Artykuły redakcyjne
Like

Powrót “zimnej” wojny?

11/12/2013
375 Wyświetlenia
4 Komentarze
1 minut czytania
Powrót “zimnej” wojny?

Starsi czytelnicy pamiętają zapewne takie terminy jak “Zimna Wojna”, czy “Żelazna Kurtyna”. Pierwszy dotyczył głównie blokady ekonomicznej i technologicznej stosowanej przez Zachód, a drugi prewencyjnej blokady informacyjnej stosowanej przez Blok Wschodni. W blokadzie technologicznej największą rolę odgrywał system kontroli eksportu nadzorowany przez Komitet o skrócie COCOM utworzony przez 17 państw dysponujących najbardziej rozwiniętą technologią (USA, Japonia, Australia, kraje zachodnioeuropejskie). Nazwa i działalność COCOM stała się bardziej znana w Polsce za czasów Reagana po ogłoszeniu strategii “Gwiezdnych Wojen”. Sama strategia była mocno “dęta”, ale na tyle przestraszyła przywódców ZSRR, że zmusiła ich do przesunięcia sporych pieniędzy na wojskową rywalizację z USA, przy czym okazało się, że pod względem technologii elektronicznych (zwłaszcza podzespołów komputerowych i zaawansowanych układów scalonych) ZSRR pozostaje w tyle, zwłaszcza za USA.

0


ZSRR pozostawał w tyle także jeśli chodzi o ilość, jakość i koszty produkcji podzespołów elektronicznych, a także koszty “pozyskania” nieprodukowanych w ZSRR części niezbędnych dla zaawansowanej techniki wojskowej i kosmicznej. “Patrioci” w KGB zorientowali się, że jeszcze kilka lat takiej “zabawy”, a te “Gwiezdne Wojny” wpędzą w kompletną nędzę całą ludność ZSRR i “matuszkę Rosiję” postanowili ratować. Zaplanowano więc “pieriestrojkę” wypróbowując najpierw skutki takiego przedsięwzięcia na Polakach. Potem już poszło samo. Jedynie w Rumunii “pieriestrojkę” musieli zrobić sami agenci Securitate, bo rozłożoną na czynniki pierwsze ludność nie były w stanie pobudzić do jakiegokolwiek działania żadne hasła. Potem już było tylko “kochajmy się”, zniesienie restrykcji i współpraca Polski z USA, przede wszystkim militarna. COCOM został oficjalnie rozwiązany w 1995r i wydawało się, że odtąd może być już tylko lepiej. Aliści w roku 2011 USA wprowadziły początkowo niezauważalne, ale z czasem coraz bardziej dotkliwe ograniczenia w dostawach zaawansowanych elementów elektronicznych dotyczące także podzielonych na kategorie państw europejskich, w tym także dla polskiego “sojusznika”. Czy jest to początek poważniejszych restrykcji i kolejnej “Zimnej Wojny”? Zobaczymy.
Żurek Janusz
Na podstawie “Elektroniki Praktycznej” nr 12/2013

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Janusz Żurek http://opty.org

Z urodzenia (1949) optymista, z wykształcenia inżynier elektryk (AGH), z zawodu elektronik, z poglądów liberalny (wolnościowy) konserwatysta.

127 publikacje
743 komentarze
 

4 komentarz

 1. Avatar Van Helsing

  Dawniej bili radzieccy uczeni dziś są amerykańscy naukowcy.
  Co z ich technologii jak łapę nad tym trzymają watykańczycy i inne tajne organizacje, aby prymitywizm intelektualny, ślepa fanatyczna religia światowa kultu Izydy sprzyjała ujeżdżaniu mas i trzymaniu ich 100 lat na banicji technologicznej.

  Technologiczny cel życiowy “obywatela” to pocykać na kompie na wypasionej grafie z DX11 z full spidem prockiem, w XXI wieku spalinowa zaawansowana technologicznie bryka chlała ile wlezie bo to ważne dla gospodarki światowej. Wielkie TV miały zajebiście dużo cali i było w 3d no i mogły pokazywać wszystko duże, nikomu nie potrzebne do życia i szczęścia setki gadżetów. Poza tym nic konkretnego.
  No tak “obywatele” globalnego świata są chyba nie przygotowani na to, spodziewali się modelu “obywatela” bardziej uległego i zadającego mniej pytań. Musimy poczekać aż im wachy (ropy) braknie wtedy będą zmuszeni przejść na wyższy etap świadomości 😀 No chyba że czekają z otwarciem nowego ładu, wtedy TA DAM i jebs mata „obywatele” futurejszyn.
  .
  A tu o pierestrojce i kim był cudowny ojciec przemian matuszki rasiji

  Przyszli historycy ujawnią sposób w jaki komunistyczni ideolodzy i przywódcy zostali działaczami międzynarodowej masonerii. Biorąc pod uwagę ich osobiste cechy skłonności do korupcji – brak skrupułów, chciwość, patologiczne karierowiczostwo, zdrada – łatwo możemy się domyślać, że byli przekupieni i szantażowani. Mechanizm ten został włączony w system administracji partii komunistycznej, która pierwotnie funkcjonowała na podstawie zasad masońskich jako tajna struktury władzy totalnej kontroli i wpływów.
  System administracji partii komunistycznej był jedynie narzędziem władzy niezależnej od ludzi, a nawet im przeciwnej. Ta niezależność umożliwiała każdą zmianę w polityce państwa i zwalniała jej wykonawców od odpowiedzialności. W ciągu 70 lat władzy sowieckiej społeczność komunistycznej elity była wybierana z marginesu społecznego poprzez ich cechy negatywne. Były to osoby nie mogące żyć według normalnych ludzkich praw i gotowe na każdą podłość by osiągnąć swoje osobiste cele. Podczas „pierestrojki”, nie znikł system komunistycznej administracji. Wręcz przeciwnie, uległ mutacji (z niemal tymi samymi ludźmi) na dwa wzajemnie uzupełniające się, ściśle powiązane struktury tajnej władzy – międzynarodowej masońskiej i mafijnej przedsiębiorczości. Te dwie struktury całkowicie kontrolują rząd Rosji.

  Pierwszy przeciek, że Gorbaczow był masonem pojawił się w lutym 1988 roku w niemieckim magazynie „Meer Licht”, i w grudniu 1989 w nowojorskiej gazecie „Nowe Słowo Rosyjskie”. Słowo wydrukowało zdjęcia Gorbaczowa i Busha wykonujących typowe masońskie gesty. Mediatorem Gorbaczowa ze światowym rządem masońskim był George Soros – pośrednik finansowy i izraelski agent wywiadu. Założył tzw Fundację Sorosa w Moskwie w 1987 roku. W 1990 roku został sponsorem projektu „500 dni”, który zniszczył radziecką gospodarkę. On sponsorował również staż specjalistów wszystkich nowych „niezależnych mediów”. Rozpoczął walkę z rosyjskim ruchem narodowym. Później dowiedziałem się, że Fundacja Sorosa została przykrywką niszczycielskiej działalności CIA w Rosji.

  W 1989 r. Gorbaczow dołączył do Komisji Trójstronnej. Spotkanie głównych architektów pierestrojki miało miejsce w Moskwie. Byli na nim David Rockefeller (Rada Spraw Międzynarodowych), Henry Kissinger (B’nai-Brith), Giscard d’Estein i inni. Strona rosyjska była reprezentowana przez Gorbaczowa, Jakowlewa, Szewardnadze (premier ZSRR), Primakowa (premier 1997-1998) i innych. Wyniki spotkania były niejasne, ale zostały wyjaśnione pod koniec tego roku podczas spotkania Gorbaczowa z Bushem na Malcie. Wielu ekspertów uważa, że podjęte tam główne decyzje były śmiertelne dla ZSRR i doprowadziły do katastrofy w Europie Wschodniej. To był przełom w stosunkach między światową elitą i przywódcami radzieckimi, którzy zgodzili się zdradzić swoją ojczyznę..

  Pierwszą masońską organizacją w Rosji była żydowska loża Bnai-Brith. Jej otwarcie poparł Gorbaczow. Jej filie powstały później w innych rosyjskich miastach.
  .
  Więcej o Gorbaczowo podobnych na tej stronie
  http://radiopomostphoenix.wordpress.com/2010/10/17/jak-illuminati-ponownie-przejeli-rosje/

  0
 2. Wszelkie wojny brały się z usiłowania ograbienia nędzarzy.

  0
 3. Theer’s nothing like the relief of finding what you’re looking for.

  0
 4. I thguhot finding this would be so arduous but it’s a breeze!

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217