maksymalnie upraszczają formalności, mogą nam również zaproponować atrakcyjne oferty pożyczek konsolidacyjnych aż do 25 000 zł ze spłatą od roku do dwóch lat.

Jednak głównym celem pożyczki konsolidacyjnej jest potrzeba rozwiązania dotychczasowych problemów finansowych i uregulowanie wymagalnych zobowiązań, szczególnie w przypadku osób, które mają problemy z terminowym spłacaniem rat. Niejednokrotnie pożyczka konsolidacyjna jest jedynym rozwiązaniem dla wyjścia ze spirali zadłużenia dlatego jest tak ważnym produktem finansowym. W związku z tym, iż jest to zazwyczaj kredyt lub pożyczka długoterminowa należy rozważanie podjąć decyzję i dobrze zweryfikować oferty instytucji finansowych by pożyczka konsolidacyjna spełniła swoje zadanie i pomogła wyjść z długów.

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

319 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816